Загружается, подождите...

Трисептол (Triseptol)


міжнародна назва: ко-тримоксазол;

основні фізико-хімічні властивості: білі таблетки з кремуватим відтінком;

склад: 1 таблетка 400 мг/80 мг містить:сульфаметоксазолу – 400 мг,триметоприму – 80 мг;1 таблетка 100 мг/20 мг містить: сульфаметоксазолу – 100 мг,триметоприму – 20 мг;допоміжні речовини: крохмаль картопляний, полівінілпіролідоннизькомолекулярний медичний, аеросил, натрію кроскармелоза, кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби для системногозастосування; комбінації сульфаніламідів і триметоприму. Код АТС J01E E01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Діє бактерицидно. Ефектйого пов’язаний з подвійною блокуючою дією препарату на метаболізмбактерій. Сульфаметоксазол порушує синтез дигідрофолієвої кислоти вбактеріальних клітинах, а триметоприм запобігає переходу дигідрофолієвоїкислоти в тетрагідрофолієву. Високі концентрації препарату утворюються втканині легень, нирках, простаті, в спинномозковій рідині, жовчі, кістках.Препарат активний відносно грампозитивних мікроорганізмів: стрепто- тастафілококів, коринебактерій, а також до грамнегативних: кишкової палички,шигел, протея, ентеробактерій та ін.Фармакокінетика. Компоненти препарату добре всмоктуються у травномутракті. Максимальна концентрація в сироватці крові досягається через 1–4 год.після перорального прийому. Оба компонента розподіляються в ефективнихконцентраціях у більшості тканей та рідин організму. Висока концентраціятриметоприму визначається у секреті бронхіальних залоз, передміхуровій залозіта у жовчі. Концентрація сульфаметаксозолу у рідині організму декілька нижча.Обидві речовини у високих концентраціях накопичуються у мокротинні, піхвовихвиділеннях та рідині середнього вуха. Виводиться з сечею, при нирковійнедостатності період напіввиведення обох компонентів подовжується. Сульфаметоксазолта триметоприм проникає крізь плаценту та потрапляє в грудне молоко.

Показання для застосування. Інфекційно-запальні захворювання, викликанічутливими до Трисептолу мікроорганізмами, у тому числі бронхіт, пневмонія,емпієма плеври, абсцес легень, пієлонефрит, цистит, уретрит, простатит,захворювання травного тракту, бруцельоз, ранові та хірургічні інфекції.

Спосіб застосування та дози. Режим дозування встановлюють індивідуально.Дози для дорослих та дітей віком від 12 років становлять по 1 таблетці (400мг/80 мг) 2 рази на добу, або по 2 таблетки (100 мг/20 мг) 4 рази на добу. Дозидля дітей від 3 до 12 років – по 1 таблетці (100 мг/20 мг) 2 рази на добу. Курслікування 5 – 14 днів.

Побічна дія. Можливі – нудота, блювання, алергічні реакції увигляді шкірного висипу, лейкопенія, тромбоцитопенія. Рідко – діарея,псевдомембранозний коліт.

Протипоказання. Тяжкі ураження паренхіми печінки, виражені порушенняфункції нирок, хвороби крові, вагітність, лактація. Підвищена чутливість докомпонентів препарату. Дитячий вік до 3 років.

Передозування. Можливе посилення симптомів побічної дії. Терапіясимптоматична.

Особливості застосування. Протягом курсу лікування необхідно вживати достатнюкількість рідини. З обережністю застосовувати у пацієнтів з можливим дефіцитомфолієвої кислоти, при алергічних захворюваннях в анамнезі, бронхіальній астмі,порушеннях функції печінки, нирок, щитоподібної залози. При тривалому лікуваннівесь час необхідно контролювати картину периферичної крові, функціональний станпечінки, нирок.Пацієнтамлітнього віку рекомендується одночасне призначення фолієвої кислоти. Припорушенні функції нирок дозу препарату необхідно зменшити, а проміжок часу міжприйомами збільшити.Препарат не впливає на швидкість реакцій при керуванні автотранспортомабо іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не рекомендується одночасне застосуваннятаблеток “Трисептол” та тіазидних діуретиків, пероральних гіпоглікемізуючихзасобів, непрямих антикоагулянтів, саліцилатів, фенілбутазону, напроксену,фенітоїну, похідних параамінобензойної кислоти.

Умови та термін зберігання. У захищеному від світла місці притемпературі не вище +25ºС. Зберігати у недоступному для дітей місці. Термін придатності – 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z