Загружается, подождите...

Трасілол (Trasylol)


міжнародна назва: aprotinin;

основні фізико-хімічні властивості: прозорий, безбарвний розчин;

склад: 1 флакон (50 мл) містить апротиніну 500 000 калікреїн інактивуючиходиниць (КІО); допоміжні речовини: натрію хлорид , вода для ін’єкцій, розчиннатрію гідроксиду або кислоти хлористоводневої (для встановлення рН).

Форма випуску. Розчин для інфузій.

Фармакотерапевтична група. Інгібітори протеїназ. АТС В02А В01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Трасілол® є інгібітором таких ферментів, як трипсин,плазмін, плазмовий та тканинний калікреїн. Активний компонент препаратуапротинін впливає як на вільні, так і на зв’язані молекули ферментів (за умовидоступності активного центру молекули). Цим обумовлена інгібуюча дія Трасілолу®на вільний плазмін і на комплексну сполуку плазміну зі стрептокіназою, щоутворюється як проміжний продукт при тромболітичній терапії з використаннямстрептокінази.Фармакокінетика. Після внутрішньовенного введення відбувається швидкийрозподіл апротиніну у позаклітинній рідині, що супроводжується зниженнямконцентрації препарату в плазмі крові. Період напіввиведення становить 23 хв.Об’єм первинного розподілу відповідає 30 - 50% об’єму тіла. Апротинінне утворює тривалих зв’язків з білками плазми крові.Препарат виводиться нирками протягом 48 годин після одноразовоговведення (в основному - у вигляді неактивних метаболітів і лише 1,5% введеноїдози – у незміненому стані).Апротинін накопичується в нирках і, меншою мірою, у хрящовій тканині.Концентрації в легенях, селезінці та підшлунковій залозі відповідають рівнюпрепарату в сироватці крові. Найнижчі концентрації визначаються в тканинахголовного мозку, у м’язах, шлунка та кишечнику.Апротинін практично не проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр, аплацентарний бар’єр долає в обмежених кількостях. Дані щодо надходженняпрепарату в материнське молоко відсутні.

Показання для застосування. Трасілол® застосовують при кровотечах ікрововиливах, причиною яких є гіперфібриноліз. Такі стани виникають після травмі хірургічних втручань, при екстракорпоральному кровообігу, а також у різні періодипологів.

Спосіб застосування та дози. Для дорослих початкова доза препаратустановить 500 000 КІО внутрішньовенно повільно, потім вводять по 200 000 КІОкожні 4 години. В акушерській практиці початкова доза досягає 1000000 КІО,потім щогодини вводять по 200 000 КІО до повного припинення кровотечі.Дітям до 3 років вводять по 5000 КІО/(кг х діб); 3-12 років - по 25 000КІО двічі на добу; старше 12 років - по 50000 КІО двічі на добу.Дітям із порушеннями гемостазу препарат призначають у добовій дозі 20000 КІО на 1 кг маси тіла.При введенні Трасілолу® хворому слід знаходитися в горизонтальномуположенні.Швидкість інфузії розчину не повинна перевищувати 5 мл/хв.

Побічна дія. Алергічні реакції: у поодиноких випадках можливийрозвиток анафілактоїдних або анафілактичних реакцій, що проявляються шкірнимсвербежем, посиленим потовиділенням, блідістю або ціанозом, задишкою,ниткоподібним пульсом, тахікардією. Подеколи розвивається повна картинаанафілактичного шоку. При першому застосуванні препарату не виключенапсевдоалергічна реакція. Місцеві реакції: при повторних інфузіях у місцівведення іноді розвивається тромбофлебіт.

Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливість до препарату.

Передозування. Про випадки передозування Трасілолу® неповідомлялось.

Особливості застосування. Особлива обережність необхідна при лікуванніпрепаратом хворих, що страждають на алергічні захворювання та/або схильні долікарської алергії. Таким пацієнтам у деяких випадках варто попередньопризначати антигістамінні препарати. Можливість розвиткуанафілактоїдних/анафілактичних реакцій підвищується у пацієнтів, які одержуютьТрасілол® за схемою переривчастого дозування. Введення Трасілолу® на фонілікування гепарином збільшує час зсідання крові, визначеного за методом “Гемохрон”або іншими аналогічними методами. Тому доза протаміну, що застосовується длянейтралізації гепарину, має розраховуватися з урахуванням загальної введеноїдози гепарину.Якщо при тривалому екстракорпоральному кровообігу після введенняТрасілолу® у високих дозах час зсіданняя активованої крові становить менше 480сек., можливе подальше застосування гепарину. Вагітність та період лактації.Застосування можливе тільки у разі, коли очікувана користь для матеріперевищує ризик для плода і дитини.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Трасілол® залежно від дози пригнічує діюстрептокінази або урокінази.Додавання Трасілолу® до гепаринізованої крові викликає збільшення часузсідання цільної крові.Розчин Трасілолу® несумісний з інфузійними формами інших препаратів(особливо з розчинами бета-лактамних антибіотиків).

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці!Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С!Не заморожувати! Термін придатності - 4 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z