Загружается, подождите...

Транзілан (Transilane)


міжнародна назва: hemicellulose of dried psyllium Ispagula seeds;

основні фізико-хімічні властивості: світло-бежевий порошок із слабким запахом ісмаком лимона;

склад: геміцелюлоза висушена з оболонки насіння подорожника Ispaghula (40,231 г /100 г порошку); допоміжні речовини: калію гідрокарбонат, кислота лимонна, сахарин натрію, сахароза, лимонний ароматизатор.

Форма випуску. Порошок для приготування суспензії для пероральногозастосування.

Фармокотерапевтична група. Засоби, що впливають на систему травлення таметаболізм. Проносні засоби.Код АТС А 06А С.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Транзілан є баластним проносним засобом. Завдяки своїмгідрофільним властивостям збільшує об’єм випорожнень і змінює їх консистенцію.Під дією кишкових бактерій діюча речовина сприяє збільшенню їх кількості іутворенню продуктів бактеріального обміну, що додатково активізує кишковийтранзит.Фармакокінетика. Після перорального прийому разом із достатньоюкількістю води слиз подорожника через стійкість до ензимного гідролізузалишається незміненим у місці дії. Він не абсорбується слизовою оболонкою.Проносний ефект досягається через 12-24 години.

Показання для застосування. Застосовується при запорі як симптоматичний засіб.

Спосіб застосування та дози.Приймають по 2 повні чайні ложки або по одному пакетику вранці таввечері, перед їдою. Насипати порошок у велику склянку і залити водою або соком. Розмішати інегайно випити слабогазований напій з лимонним смаком. Лікування продовжуватидо відновлення нормального кишкового транзиту.

Побічна дія. На початку лікування можливо здуття живота.

Протипоказання. Захворювання шлунково-кишкового тракту органічногопоходження. Біль у черевній порожнині (біль у шлунку) невідомої етіології.Кишкова непрохідність. Гіперчутливість до компонентів препарату.

Передозування. Випадків передозування не виявлено.

Особливості застосування. Не застосовувати тривалого часу без рекомендації лікаря. Перед застосуванням лежачим хворим або хворим з обмеженою фізичною активністю потрібно пройти медичне обстеження. У зв’язку з обмеженим досвідом застосування у педіатричній практиці не призначають дітям до 12 років.Хворим на діабет враховувати вміст 2,2 г цукру в пакетику. Пацієнтам збезкалієвою дієтою потрібно мати на увазі вміст 272 мг калію в пакетику. Особамз нирковою недостатністю та хворим на гіперкаліємію потрібно брати до увагиризик гіперкаліємії. Вагітність, лактація. В експериментальних дослідженнях тератогеннихефектів не встановлено. За необхідності препарат може застосовуватись у періодивагітності та лактації, оскільки він практично не всмоктується ушлунково-кишковому тракті і не потрапляє в материнське молоко.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Подорожник може спричинюватиінгібуванняантикоагулянтів типу кумарину.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому місці, недоступному для дітей,при кімнатній температурі (15-25˚С). Термін придатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z