Загружается, подождите...

Триовіт (Triovit)


основні фізико-хімічні властивості: капсули темно-червоного кольору; вмісткапсул являє собою суміш червоного, коричневого та білого порошку;

склад: 1 капсула містить: бета-каротину (провітамін А) - 10 мг,токоферолу ацетату (вітамін Е) - 40 мг,аскорбінової кислоти (вітамін С) - 100 мг,селену (комплекс з дріжджами) - 50 мкг;допоміжні речовини: тальк, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїднийбезводний;оболонка капсули: титану діоксид (Е171), азорубін барвник (Е122),желатин.

Форма випуску.Капсули.

Фармакотерапевтична група. Полівітаміни з мікроелементами. Код АТС А11А А04.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Вітаміни С, Е та бета-каротин єбіологічними антиоксидантами, а селен входить до складу ферментуглутатіонпероксидази. Вітаміни-антиоксиданти та селен доповнюють дію одинодного. Захищають клітини і тканини від ушкоджень, покращують роботу імунноїсистеми та загальну опірність організму, знижують ймовірність розвиткуонкологічних, серцево-судинних захворювань та вікової катаракти. Бета-каротин -це провітамін вітаміну А. Як біологічний антиоксидант, він захищає ліпіди таінші речовини мембрани від окислення вільними радикалами в клітині. В ходіланцюгової реакції вільних радикалів, окрім інших продуктів, також утворюєтьсяхімічно високоактивний синглетний кисень, який за допомогою бета-каротинуперетворюється на більш стабільну триплетну форму. Вітамін Е в ліпофільномусередовищі діє як біологічний антиоксидант і захищає ліпіди та інші речовини(ферменти, ДНК) мембран від окислення вільними радикалами у клітині. Завдякитокоферолу утворюється більш стабільний і менш небезпечний радикал токоферил,який за допомогою аскорбінової кислоти і ферментів знов перетворюється натокоферол. Вітамін Е чинить антиатерогенну дію, оскільки він запобігаєутворенню первинних ушкоджень і окисленню ліпопротеїнів низької щільності, зарахунок чого вітамін Е запобігає утворенню бляшок у кровоносних судинах.Вітамін С у гідрофільному середовищі клітини діє як біологічнийантиоксидант. Він нейтралізує первинні вільні радикали. Тому утворюються більшстабільні аскорбінові радикали, які потім різними шляхами за допомогоюглютатіонпероксидази перетворюються на аскорбінову кислоту абодигідроаскорбінову кислоту. Вітамін С разом з вітаміном Е перешкоджає утвореннютоксичних нітрозамінів з N-нітрозних сполук, які знаходяться у харчовихпродуктах. Селен - олігоелемент селен є складовою частиною антиокислювальногоферменту глутатіонпероксидази, який видаляє з клітини перекиси та вільнірадикали.Фармакокінетика.Фармакокінетика не вивчалася.

Показання для застосування. Особам, звичайний раціон харчування яких незабезпечує достатню кількість вітамінів С, Е, бета-каротину (провітаміну А) таселену;особам, що зазнають фізичних та розумовихперенавантажень;особам похилого віку, в яких природна захиснасистема порушена і знижена абсорбція вітамінів і мінералів;курцям - внаслідок надмірного утворення вільнихрадикалів;особам, що зазнають різноманітних видів опромінення(робота з комп”ютерами, тривале перебування на сонці);особам, які проживають в екологічно небезпечних районах (промисловірайони, центри великих міст та ін.).

Спосіб застосування та дози. Дорослим і підліткам вікомвід 15 років рекомендують приймати по 1 капсулі 1-2 рази на добу. Капсулу слідковтати цілою, запиваючи невеликою кількістю рідини, краще після їди. КапсулиТриовіту рекомендують застосовувати протягом 2 місяців і повторювати цей курслікування 2-3 рази на рік. Діти старше 10 років можутьприймати по 1 капсулі на день лише під медичним наглядом. Побічна дія. Можлива поява реакціїпідвищеної чутливості до будь-якого інгредієнту. При тривалому прийоміпрепарату бета-каротин, що міститься в капсулах, може викликати пожовтінняшкіри та зміну кольору сечі, але ці явища безпечні, не потребують відмінипрепарату і зникають після припинення лікування. Протипоказання. Підвищена чутливість (алергія) до будь-якої речовини, що входить доскладу цього препарату.

Передозування. Застосування препарату у високих дозах(більше 15 капсул на день) може викликати нудоту та зміни на шкірі або нігтях.

Особливості застосування. Капсули “Триовіт” діти старше 10 років можутьприймати під медичним наглядом. Триовіт можутьприймати хворі на цукровий діабет, оскільки в цьому препараті не міститьсяцукор. Бета-каротин при тривалому застосуванні може викликати пожовтіння шкіри,але це не є шкідливим. Після припинення застосування Триовіту пожовтіння шкіризникає. Азобарвник Е122 може викликати алергічні реакції, включаючи астму.Алергічні реакції найчастіше виникають у людей з підвищеною чутливістю доацетилсаліцилової кислоти.Досвіду застосування препарату у дітей до 10 років немає. Вагітність ігодування груддю.Вагітні та жінки, які годуютьгруддю, повинні приймати Триовіт тільки під медичним наглядом.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не спостерігалася.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 оСв захищеному від вологи і світла місці. Зберігати в недоступному для дітеймісці. Капсули не слід застосовувати після закінчення терміну придатності.Термінпридатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z