Загружается, подождите...

Тримектал (Trimectal)


міжнародна та хімічна назви: Trimetazidine;1-(2,3,4-метоксибензил)піперазинудигідрохлорид;

основні фізико-хімічні властивості: червоні круглі таблетки, вкриті оболонкою знаписом “TRIMECTAL” з одного боку;

cклад: 1 таблетка містить триметазидину дигідрохлориду 20 мг;допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, лактоза, целюлозамікрокристалічна, крохмаль (паста), натрію метилпарабен, натрію пропилпарабен,магнію стеарат, тальк очищений, кремній колоїдний безводний, гідроксипропілметилцелюлоза,висушений крохмаль, титану діоксид, поліетиленгліколь-6000, барвникяскраво-червоний.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Кардіологічні препарати. Код АТС С01Е В15.

Фармакологічні властивості. Триметазидин нормалізує енергетичний метаболізм у клітинах при гіпоксіїабо ішемії та запобігає зменшенню внутрішньоклітинного вмісту АТФ, забезпечуючиоптимальне функціонування іонних насосів і трансмембранне транспортування іонівнатрію й калію.Триметазидинтакож сприяє захисту клітинних мембран від ушкоджень шляхом збільшення обмінуфосфоліпідів та їх включення в мембрани. Антиангінальні властивості препаратуобумовлені переорієнтацією енергетичного обміну з окислення жирних кислот наокислення глюкози.У хворих на стенокардію триметазидин з 15-го дня лікування збільшуєкоронарний резерв, тим самим затримуючи розвиток ішемії, причиненоїнавантаженнями, обмежує коливання кров’яного тиску без значних змін частотисерцевих скорочень, зменшує частоту нападів стенокардії та сприяє зменшеннющоденних доз нітрогліцерину.В отоларингологічній практиці застосування триметазидину поліпшуєпереносимість вестибулярних проб і підвищує гостроту слуху, усуває шум у вухахі запаморочення при хворобі Меньєра і захворюваннях судин головного мозку. Присудинній патології око відновлює функціональну активність сітчатки, щовиявляється у нормалізаціі показників електроретинограми.Максимальна концентрація триметазидину в крові спостерігається всередньому через 5 годин після прийому таблетки. Стабільна концентраціявстановлюється на 60-годину. Прийом їжі не впливає на фармакокінетичніхарактеристики триметазидину. Об’єм розподілу препарату становить 4,8 л/кг,зв’язування з білками крові не перевищує 16 %.Триметазидин виводиться в основному із сечею, переважно в незмінномустані. Період напіввиведення препарату становить 7 годин для дорослих пацієнтівта 12 годин - для осіб старше 65 років. Показання длязастосування. ІХС, стенокардія, ішемічна кардіоміопатія (у складі комплексноїтерапії), хоріоретинальні судинні порушення, шум у вухах, запаморочення(судинні порушення, хвороба Меньєра). Триметазидин застосовують при лікуванніхворих на ішемічну хворобу серця для тривалої профілактики нападів стенокардії.Препарат призначають як монотерапевтичний засіб або в комбінації з іншимиліками.

Спосіб застосування та дози. Триметазидин приймають внутрішньо під часїжи - по 1 таблетці 2-3 рази на добу (40-60 мг). Тривалість курсу лікування визначає лікар індивідуально для кожногопацієнта з урахуванням характеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігузахворювання, досягнутого терапевтичного ефекту і чутливості до компонентів.Застосування препарату для лікування хворих похилого віку не потребуєкорекції доз.

Побічна дія. Препарат, як правило, переноситься добре,проте при індивідуальній підвищеній чутливості до триметазидину можливийрозвиток небажаних реакцій з боку шлунково-кишкового тракту (нудота, блювання).

Протипоказання. Триметазидин протипоказаний при індивідуальнійчутливості до будь-якого з компонентів препарату.

Передозування.Дотеперповідомлень щодо передозування препарату не надходило.

Особливості застосування.Застосування препарату в періодивагітності та лактаціїВпливтриметазидину на репродуктивну функцію не досліджений, тому питання щодопризначення препарату вагітним жінкам доцільно вирішувати з урахуваннямспіввідношення необхідності лікування для матері та потенційної небезпеки дляплода.Невідомо, чививодиться триметазидин з грудним молоком, тому рекомендується припинитигодування груддю відразу після початку призначення препарату.Вплив на здатність до керуванняавтомобілем та роботи з механічними пристроямиУтерапевтичних дозах триметазидин не впливає на здатність керуватиавтотранспортом та працювати з іншими потенційно небезпечними механічнимипристроями.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія триметазидину з іншими лікарськимизасобами не досліджена.

Умови та термін зберігання. Зберігати у темному, недоступному для дітеймісці, при температурі не вище 250С. Термін придатності - 3 роки.Не застосовуйтепрепарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z