Загружается, подождите...

Трібестан (Tribestan)


основні фізико-хімічні властивості: двоопуклі таблетки коричневого кольру зіспецифічним запахом;

склад: 1 таблетка містить трібестану 250 мг (не менше 112,5 мг фуростаноловихсапонінів);допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна (Авіцель РН101), кремніюдіоксид колоїдний (Аеросил 200), повідон (Колідон К25), кросповідон(Поліплаздон XL), магнію стеарат, тальк, опадрай.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Засоби, які впливають на статеву систему. Код АТСG04BX50.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Препарат природногопоходження, отриманий за оригінальною технологією з надземної частини рослиниTribulus Terrestis L., який містить переважно стероїдні сапоніни фуростаноловоготипу. Препарат містить переважно стероїдні сапоніни фуростанолового типу. Маєзагальнотонізуючу дію, стимулює деякі функції статевої системи. У чоловіківвідновлює і поліпшує libido sexualis, подовжує час ерекції. Виявляє стимулюючийвплив на сперматогенез завдяки тому, що збільшує кількість сперматозоїдів та їхрухомість. У жінок препарат поліпшує libido sexualis, сприятливо впливає навазомоторні прояви при природному та посткастраційному клімаксі, зменшуєсуб’єктивні відчуття: безсоння, загальне напруження, дратівливість або апатію.Препарат має також і гіпоглікемічний ефект, причому у чоловіків здисліпопротеїнемією значно знижує загальний холестерин і ЛНЩ (ліпопротеїнинизької щільності), без достовірного впливу на значення тригліцеридів і ЛВЩ(ліпопротеїни високої щільності) в сироватці.Фармакокінетика Активна речовина протодіосцин швидко виводиться зплазми - вже протягом третьої години його концентрація є незначною.Екскретується переважно із жовчю. Низький відсоток виділення незміненогопротодіосцину у порівнянні із прийнятою дозою підтверджує припущення, що вінінтенсивно біотрансформується в організмі.

Показання для застосування. Самостійно або у комплексній терапії певних форм безпліддя у чоловіків:безпліддя на базі ідіопатичної олігоастенотератоспермії (зменшення кількості іякості сперматозоїдів у виділеній спермі); безпліддя при відсутності поліпшенняспермальних показників протягом одного року після операції з приводуварікоцеле; імунологічно зумовлене безпліддя.При імпотенції чоловікам для збільшення лібідо, сили і тривалостіерекції.Жінкам з клімактеричним і посткастраційним синдромом з виявлениминейровегетативними і нейропсихічними проявами; при ендокринному яєчниковомубезплідді.При дисліпопротеїнемії для зниження загального холестерину і ЛНЩ(ліпопротеїнів низької щільності) у чоловіків.

Спосіб застосування та дози. Дозу і тривалість лікування визначає лікарзалежно від тяжкості захворювання і переносимості препарату.Для лікування окремих форм безпліддя іімпотенції у чоловіків дозування і тривалість лікування визначаються характеромі тяжкістю стану, дозовий режим становить 1-2 таблетки 3 рази на добу.Лікування повинно тривати не менше 90 днів.При імунологічно зумовленому безпліддічоловікам слід приймати Трібестан 3 рази на добу по 1 таблетці протягом 60 днів(один курс лікування), а жінкам – 3 рази на добу по 1 таблетці протягом 7 днівз 21-го дня від початку менструального циклу. Цей курс можна повторити абопродовжити до настання вагітності.При клімактеричному або посткастраційномусиндромі у жінок лікування також індивідуальне і залежить від тяжкості стану.Звичайна доза становить 1-2 таблетки 3 разина добу протягом 60-90 днів. Після поліпшення стану доза зменшується до 2таблеток на добу протягом 50 - 60 днів (підтримуюча доза).Трібестан призначають дорослим у дозі 2таблетки 3 рази на добу при дисліпопротеїнемії. Лікування повиннопродовжуватись не менше 3 місяців.

Побічна дія. Можливі реакції підвищеної чутливості.

Протипоказання. Трібестан протипоказаний при підвищеній чутливостідо компонентів препарату; у періоди вагітності і годування груддю.Не рекомендується застосовувати препарат у дитячому віці до 18 років.

Передозування. Дотепер не спостерігались випадки передозуванняТрібестану. При прийомі великої кількості препарату застосовується активованевугілля, проводиться промивання шлунка і призначається симптоматичне лікування.

Особливості застосування. При лікуванні жінок з клімактеричним синдромомперехід з лікувальної на підтримуючу дозу повинно бути поступовим. Післярізкого зниження або відміни ефективної дози можливий повторний прояв комплексуклімактеричних симптомів.Протипоказано застосовуватипрепарат у періоди вагітності і годування груддю. При встановленні вагітностіприйом препарату необхідно припинити.Препарат не впливає на активнуувагу, і його можна призначати водіям і операторам автоматизованих механізмів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне застосування Трібестану злікарським засобами, які стимулюють овуляцію у жінок з безпліддям, веде довзаємного посилення їх ефектів.

Умови та термін зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці, у сухому ізахищеному від світла місці при температурі не вище 25°С. Зберігати внедоступних для дітей місцях. Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z