Загружается, подождите...

Тривалумен (Trivalumen)


основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули з кришечкоюзеленого і корпусом жовтого кольору. Вміст капсули – порошок від світло-коричневогодо темно-коричневого кольору, з духмяним запахом;

склад: 1 капсула містить 356 мг тривалумену (екстракту сухого кореневищ зкоренями валеріани, листя м’яти перцевої, листя бобівника трилистого, суплідьхмелю);допоміжні речовини: лактози моногідрат, магнію стеарат.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Снотворні та седативні засоби. Код АТС N05C M50**.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Тривалумен – комбінований препарат рослинного походження,дія якого зумовлена синергічними властивостями компонентів, що входять до йогоскладу. Складні ефіри борнеолу та ізовалеріанової кислоти, що містяться увалеріані, зменшують збудливість центральної нервової системи, знижуютьнапруженість і дратівливість при психічному перевантаженні, виявляютьседативні, снодійні, спазмолітичні властивості. Окрім того, складнийфітокомплекс біологічно активних речовин валеріани має жовчогінну дію, посилюєсекреторну активність залоз слизової оболонки шлунково-кишкового тракту,уповільнює серцевий ритм, розширює вінцеві судини серця. Активність шишок хмелюзумовлена ефірною олією та гіркою смолою, які містять гіркі речовини (гумулон,лупулон та аліфатичні терпентинові спирти), фітонцидними речовинами, вітамінамигрупи В, С, токоферолами та речовинами, що мають естрогенну дію. Вони збуджуютьапетит, покращують жовчовиділення, мають сечогінний ефект, діють заспокійливопри стані збудження та безсонні, мають протизапальну дію. Дія препаратів зшишок хмелю пов’язана з лупуліном, який чинить заспокійливий вплив нацентральну нервову систему. Флавоноїди, гормони і вітаміни, що знаходяться врослині, зумовлюють болезаспокійливі властивості шишок хмелю.Фармакологічний ефект м’яти перцевої пов’язаний головним чином із ментолом,а також з терпенами, танінами, гіркою речовиною та органічними кислотами.Компоненти м’яти перцевої виявляють знеболюючий, в’яжучий, протизапальнийефект; зменшують прояви нудоти, м’яко стимулюючи секрецію залозшлунково-кишкового тракту та печінки, підвищують апетит, нормалізують моторикукишечнику.Бобівник трилистий за рахунок гірких глікозидних сполук, флавоноїдівпідсилює шлунково-кишкову секрецію, покращує травлення, збуджує апетит,нормалізує моторику кишечнику, спричиняє антигіпоксичний та антиоксидантнийефект.Препарат не викликає залежності, не пригнічує психомоторну функцію, непогіршує працездатність.Фармакокінетика. Не встановлена.

Показання для застосування. Безсоння внаслідок нервової та розумової перевтоми;нейроциркуляторна дистонія з тахікардією, кардіалгією та артеріальноюгіпертензією; знижений апетит.

Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старше 12 роківпризначають по 1 капсулі 2–3 рази на день; при початковій формі безсоння – по 1капсулі за 1–1,5 години до сну. Тривалість лікування становить 7–15 днів. Курслікування можна повторити через 10 днів.

Побічна дія. Препарат добре переноситься, але при підвищеннірекомендованих доз можливе виникнення в’ялості, пригніченості, слабкості,зниження працездатності, концентрації уваги, гіпотензії, сонливості.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату,гіпотензія, депресивний стан, сонливість, жовчокам’яна хвороба.

Передозування. Виявляється сонливістю, слабкістю, в’ялістю, загальмованістю,запамороченням, зниженням артеріального тиску. При появі зазначених реакційрекомендується відміна препарату.

Особливості застосування. Не слід перевищувати рекомендовані дози препарату.Не рекомендується застосовувати при керуванні автомобілем і роботі змеханізмами; в періоди вагітності та лактації; дітям до 12 років.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат може потенціювати дію снодійнихпрепаратів, спазмолітиків, гіпотензивних препаратів центральної дії,транквілізаторів, нейролептиків, алкоголю.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, недоступному для дітей,захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С.Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z