Загружается, подождите...

Тридуктан (Triductane)


міжнародна та хімічна назви: Trimetazidine;1-(2,3,4-Триметоксибензол) піперазин;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті оболонкою, червоногокольору;

склад: 1 таблетка містить триметазидину дигідрохлориду 20 мг; допоміжніречовини: крохмаль кукурудзяний, манітол, полівінілпіролідон, тальк, магніюстеарат, Opadry II Red.

Формавипуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Код АТС С01EB. Кардіологічний препарат.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Тридуктан діє на клітинному рівні, нормалізуєенергетичний баланс у клітинах при гіпоксії, запобігаючи зниженнювнутрішньоклітинного вмісту АТФ. Підтримує клітинний гомеостаз, забезпечуючинормальне функціонування іонних каналів мембрани і трансмембранний транспортіонів калію. Втручаючись у метаболічні процеси та оптимізуючи використаннякисню при ішемії міокарда, препарат зберігає енергетичний потенціал,перешкоджаючи зниженню енергетичних резервів АТФ у клітинах міокарда.Оптимізація енергетичного обміну в серці за допомогою препарату є результатомчасткового пригнічення окислення жирних кислот за рахунок інгібіціїдовголанцюгової 3-кетоацил СоА тіолази (3-КАТ), що приводить до посиленняокислення глюкози і забезпечує захист серця від ішемії. Препарат також сприяєзбереженню рівня АТФ і цАМФ у клітинах мозку, підтримує функціональнуактивність мітохондрій гепатоцитів, а також перешкоджає несприятливому впливувільних радикалів завдяки зниженню інтенсивності перекисного окислення ліпідіві підвищенню потенціалу системи антиоксидантного захисту.У хворих на стенокардію Тридуктан збільшує коронарний резерв, підвищуєтолерантність до фізичних навантажень, не впливаючи на ЧСС, знижує частотунападів стенокардії; при лікуванні препаратом значно зменшується вживаннянітратів (нітрогліцерину та ін.). В оториноларингологічній практиці застосування Тридуктану покращуєрезультати вестибулярних проб, підвищує гостроту слуху, усуває шум у вухах,запаморочення при хворобі Меньєра та запаморочення судинного походження. У хворих на хоріоретинальні судинні порушення препарат сприяєвідновленню функціональної активності сітківки, що проявляється нормалізацієюпоказників електроретинограми.Фармакокінетика. Тридуктан повністю і швидко абсорбується з травного тракту.З білками зв’язується погано, об’єм розподілу 320 л. Виводиться переважно нирками, 51 %препарату - у незмінному вигляді. Період напіввиведення - близько 6 годин.

Показання для застосування. Ішемічна хвороба серця, профілактика нападів стенокардії;хоріоретинальні судинні порушення;запаморочення судинного походження, при хворобі Меньєра, шумі у вухах.

Спосіб застосування та дози. Тридуктан призначають внутрішньо по 1таблетці, 3 рази на добу під час їди. Тривалість застосування визначає лікарзалежно від характеру захворювання, досягнутого ефекту та індивідуальноїчутливості до препарату.

Побічна дія. Тридуктан добре переноситься. Зрідка можливі нудота,блювання, реакції підвищеної чутливості до препарату.

Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до препарату.Тридуктанне рекомендується призначати в період вагітності та лактації.

Передозування. Про випадки передозування Тридуктану неповідомлялося.

Особливості застосування. При нирковій недостатності рекомендується проводитимоніторинг функціональних показників; при необхідності доза може бути знижена.Досвід застосування препарату у дитячому віці відсутній.Препарат практично не впливає на здатність керуватитранспортними та технічними засобами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія препарату Тридуктан з іншими лікарськими засобами не описана.

Умови та термін зберігання. Зберігають у недоступному для дітей місці, притемпературі 15-25 ºС.Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z