Загружается, подождите...

Транквілар іс (Trancvilar іs)


міжнародна та хімічна назви: транквілар; 2,4,6,8-тетраметил-2,4,6,8-тетраазабіцикло-(3,3,0)октадіон-3,7;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору;

склад:1таблетка містить 0,3 г транквілару; допоміжні речовини: метилцелюлоза мікрокристалічна, кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Анксіолітики. Код АТС N05В Х05.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.ТранквіларІС має помірну анксіолітичну активність, знімає або послаблює відчуття тривоги,напруженості, занепокоєння та роздратування. Транквілізуючий ефект препарату несупроводжується міорелаксацією та порушенням координації рухів. Виявляє дію“денного” транквілізатора та селективного анксіолітика. Снодійного ефекту Транквілар ІС не має, але посилює дію снодійнихзасобів та поліпшує перебіг сну, якщо він порушений. Препарат малотоксичний, не має канцерогенних властивостей.Фармакокінетика.При пероральному введенні препарат проникає у кровна 77-80 % від прийнятої дози, близько 40 % котрих зв’язуються з еритроцитами.Решта, що залишилася, не зв’язується з білками крові і міститься у плазмі увільному стані, у зв’язку з чим препарат без перешкод поширюється в організміта вільно проходить крізь мембрани. Максимальна концентрація досягається за 0,5години, високий рівень зберігається протягом 3-4 годин, потім поступовознижується. Транквілар ІС повністю виводиться з організму з сечею протягомдоби. Препарат не накопичується та не підлягає біохімічним перетворенням.

Показання для застосування. Транквілар ІС призначають при неврозах таневрозоподібних станах, що супроводжуються роздратуванням, емоційноюнестійкістю, тривогою та страхом. Препарат призначають також для поліпшенняпереносимості нейролептиків та транквілізаторів з метою усунення викликанихними соматовегетативних та неврологічних побічних ефектів.Препарат використовують під час комплексної терапії як засіб, щозменшує потяг до куріння тютюну.

Спосіб застосування та дози. Приймають Транквілар ІС внутрішньонезалежно від приймання їди по 300 мг, 2-3 рази на добу. Максимальна разовадоза становить 3 г, добова – до 10 г.При застосуванні препарату в якості засобу, що зменшує потяг докуріння, Транквілар ІС призначають по 600-900 мг, 3 рази на добу, щоденнопротягом 5-6 тижнів.Звикання до препарату не встановлено.

Побічна дія. Зазвичай Транквілар ІС переносять добре. Можливіалергічні реакції та диспепсичні розлади після вживання великих доз. У цьому разіслід припинити приймання препарату. Можуть знижуватися артеріальний тиск татемпература тіла, які нормалізуються самостійно.

Протипоказання. Індивідуальна чутливість до компонентів препарату,вагітність та період лактації.

Передозування. При передозуванні можливе різке зниження тиску,біль у животі, шкірні висипання. При інтоксикації необхідно провестизагальноприйняті методи дезінтоксикації разом з промиванням шлунка тасимптоматичне лікування.

Особливості застосування. З обережністю застосовують при порушенняхфункції печінки і нирок, у хворих на гіпотонію.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Транквілар ІС можна комбінувати знейролептиками, транквілізаторами (бензодіазепінами), снодійними,антидепресантами та психостимуляторами.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей,сухому, захищеному від світла місці, при температурі 15-25 0С.Термін придатності – 4 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z