Загружается, подождите...

Тразограф76% (Trazograf76%)


основні фізико-хімічні властивості:прозора, безбарвна абосвітло-жовтувата, дещо тягуча рідина із запахом йоду;

склад: 1 мл розчину містить: меглумінової солі діатризойноїкислоти – 660 мг, натрієвої солі діатризойної кислоти – 100 мг, ( що відповідаєсумарному вмісту йоду – 370 мг);допоміжні речовини: динатрію кальцію едетат, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Рентгеноконтрастний засіб. Код АТС V08A A.

Фармакологічні властивості. Рентгеноконтрастний діагностичний засіб. Збільшує контрастністьзображення внаслідок поглинання рентгенівського проміння йодом, який входить доскладу препарату.Фармакокінетика.Діатризоатзворотно зв’язується з білками плазми ( головним чином з фракцією альбуміну).При концентрації в плазмі 10-5 ступінь зв’язування становить 0,26.Діатризойна кислота погано всмоктується із шлунково-кишкового тракту та швидковиводиться з організму при внутрішньовенному введенні, не зважаючи на те, щоздатна проходити крізь гематоенцефалічний бар’єр. Діатризоат виділяється зорганізму практично в незмінному стані через нирки та печінку і в незначнійкількості - з фекаліями.

Показання для застосування. Тразограф 76% застосовують длявнутрішньовенної та ретроградної урографії, ангіокоронарографії, а також дляотримання зображення контрастованих порожнин тіла (КТ-томографія,гістеросальпінгографія).

Спосіб застосування та дози. Два дні до обстеження хворому слід уникатиприйому їжі, яка сприяє здуттю, особливо бобових, салатів, грубого чорного або свіжоспеченогохліба, молока та всіх овочів. Напередодні обстеження хворий не повинен їстипісля 6 години вечора. Ввечері кишечник треба ретельно вивільнити, у разіпотреби останні два дні перед обстеженням слід приймати проносне. В деньобстеження пацієнт повинен голодувати. В лежачих хворих слід видалити гази ізшлунка та кишечнику.Дорослі пацієнти. Для проведення внутрішньовенної урографії дозастановить від 1 до 1,5 мл/кг маси тіла, для ангіокоронарографії доза в середньомустановить 30-60 мл. Рекомендується середня тривалість введення – 2-3 хвилини.Перше просвічування здійснюється через 3-5 хвилин після вливання, а друге -через 10-12 хвилин після вливання. Для немовлят та дітей молодшого віку дозастановить 2-3 мл/кг ваги. Загальна доза в середньому становить 8 мл;максимальна доза, як правило, не повинна перевищувати 20 мл. Першепросвічування робиться через 2-3 хв. після вливання. У хворих з порушенням функції нирок просвічування здійснюється через 30-40 хв.або пізніше.

Побічна дія. Може спостерігатися нудота, блювання, запаморочення,почервоніння шкіри, ціаноз, почуття жару і больові відчуття під час ін’єкціїпрепарату. Можлива поява алергічних реакцій, в тому числі кропив’янки, набрякуКвінке, астматичного нападу або анафілактичної реакції – навіть шоку та колапсу(особливо у схильних пацієнтів).

Протипоказання. Абсолютні: тяжкі форми гіпертиреозу, недостатність кровообігу зявищами декомпенсації, непереносимість препаратів, які містять йод, вираженаниркова та печінкова недостатність, активний туберкульоз та емфізема легенів,ураження міокарда, артеріальна гіпертензія тяжкого перебігу, стан шоку таколапсу. При гострих формах флебіту флебографія протипоказана.Відносні: атеросклероз судин головного мозку, декомпенсований цукровий діабет,підвищена здатність крові до зсідання, вузловий зоб легкого перебігу,плазмоцитома, вагітність, тяжкий загальний стан пацієнта.

Особливості застосування. Обстеження з Тразографом в період вагітності треба проводити лише уразі крайньої необхідності.Якщообстежується щитовидна залоза, треба приймати йод декілька днів, а іноді - дватижні.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25оС,в захищеному від світла та вторинних рентгенівських променів, недоступному длядітей місці. Термін зберігання – 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z