Загружается, подождите...

Трайфед -експекторант (Trifed -expectorant)


основні фізико-хімічні властивості: прозора в’язка рідина ясно-зеленогокольору з характерним фруктовим запахом. Допускається утворення незначногоосаду, який зникає при витримуванні препарату при температурі +25 ºC;

склад: 5 мл сиропу містять:трипролідину гідрохлориду 1,25 мг,псевдоефедрину гідрохлориду 30 мг,гвайфенезину 100 мг;допоміжні речовини: натрію бензоат, натрію цукринат,сорбітол, гліцерин, моноамонію гліцеризинат, сахароза, ароматизатор фруктовийрідкий, ФД & С блакитний № 1, ФД & С жовтий № 6, соди цитрат, водаочищена.

Форма випуску. Сироп.

Фармакотерапевтична група. Експекторанти в комбінації з препаратамиінших груп.R 05 А50.Фармакологічні властивості.Трипролідин є антагоністом Н1- рецепторів,забезпечує симптоматичне лікування алергічних станів, викликаних виділеннямнадлишкової кількості гістаміну. Псевдоефедрин - протинабряковий засіб, якиймає пряму та непряму симпатоміметичну активність.Гвайфенезин - це експекторант (відхаркувальнийзасіб), який сприяє відходженню харкотиння, що в результаті полегшуєвідхаркування.Препарат швидко та майже повністю всмоктується зшлунково-кишкового тракту. Виділяється у вигляді метаболітів через кишечник.Період напіввиведення від 4 до 6 годин.

Показання для застосування. Трайфед® експекторант застосовується присимптоматичному лікуванні захворювань верхніх та нижніх дихальних шляхів,асоційованих з продуктивним кашлем.

Спосіб застосування та дози.Дорослим та дітям після 12 років - по 10 мл сиропутри рази на день.Дітям 6 місяців – 2 роки по 1,25 мл сиропу (1\4 чайної ложки) три рази на день, 2-5 років по 2,5 мл (1\2 чайної ложки) сиропу три рази на день, 6-12 років по 5 мл (1 чайна ложка) сиропу три рази на день.

Побічна дія. Можливі такі побічні ефекти, як сонливість, рідшешкірна сверблячка, тахікардія, сухість у роті, носі, глотці.

Протипоказання. Трайфед® протипоказаний для використання унаступних випадках:пацієнтам, гіперчутливим до будь-якого ізінгредієнтів, що входять до складу препарату;пацієнтам з тяжкою формою артеріальної гіпертензіїабо з серйозними захворюваннями коронарних судин;пацієнтам, які приймають або приймали протягомостанніх двох тижнів інгібітори моноаміноксидази.

Передозування. При передозуванні рекомендується підтримка диханнята циркуляції, контроль судом. Після отруєння слід промити шлунок. Прискоритививедення псевдоефедрину можна за допомогою ацид-діурезу або діалізом.

Особливості застосування. З обережністю слід призначати пацієнтам,які приймають антигіпертензивні препарати, трициклічні антидепресанти або іншісимпатоміметики.Ефективність та безпечність застосування препаратупри вагітності та в період лактації вивчені недостатньо, тому не слідвикористовувати препарат при вагітності та в період лактації (за винятком тихвипадків, коли використання його дійсно необхідно).З обережністю варто використовувати пацієнтам, щостраждають на діабет, серцево-судинні захворювання, гіпертиреоїдизм, підвищенийвнутрішньоочний тиск, гіпертрофію простати, а також із серйозними розладамифункцій печінки та нирок. Трайфед® може викликати сонливість. При прояві такоїдії не керуйте автомобілем, машинами та механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Трайфед® з обережністю приймають хворі,які одночасно приймають антигіпертензивні препарати, інгібіторимоноамінооксидази, трициклічні антидепресанти чи інші симпатоміметичні засоби.Можливі наслідки взаємодії: шлуночкова екстрасистолія, серцева аритмія,гіпертонія, роздратованість, безсоння, головний біль, раптові та сильнігіпертонічний чи гіпертермічний кризи, фотосенсибілізація.

Умови зберігання. Зберігати в захищеному від світла місці притемпературі 15° – 25° С, в місцях, недоступних для дітей.

Термін зберігання. 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z