Загружается, подождите...

Трихопол (Trichopol)


міжнародна та хімічна назви: Metronidazole, 1- (2-3-гідроксіетил) - метил – 5 – нітроімідазол;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору з жовтуватимвідтінком у формі довгастих паличок із закругленими краями;

склад: 1 таблетка містить метронідазолу 500 мг; допоміжні речовини: крохмаль рисовий, желатин, патока крохмальна,магнію стеарат.

Форма випуску. Таблетки вагінальні.

Фармакотерапевтична група. Протимікробні та антисептичні засоби, щозастосовуються в гінекології. Похідні імідазолу. Код АТС G01 AF 01.

Фармакологічні властивості.ФармакодинамікаПрепарат Трихопол® – синтетичний антибактеріальний та антипротозойнийзасіб групи 5-нітроімідазолу. Активний відносно Trichomonas vaginalis,Entamoeba histolytica та Giardia lamblia. У бактеріальній клітині нітрогрупаметронідазолу перетворюється в гідроксиламінову, утворюється активнийцитотоксичний метаболіт, який порушує реплікацію ДНК, таким чином спричиняючизагибель бактеріальної клітини. Метронідазол має виражену бактерицидну діювідносно облігатних анаеробних мікроорганізмів: Bacteroides spp. (B. Fracilis,B. Distasonis, B. Ovatus, B. Thetaiotaornicron, B. Vulgatus), Fusobacteriumspp., Eubacterium, Clostridium, Peptococcus spp., Peptostreptococcus spp.Препарат ефективний також проти деяких факультативних анаеробів (Gardnerellavaginalis,). Відносно більшості аеробних бактерій, грибів, та вірусів препаратне активний. ФармакокінетикаПрепарат призначений для внутрішньопіхвового застосування і має місцевудію. Системна абсорбція при такому шляху введення не перевищує 5-10%, хоча привнутрішньому застосуванні біодоступність становить майже 100%. Метаболізуєтьсяв печінці шляхом окислення з утворенням глюкуронідів. Виводиться головним чином(60-80%) з сечею, тому вона може набувати темного або червоно-коричневогокольору.

Показання для застосування.Трихомонадний вагініт та уретрит жінок; неспецифічний бактеріальнийвагініт, викликаний чутливими до метронідазолу мікроорганізмами;

Спосіб застосування та дози.Місцеве застосування вагінальних таблеток при лікуванні трихомонадногоабо неспецифічного вагініту та уретриту у жінок показане при одночасномусистемному застосуванні метронідазолу. Призначають по 1 таблетці(ввечері), протягом 8-10 днів.Перед введенням у піхву таблеткуслід змочити в кип’яченій та охолодженій воді. Не слід переривати лікування підчас менструації. Обов’язковим є одночасне лікування обох статевих партнерів. Побічна дія.Сухість піхви та вульви, боліснийстатевий акт, зниження лібідо. При безконтрольному та тривалому застосуванніможливий розвиток кандидозного вульвовагініту. Протипоказання.Підвищена чутливість до метронідазолу та іншихпохідних 5-нітроімідазолу. Органічні ураження центральної нервової системи.Перший триместр вагітності та період лактації. Передозування.При правильному внутрішньопіхвовому введенніпрепарату в рекомендованій передозування практично неможливе. Особливості застосування.Під час лікування рекомендується утримання від статевого життя зодночасним лікуванням статевого партнера. У ході лікування Трихополом® інколи може проявитисягрибкова інфекція піхви. У таких випадках слід застосовувати лікуванняпротигрибковим препаратом.На період вагітності препарат слід застосовуватитільки тоді, коли потенційна користь від використання препарату для матеріперевищує ризик шкідливого впливу на плід.Одночасний прийом алкоголю може спричиняти небажаніреакції, такі як відчуття жару, потіння, біль у надчеревній порожнині тапідсилювати побічну дію препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Взаємодія з іншими лікарськими засобами можлива лишепри системному використанні препарату. У зв’язку з незначним системнимвсмоктуванням, при внутрішньопіхвовому використанні таблеток Трихопол®,вірогідність розвитку такої взаємодії малоймовірна.

Умови та термін зберігання.Зберігати в недоступному для дітей, сухому та захищеному від дії світламісці, при температурі до 25°С. Термін придатності– 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z