Загружается, подождите...

Тридерм (Triderm)


основні фізико-хімічні властивості: крем білого або майже білого кольору;

склад: 1г крему містить 0,643 мг бетаметазону дипропіонату (в еквіваленті 0,5 мг бетаметазону),клотримазолу 10 мг, гентаміцину сульфату (в еквіваленті 1 мг гентаміцинуоснови);допоміжні речовини: парафін рідкий, вазелін білий, спиртцетостеариловий, пропіленгліколь, цетомакроголь-1000, спирт бензиловий, натріюфосфат однозамінений дигідрат, кислота фосфорна, натрію гідроксид (длядосягнення потрібного значення рН), вода очищена.

Форма випуску. Крем.

Фармакотерапевтична група. Кортикостероїди для застосування вдерматології. Код АТС D07XC01.

Фармакологічні властивості. Тридерм поєднує в собі протизапальну,протисвербіжну та судинозвужувальну дію бетаметазону дипропіонату з широкоюантимікотичною дією клотримазолу та широким спектром антибактеріальноїактивності гентаміцину сульфату. Клотримазол має протигрибкову дію за рахунокпорушення синтезу ергостерину, який є складовою частиною клітинної мембранигрибів. Активний відносно Trichophyton rubrum, Trichophyton mentagrophytes,Epidermophyton floccosum, Microsporum canis, Candida albicans, Malasseziafurtur (Pityrosporum obiculare).Гентамщин є антибіотиком широкого спектра дії згрупи аміноглікозидів. Діє бактерицидно і забезпечує високоефективне місцевелікування первинних та вторинних бактеріальних інфекцій шкіри. Активнийвідносно грамнегативних бактерій: Pseudomonas aeruginosa, Aerobacter aerogenes,Escherichia coli, Proteus vulgaris і Klebsiella pneumoniae; грампозитивнихбактерій: Streptococcus spp. (чутливі штами бета- та альфа-гемолітичногострептококу групи А), Staphylococcus aureus (коагулазо-позитивні,коагулазо-негативні і деякі штами, які продукують пеніциліназу). Фармакокінетика.Дані з фармакокінетики препарату Тридерм відсутні.

Показання для застосування. Дерматози, які піддаються лікуваннюглюкокортикостероїдами, при підозрі ускладнення або ускладнених вторинноюінфекцією, яка викликана чутливими до компонентів препарату мікроорганізмами.,Лікування поверхневих грибкових захворювань шкіри,викликаних дерматофітами та дріжджовими грибами (мікози стоп, паховаепідермофітія, висівковоподібний лишай та інші грибкові ураження гладкоїшкіри), гострих запальних та хронічних захворювань шкіри, перебіг якихускладнено бактеріальною та грибковою інфекціями, викликаними чутливими до ратузбудниками.

Спосіб застосування та дози. Тридерм наносять тонким шаром на всюуражену поверхню та прилеглу ділянку шкіри 2 рази на день, зранку та ввечері.Для отримання ефекту Тридерм слід застосовувати регулярно. Тривалість лікуванняваріює залежно від розміру, локалізації ураження та відповіді хворого налікування. Іноді, якщо клінічне поліпшення не спостерігається протягом 3-4тижнів, діагноз захворювання повинен бути переглянутий.

Побічна дія. Побічні реакції на лікування Тридермомспостерігаються рідко.Місцеві реакції: відчуття печіння, еритема,ексудація, порушення пігментації (гіпопігментація) та свербіж.Наступні побічні реакції також можуть бути зумовленімісцевим застосуванням бетаметазону (особливо під оклюзивними пов'язками):відчуття печіння, свербіж, подразнення шкіри, сухість шкіри, фолікуліт,гіпертрихоз, вугрі, гіпопігментація, періоральний дерматит, алергічнийконтактний дерматит, мацерація шкіри, розвиток вторинної резистентної флори,атрофія шкіри, стриї, пітниця.Побічні реакції, які можуть бути зумовленіклотримазолом: еритема, відчуття печіння, поява пухирів, лущення, локальнийнабряк, свербіж, кропив'янка, загальне подразнення шкіри.Побічні реакції, які можуть бути обумовленігентаміцином: гіперемія, свербіж (звичайно не потребують припинення лікування).

Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого з компонентівпрепарату.

Передозування. При довготривалому або надмірному застосуваннімісцевих глюкокортикостероїдів можливе пригнічення гіпофізарно-адреналовоїфункції з розвитком вторинної адреналової недостатності і появою симптомів гіперкортицизму,в тому числі хвороби Кушинга. Застосування клотримазолу під окклюзивноюпов'язкою протягом 6 годин не призводило до розвитку симптомів передозування.При однократному передозуванні гентаміцином не слід очікувати появи симптомівпередозування.Лікування. Призначають відповідну симптоматичну терапію.Симптоми гострого гіперкортицизму звичайно оборотні. Якщо необхідно, проводятькорекцію електролітного балансу. У випадку хронічної токсичної діїрекомендується поступова відміна кортикостероїдів. У разі надлишкового ростурезистентних мікроорганізмів, рекомендують припинити лікування Тридермом іпризначають необхідну терапію.

Особливості застосування. Тридерм не можна використовувати якофтальмологічний засіб.Довготривале місцеве використання антибіотиків інодіможе призводити до росту резистентної мікрофлори. В цьому випадку, а також прирозвитку подразнення, сенсибілізації або суперінфекції на фоні лікуванняТридермом, терапію слід припинити та призначити відповідну терапію.Спостерігалися перехресні алергічні реакції з аміноглікозидними антибіотиками.Будь-які побічні явища, що зустрічаються призастосуванні системних кортикостероїдів, включаючи пригнічення функції коринадниркових залоз, можуть відзначатися і при місцевому застосуванні глюкокортикостероїдів,переважно у дітей.Системна абсорбція глюкокортикостероїдів абогентаміцину при місцевому застосуванні буде вищою, якщо лікування будепроводитися на великих поверхнях тіла або при застосуванні оклюзивних пов'язок.Необхідно уникати нанесення гентаміцину «а відкритірани або ушкоджені ділянки шкіри. Слід дотримуватись відповідних запобіжнихзаходів у таких випадках, особливо при лікуванні дітей.При довготривалому використанні препарату йоговідміну слід проводити поступово.Не рекомендується довготривале використаннягентаміцину.Застосування в педіатричній практиці. У дітей можливе частіше виникнення ознакпригнічення гіпоталамо-гіпофізарно-адреналової системи і поява зовнішніхкортикостероїд них ефектів під впливом місцевих кортикостероїдів, ніж удорослих пацієнтів, що пов'язано з більшою абсорбцією через великеспіввідношення площі поверхні шкіри до маси тіла. У дітей, що отримуютьлікування місцевими кортикостероїдами, можуть спостерігатися пригніченнягіпоталамо-гіпофізарно-адреналової системи, синдром Кушинга, лінійна затримкаросту, недостатній приріст маси тіла і підвищення внутрішньочерепного тиску.Прояви адреналової супресії у дітей: низький рівень кортизолу плазми крові тавідсутність відповіді на АКТГ стимуляцію. Підвищення внутрішньочерепного тискупроявляється випинанням тім'ячка, головним болем, набряком дисків зоровихнервів.Вагітність і лактація. Безпека застосування місцевихглюкокортикостероїдів у вагітних не доведена, тому призначення цієї групилікарських засобів під час вагітності виправдане лише у випадку, колипотенційна користь для жінки перевищує потенційний ризик для плоду. Під часвагітності препарати цієї групи не слід використовувати у великих дозах аботривалий час. Не з'ясовано, чи може місцеве застосування кортикостероїдів черезсистемну абсорбцію привести до появи їх у молоці матері. Рішення щодоприпинення грудного вигодовування або припинення застосування препарату требаприймати з урахуванням необхідності застосування препарату для матері.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія невідома.

Умови та термін зберігання. Препарат зберігають в недоступному длядітей місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності - 3 роки.Застосовувати препарат після
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z