Загружается, подождите...

Трамадолугідрохлорид (Tramadolhydrochloride)


міжнародна та хімічнаназви:tramadol; (±)-транс-2[(диметиламіно)метил]-1 (м-метоксифеніл) циклогексанолугідрохлорид;

основні фізико-хімічнівластивості:безбарвний, прозорий, стерильний апірогенний розчин.

склад: 1 мл розчину міститьтрамадолу гідрохлориду 50 мг; допоміжні речовини: натрію ацетаттригідрат, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакологічна група Анальгетики

. Іншіопіоїди. Код АТС N02AX02.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Трамадолу гідрохлорид - неселективний агоніст опіатних рецепторів. Інгібуєзворотне захоплення норадреналіну і серотоніну у синапсах системи контролю болюспинного мозку. На відміну від морфіну та інших опіоїдів, препарат утерапевтичних дозах не пригнічує дихання, не впливає на моторику кишечнику іпрактично не впливає на серцево-судинну систему. Поряд із знеболювальною дієюТрамадолу гідрохлорид справляє протикашльовий і певний седативний вплив.Фармакокінетика.Трамадолугідрохлорид метаболізується у печінці шляхом деметилювання і глюкуронування.Виводиться переважно у вигляді глюкуронідів, причому близько 30 % – унезміненому вигляді. Трамадол і його метаболіти виводяться переважно із сечею,близько 10 % – із жовчю. При порушеннях функції печінки або нирок періоделімінації препарату подовжується. При парентеральному введенні знеболювальнийефект препарату спостерігається через 5 – 10 хв. і триває 3 – 5 год.

Показання для застосування.Вираженийгострий і хронічний больовий синдром при травмах, невралгіях, онкологічнихзахворюваннях, біль у післяопераційний період; для премедикації перед боліснимилікувально-діагностичними процедурами.

Спосіб застосування тадози. Вводятьвнутрішньовенно (струминно повільно або краплинно), підшкірно абовнутрішньом’язово. Разова доза для дорослих і дітей понад 14 років становить 50– 100 мг. Найвища добова доза – 400 мг, для осіб віком старше 75 років – 300мг.

Побічна дія. Запаморочення, підсиленепотовиділення, головний біль, нудота, блювання, загальмованість, зниженняшвидкості реакцій, почуття втоми. В окремих випадках при внутрішньовенномувведенні у великих дозах або при одночасному застосуванні нейролептиків можутьспостерігатися судоми церебрального генезу. Рідко відмічаються побічні реакціїз боку серцево-судинної системи (підвищення частоти серцевих скорочень,зниження артеріального тиску аж до колапсу – особливо при переході згоризонтального положення у вертикальне). Можуть також спостерігатися втратаапетиту, сухість у роті, метеоризм, біль у животі.

Протипоказання. Наркотична залежність,сплутана свідомість, порушення функції дихального центру, підвищенийвнутрішньочерепний тиск, судомний синдром церебрального генезу, гостраалкогольна інтоксикація, гостра інтоксикація снодійними, аналгетичними іпсихотропними засобами, вагітність і період лактації, підвищена чутливість допрепарату, недієздатність або обмежена дієздатність, застосування інгібіторівМАО.

Передозування. Симптомами передозуванняТрамадолу є міоз, колапс, пригнічена свідомість аж до коми, судоми, пригніченнядихального центру (аж до апное). Головними невідкладними заходами припередозуванні є забезпечення прохідності дихальних шляхів, підтримка дихання ісерцево-судинної діяльності. Антидотом Трамадолу є налоксон у дозах до 10 – 15мг.

Особливості застосування.При тривалому застосуванні Трамадолу можливий розвиток лікарської залежності, однак він суттєво нижчий,ніж при використанні морфіну. З обережністю препарат слід застосовувати припечінковій і нирковій недостатності. Звуження зіниць при введенні Трамадолуможе маскувати ступінь тяжкості і перебіг внутрішньочерепної патології.Введення препарату може також маскувати клініку гострого живота. У хворих зкліренсом креатиніну менше 30 мл/хв добова доза не повинна перевищувати 200 мгна 2 введення при 12 годинному інтервалі. Під час застосування препаратупацієнти повинні утримуватися від керування транспортними засобами і потенційнонебезпечними механізмами. Прийом алкоголю виключається. З обережністюпризначають людям літнього віку.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. При одночасному призначенні Трамадолу з препаратами, якіпригнічують ЦНС, можливе підсилення центральних ефектів, включаючи пригніченнядихання. При одночасному застосуванні Трамадолу гідрохлориду зтранквілізаторами підвищується вираженість його аналгетичної дії. Приодночасному або попередньому введенні карбамазепіну вираженість і тривалістьаналгетичного ефекту зменшуються. Препарат не слід застосовувати у комбінації зінгібіторами МАО (призначається не раніше, ніж через 14 діб після відміниінгібіторів МАО). Розчин Трамадолу гідрохлориду несумісний в одному шприці ізрозчинами диклофенаку натрію, індометацину, фенілбутазону, діазепаму,флунітразепаму, нітрогліцерину.

Умови та термін зберігання.Зберігаютьу захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі від +15до +25 °С.Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z