Загружается, подождите...

Тразограф60% (Trazograf60%)


основні фізико-хімічні властивості:прозора, безбарвна абосвітло-жовтувата, дещо тягуча рідина із запахом йоду;

склад: 1 мл розчину містить меглумінової солі діатризойноїкислоти – 600 мг, (що відповідає сумарному вмісту йоду – 282 мг); допоміжні речовини: динатрію кальцію едетат, первинний кислий натріюфосфат, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Рентгеноконтрастний засіб. Код АТС V08A A.

Фармакологічні властивості. Рентгеноконтрастний діагностичний засіб. Збільшуєконтрастність зображення внаслідок поглинання рентгенівського проміння йодом,який входить до складу препарату.Фармакокінетика.Діатризоатзворотно зв’язується з білками плазми ( головним чином з фракцією альбуміну).При концентрації в плазмі 10-5 ступінь зв’язування становить 0,26.Діатризойна кислота погано всмоктується із шлунково-кишкового тракту та швидковиводиться з організму при внутрішньовенному введенні, незважаючи на те, щоздатна проходити крізь гематоенцефалічний бар’єр. Діатризоат виділяється зорганізму практично в незмінному стані через нирки та печінку і в незначнійкількості - з фекаліями.

Показання для застосування. Тразограф 60% застосовують длявнутрішньовенної та ретроградної урографії, церебральної ангіографії,ангіографії органів грудної та черевної порожнин, кінцівок, флебографії, атакож томографії на базі ЕВМ.Тразограф 60% не придатний для селективної коронарографії.

Спосіб застосування та дози. Два дні до обстеження хворому слід уникатиприйому їжі, яка сприяє здуттю, особливо бобових, салатів, грубого чорного абосвіжоспеченого хліба, молока та всіх овочів. Напередодні обстеження хворий неповинен їсти після 6 години вечора. Ввечері кишечник треба ретельно вивільнити,у разі потреби останні два дні перед обстеженням слід приймати проносне. В деньобстеження пацієнт повинен голодувати. В лежачих хворих слід видалити гази ізшлунка та кишечнику.Дорослі пацієнти. При проведенні внутрішньовенної урографії дозаТразографу 60% становить від 1 до 1,5 мл/кг маси тіла. Загальна доза становить20-60 мл. Рекомендується середня тривалість введення – 2-3 хвилини. Першепросвічування здійснюється через 3-5 хвилин після вливання, а друге - через10-12 хвилин після вливання. Для немовлят та дітей молодшого віку доза становить 2-3мл/кг маси тіла. Загальна доза – 8 мл; максимальна доза, як правило, не повиннаперевищувати 20 мл. Перше просвічування робиться через 2-3 хвилин післявливання. У хворих з порушенням функції нирок просвічування здійснюється через 30-40хвилин після вливання або пізніше.

Побічна дія. Може спостерігатисянудота, блювання,запаморочення, почервоніння шкіри, ціаноз, почуття жару і больові відчуття підчас ін’єкції препарату. Можлива поява алергічних реакцій, в тому числі кропив’янки, набрякуКвінке, астматичного нападу або анафілактичної реакції – навіть шоку та колапсу(особливо у схильних пацієнтів).

Протипоказання. Абсолютні: тяжкі форми гіпертиреозу, недостатність кровообігу зявищами декомпенсації, непереносимість препаратів, які містять йод, вираженаниркова та печінкова недостатність, активний туберкульоз та емфізема легенів,ураження міокарда, артеріальна гіпертензія тяжкого перебігу, стан шоку таколапсу. При гострих формах флебіту флебографія протипоказана.Відносні: атеросклероз судин головного мозку, декомпенсований цукровий діабет,підвищена здатність крові до зсідання, вузловий зоб легкого перебігу,плазмоцитома, вагітність, тяжкий загальний стан пацієнта.

Особливості застосування. Обстеження з Тразографом в період вагітності треба проводити лише уразі крайньої необхідності.Якщообстежується щитовидна залоза, треба приймати йод декілька днів, а іноді - дватижні.Тразограф60% не можна використовувати при мієлографії.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25оС,в захищеному від світла та вторинних рентгенівських променів, недоступному длядітей місці. Термін зберігання– 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z