Загружается, подождите...

Трентал ™ (Trentalv)


міжнародна та хімічна назви: пентоксифілін;3,7-диметил-1-(5-оксогексил)-3,7-дігідро-1Н-пурин-2,6-діон;

основні фізико-хімічні властивості: білі, круглі двояковипуклі таблетки, вкритіоболонкою;

склад: 1 таблетка містить 100 мг пентоксифіліну;допоміжні речовини: лактоза, крохмаль, магнію стеарат, тальк, кремніюдіоксид колоїдний, титану діоксид, поліетиленгліколь 8000, натрію гідроксид,метакрилової кислоти кополімер.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою, кишковорозчинні.

Фармакотерапевтична група. Периферичні вазодилататори. Код АТС С04АD03.

Фармакологічні властивості. Пентоксифілін є похідним метилксантину.Механізм дії пентоксифіліну пов’язують з пригніченням фосфодіестерази інакопиченням цАМФ у клітинах гладенької мускулатури судин, клітинах крові, атакож в інших тканинах і органах. Пентоксифілін гальмує агрегацію тромбоцитів іеритроцитів, підвищує їх гнучкість, зменшує підвищену концентрацію фібриногенув плазмі крові та підсилює фібриноліз, що зменшує в’язкість крові і покращує їїреологічні властивості. Крім того, пентоксифілін спричиняє слабку міотропнусудиннорозширювальну дію, дещо зменшує загальний периферичний судинний опір тамає позитивний інотропний ефект. Внаслідок застосування пентоксифілінуполіпшується мікроциркуляція та постачання тканин киснем, найбільшою мірою укінцівках, ЦНС, помірно – в нирках. Препарат незначно розширює коронарнісудини.Фармакокінетика.після прийому внутрішньо 100мг пентоксифіліну препарат практично повністю абсорбується із ШКТ. Максимальна концентраціяпентоксифіліну і його основного метаболіту (метаболіт I) реєструється через1 год після прийому. Препарату притаманний феномен“першого проходження” через печінку. Біодоступність незміненої речовинистановить у середньому 19% (коливання від 6% до 32%). Головний фармакологічноактивний метаболіт 1-(5-гідроксигексил)-3,7-диметилксантин (метаболіт I)визначається в плазмі у концентрації, що перевищує у 2 рази концентраціюнезміненої речовини іперебуває з ним у стані зворотної біохімічноїрівноваги. Через це пентоксифілін та його метаболіт слід розглядати як активнеціле, тому можна вважати, що біодоступність активної речовини значно вища.Період напіввиведення пентоксифіліну становить 1,6год.Пентоксифілін метаболізується повністю, понад 90 %виводиться нирками у вигляді неконўюгованих водорозчинних полярних метаболітів.Менше 4% введеної дози виводиться з калом. У пацієнтів з тяжкими порушеннямифункції нирок екскреція метаболітів уповільнена. У пацієнтів з порушеноюфункцією печінки відзначено подовження періоду напіввиведення пентоксифіліну іпідвищення його біодоступності.

Показання для застосування. Атеросклеротична енцефалопатія; ішемічнийцеребральний інсульт; дисциркуляторна енцефалопатія; порушення периферичногокровообігу, обумовлені атеросклерозом, цукровим діабетом (включно з діабетичноюангіопатією), запаленням; трофічні розлади в тканинах, пов’язані з ураженнямвен або порушенням мікроциркуляції (посттромбофлебітичний синдром, трофічнівиразки, гангрена, відмороження); облітеруючий ендартеріїт; ангіонейропатії(хвороба Рейно); порушення кровообігу ока (гостра, підгостра, хронічнанедостатність кровообігу в сітківці і судинній оболонці ока); порушення функціївнутрішнього вуха судинного генезу, які супроводжуються глухуватістю.

Спосіб застосування та дози. Трентал ™ призначають по 2 - 4 таблетки 2 –3 рази на добу. Таблетки слід приймати після їжі, не розжовуючи, запиваючидостатньою кількістю рідини. Максимальна добова доза не повинна перевищувати1,2 г.Для пацієнтів з лабільним або зниженим артеріальним тиском або зізначним зниженням функції нирок (кліренс креатиніну менше 30 мл/хв); дляпацієнтів з групи особливого ризику щодо наслідків зниження артеріального тиску(наприклад, при тяжкому ступені ураження коронарних судин, вираженомустенозі магістральних судин мозку) необхідно починати лікування з низьких доз,підбирати дози індивідуально і збільшувати їх поступово з урахуваннямпереносимості лікування.

Побічна дія. скарги з боку шлунково-кишкового тракту: відчуттятиску в шлунку, переповнення, нудота, блювання, пронос); з боку ЦНС: головнийбіль або запаморочення свідомості, асептичний менінгіт (при прийомі високихдоз), які в окремих випадках можуть вимагати відміни препарату. Іноді можутьвиникати неспокій та порушення сну.Інші реакції: Дуже рідко повідомлялося пропочервоніння обличчя, або відчуття жару (припливи), порушення серцевого ритму(тахікардія), відчуття стискання у ділянці серця (стенокардія - аnginapectoris), або про падіння артеріального тиску. Ці симптоми виникали, якправило, після прийому високих доз препарату. У подібних випадках слід зменшитидозування або відмінити препарат.Реакції підвищеної чутливості, наприклад, свербіж, почервоніння шкіри,кропив’янка або місцевий набряк шкіри (ангіоневротичний набряк) зустрічаютьсярідко і після відміни препарату зазвичай швидко минають. В окремих випадкахспостерігалися реакції підвищеної чутливості, що розвивались аж до шоку.Дуже рідко під час лікування Тренталом ™ у поєднанніз антикоагулянтами або інгібіторами агрегації тромбоцитів чи без такогопоєднання повідомлялося про виникнення кровотеч (наприклад, з капілярів шкіри,слизових оболонок, шлунка, кишечнику).Причинний зв’язок між такими кровотечами і прийомомТренталу ™ не доведений, проте його також не можна виключати. В окремихвипадках спостерігалось зниження кількості кров’яних пластинок(тромбоцитопенія).

Протипоказання. Трентал ™ не дозволяється застосовувати у пацієнтівз підвищеною чутливістю до пентоксифіліну та інших похідних метилксантину, примасивних кровотечах, а також при значних крововиливах у сітківку, прикрововиливах у мозок, у гострий період інфаркту міокарда.Препарат не повинен застосовуватися під часвагітності. Якщо лікування Тренталом ™ проводиться у період лактації, слід припинитигрудне вигодовування .

Передозування. першими симптомами передозування можуть бути нудота,запаморочення, тахікардія, зниження артеріального тиску (АТ). У подальшомуможливі підвищення температури, збудження, втрата свідомості, арефлексія, клоніко-тонічнісудоми та, як ознака шлунково-кишкової кровотечі – блювота типу“кавової гущі”.Лікування. Специфічний антидот невідомий. Якщо змоменту прийому препарату минуло небагато часу, слід зробити промивання шлунку(для запобігання подальшій абсорбції препарату) та призначити активованевугілля (для зменшення абсорбції). Лікування гострого передозуваннясимптоматичне.

Особливості застосування. слід обережно призначати препарат пацієнтамз вираженим атеросклерозом церебральних та / або коронарних судин, особливо присупутній артеріальній гіпертензії та порушеннях серцевого ритму. У цихпацієнтів при прийманні препарату можливі напади стенокардії, аритмії таартеріальна гіпертензія.Також слід обережно призначати Трентал ™пацієнтам з виразкою шлунка та дванадцятипалої кишки в анамнезі, пацієнтам, якінещодавно перенесли оперативне лікування (підвищений ризик виникненнякровотечі, через що необхідний систематичний контроль рівня гемоглобіну тагематокриту).При інфаркті міокарда слід особливо ретельно обмірковувати показаннядля лікування Тренталом ™, враховуючи всі можливі побічні реакції, що можутьвиникати при застосуванні препарату.У випадку застосування Тренталу ™ у пацієнтів зхронічною серцевою недостатністю попередньо слід досягти фази компенсаціїкровообігу.Для пацієнтів з лабільним або зниженим артеріальним тиском, дляпацієнтів з групи особливого ризику щодо наслідків зниження артеріального тиску( наприклад, при тяжкому ступені ураження коронарних судин, вираженомустенозі магістральних судин мозку) необхідно починати лікування з низьких доз,підбирати дози індивідуально і збільшувати їх поступово з урахуваннямпереносимості лікування.У хворих, які страждають на діабет і отримуютьлікування інсуліном або пероральними антидіабетичними засобами, призастосуванні високих доз Тренталу ™ можливе посилення впливу цих препаратів нарівень цукру в крові. У цих випадках слід зменшити дозу інсуліну абопероральних антидіабетичних засобів і особливо ретельно доглядати за пацієнтом.При порушенні функції нирок (кліренс креатинінуменше 30 мл/ хв) дозу препарату підбирають індивідуально, знижуючи її приблизнона 30% - 50%.При вираженій печінковій недостатності також слід зменшити дозуванняТренталу ™ залежно від індивідуальної переносимості препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. пентоксифілін потенціює протизгортальну діюгепарину, фібринолітичних препаратів, посилює дію низки антигіпертензивних(зокрема інгібіторів ангіотензинконвертуючого ферменту) препаратів, нітратів тагіпоглікемічних засобів (як інсуліну, так і пероральних антидіабетичнихпрепаратів).

Умови і термін зберігання. Зберігати у місці, недоступному для дітей,при температурі не вище + 25 °С.Термін зберігання

- 4 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z