Загружается, подождите...

Тримет (Trimet)


міжнародна та хімічна назви: trimetazidine;1-(триметокси-2,3,4бензилпіперазин);

основніфізико-хімічні властивості: круглі двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою, коричнево-червоного кольору;

склад: 1 таблетка містить триметазидинудигідрохлориду 20 мг;допомiжнi речовини: манітол, крохмаль кукурудзяний,повідон К90, тальк, магнію стеарат, гідроксипропіл-метилцелюлоза, поліетиленгліколь,титану діоксид, барвник Понсо 4Р (Е 124) та жовтий “сонячний захід” (Е110).

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Кардіологічні засоби. Код ATC C01E B15.

Фармакологiчнi властивостi.Фармакодинаміка. Триметазидин єантиангінальним, антиішемічним засобом, що забезпечує оптимізацію енергетичного метаболізму в клітинах в умовахгіпоксії та ішемії. Триметазидин запобігає зменшенню рівня внутрішньоклітинногоАТФ і забезпечує належне функціонування іонних насосів i трансмембранногонатрiєво-калiєвого потоку при збереженні клітинного гомеостазу. Механізм дії базується на частковомупригніченні окислення жирних кислот завдяки iнгiбiцiї довголанцюгової 3-кетоацил СоА тiолази (3-КАТ). Таким чиномвідбувається часткове переключення енергетичного обміну з окислення жирнихкислот на окислення глюкози, що є більш вигідним при ішемії. Одночасно триметазидин оптимізує обмінфосфолiпiдiв та їх включення в мембрану, забезпечуючи тим самим захист мембранивiд пошкоджень. Фармакокінетика. Післяперорального застосування триметазидин швидко всмоктується у шлунково-кишковмутракті. Максимальна концентрація у плазмі крові досягається менше, ніж за 2 год, і становить 55 нг/мл післяодноразового прийому в дозі 20 мг. Стадіярівноважної концентрації в плазмі настає через 24 -36 год від початку лікування. Об’єм розподілу становить 4,8 л/кг, що свідчить про добру дифузію в тканини. Зв’язування зпротеїнами плазми крові низьке, приблизно 16% invitro. Триметазидин виводиться насамперед із сечею, здебільшого у незміненому вигляді. Період напіввиведеннястановить приблизно 6 год.

Показання для застосування. Кардіологія: лікування ішемічної хвороби серця,профілактика виникнення нападів стенокардії (як монотерапія або в комбінації зіншими лікарськими засобами).Оториноларингологія: лікуваннякохлеарно-вестибулярних порушень ішемічного походження, таких як запаморочення,шум у вухах, зниження слуху.Офтальмологія: хоріоретинальні розладиішемічного походження.

Спосіб застосування та дози. Для перорального застосування.Добова доза для дорослих – 1таблетка 3 разина добу. Приймати під час їди.Тривалістьлікування залежить від тяжкості та перебігу захворювання і визначаєтьсялікарем.Максимальна добова доза становить 60 мг.

Побічна дія. Звичайно лікування препаратом переноситься добре.Рідко виникають незначні гастроiнтестинальнi розлади (нудота, блювання),алергічні реакції.

Протипоказання. Підвищена чутливість (алергія)до активної речовини препарату або до будь-якої складової препарату.

Передозування. Дотепер про випадки передозування не повідомлялось.

Особливості застосування. Пацієнти з нирковою недостатністюНиркованедостатність не є протипоказанням до застосування препарату Тримет (кліренскреатиніну ≥ 15 мл/хв). Пацієнти з ішемічною хворобою серця з початковоюта помірною нирковою недостатністю не потребують адаптування дозування. Хворі на цукровий діабетЗастосуванняпрепарату Тримет є доцільним для пацієнтів з ішемічною хворобою серця тасупутнім цукровим діабетом.Серцева недостатністьЗастосування препарату Тримет є доцільнимдля хворих на на ішемічну хворобу серця, що супроводжується серцевоюнедостатністю.Пацієнти літнього вікуПацієнти літнього віку не потребуютькоригування дози.Хірургічне втручанняЗастосування триметазидину не впливає напідготовку до анестезії.Тримет не порушує психомоторні реакції.Застосування препарату не впливає на здатність керувати автомобілем і працюватиз різними механізмами.Вагітність.В експериментальних дослідженнях на тваринах не було виявленоембріотоксичної або тератогенної дії препарату. Але за відсутності достатніхклінічних даних бажано не застосовувати препарат у період вагітності (особливоу перші три місяці вагітності). Лактація. Годуватигруддю не рекомендується під час застосування препарату. Діти. Досвіду застосування препарату Тримет у педіатріїнемає.

Взаємодiя з іншими лікарськимизасобами. Невиявлена.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей,захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності –2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z