Загружается, подождите...

Трисоль (Trisolum)


основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна стерильна апірогеннарідина,має слаболужну реакцію;

склад: 100 мл розчину містить: натрію хлориду 5 г, калію хлориду 0,1 г,натрію гідрокарбонату 4 г; допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для інфузій.

Фармакотерапевтична група. Розчини, що використовуються для корекції порушеньелектролітного балансу. Код АТС В 05ВВ01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Розчин Трисоль коригує вміст води, електролітів іконцентрацю іонів водню, які визначають кислотно-лужне середовище в організмі,покращує реологічні властивості крові, зменшує гіповолемію, поліпшуємікроциркуляцію, збільшує діурез. Має дезінтоксикаційний ефект за рахунокзниження рівня токсинів і збільшеня діурезу. Фармакокінетика. Після введення у вену розчин Трисоль разом з кров'юнадходить в органи і тканини, де приєднується до процесів метаболізму.

Показання для застосування. Дегідратація організму при значних втратахрідини, пов'язаних з діареєю, блюванням, пасивною крововтратою, опіками,оперативними втрученнями, харчовими токсикоінфекціями, холерою. Метаболічнийацидоз, інтоксикації різного генезу.

Спосіб застосування та дози. Трисоль вводять внутрішньовенно, зішвидкістю 40 - 120 крапель за хвилину. Перед застосуванням розчин підігріваютьдо 36 - 38°С. При тяжких формах захворювань(гіповолемічний інфекційно-токсичний шок, неадекватна капілярна перфузія, декомпенсований метаболічний ацидоз, алігурія)препарат вводять краплинно. При невідкладній дегідраційній терапії розчинвводять струминно.Розчин вводять в об’ємі до 3 л на добу, залежновід ступеня дегідратації. Дітям вводять 5-10 мл розчину на 1 кг маси тіла надобу. Вагітним – за життєвими показаннями.

Побічна дія. При використанні розчину Трисоль можливий розвитокгіперкаліємії, гіпернатріємії, алкалозу, гіпергідратації.

Протипоказання. Значні порушення видільної функції нирок,гіперкаліємія, алкалоз, набряк головного мозку, легенів, серцева недостатність,гіпернатріємія, гіпергідратація.

Передозування. Великі обсяги розчину можуть призвести до порушенняфункції нирок, гіперкаліємії, гіпернатріємії, гіпергідратації, набряку мозку. Лікування: введення розчинів глюкози, розчинів, що містять бікарбонатнатрію, кальцій; гемодіаліз.

Особливості застосування. Препарат перед використанням підігрівають до 36 -38оС, застосовують під контролем лабораторних досліджень,вмісту електролітів крові, кислотно-лужнього балансу крові.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Препарат використовують як розчинник лікарських засобів. Не сумісний зпрепаратами, що містять калій і підвищують рівень калію у крові.

Умови та термін зберігання. Зберiгати у недоступному для дітей місці притемпературi від 15 до 25оС. Термін придатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z