Загружается, подождите...

Тралгітср 100 (Tralgitsr 100)


міжнародна та хімічна назви: трамадол;(±)транс-2-(диметиламінометил)-1-(3-метоксифеніл)-циклогексанол;

основні фізико-хімічні властивості: майже білі, округлі, лінзоподібні гладенькітаблетки;

склад: трамадолу гідрохлорид 100 мг ;допоміжні речовини: гліцерину трибегенат, кальцію дигідрофосфат, повідонК 25, кремнію діоксид колоїдний.

Форма випуску. Таблетки пролонгованої дії.

Фармакотерапевтична група. Опіоїдні аналгетичні засоби. Код АТС N02AX02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка

. Трамадол- синтетичний опіоїд, аналгетична активність якого та ряд інших властивостейобумовлені агоністичною взаємодією з опіатними рецепторами ЦНС.Аналгезивна дія забезпечується також інгібуванням вивільненнянейромедіаторів серотоніну та норадреналіну в синаптичних закінченнях нисхіднихбольових шляхів з середнього мозку та мосту в спинний мозок. Фармакокінетика

. Післяперорального прийому всмоктується понад 90 % трамадолу. Його абсолютна біологічнадоступність становить приблизно 68 %. Пік концентрації в плазмі досягається через 4 – 5 годин післяприйому таблеток пролонгованої дії. Достатньо ефективні для аналгетичної діїконцентрації трамадолу в плазмі підтримуються протягом 12 годин. Зв’язок збілками плазми – 20 %, об’єм розподілу - 3 л/кг. Трамадол метаболізується впечінці. Деметилюванням утворюється моно-О-деметилтрамадол, що характеризуєтьсябільш сильною аналгетичною дією, ніж трамадол; інші метаболіти не маютьаналгетичної активності. Трамадол та його метаболіти виводяться на 90 % зсечею, залишок – з випорожнення-ми. Напівперіод виведення трамадолу становитьприблизно 6 годин, у хворих з цирозом печінки – від 9 до 18 годин, у хворих знирковою недостатністю (кліренс креатиніну – менше 5 мл/хв.) напівперіодвиведення трамадолу має діапазон 8 – 14 годин.

Показання для застосування. Препарат застосовують для ослабленнягострого та хронічного загостреного болю середньої та сильної інтенсивності, атакож болю, що спричинений болісними діагностичними та терапевтичнимивтручаннями, головним чином, в хірургії, гінекології, онкології, ортопедії таревматології. Трамадол також рекомендується при лікуванні болю приішемічних захворюваннях (інфаркт міокарда, ішемічне захворювання нижніх кінцівокта ін.)

Спосіб застосування та дози. Дозуванняіндивідуальне, залежить відінтенсивності болю та індивідуальної чутливості пацієнта. Дорослі і діти віком понад 14 років (з масою тіла понад 50 кг)приймають зазвичай по 100 – 200 мг (1-2 таблетки) через кожні 12 годин,переважно вранці та ввечері. Залежно від індивідуальної потреби пацієнта можнаприймати дози і з меншим інтервалом, але не раніше, ніж через 6 годин післяприйому останньої дози. Звичайно добова доза 400 мг достатньо ефективна, але допускається такожпризначення більш високих добових доз при обгрунтованих показаннях, головнимчином, у пацієнтів з онкологічними захворюваннями. Добова доза вища, ніж 400 мг може спричинити підвищений ризик побічних явищ,тому рекомендується призначати такі дози лише онкологічним хворим, для іншихпацієнтів – лише як виняток і на найкоротший термін. Пацієнтам похилого віку з нормальною фунцією нирок та печінки зменшеннядоз не потрібне. При печінковій та нирковій недостатності виведення трамадолууповільнюється, тому необхідно або збільшити інтервал між прийомом доз, абозменшити дозування, або призначити препарат трамадолу з непролонгованою дією. Таблетку слід приймати цілою, запивати водою. Час прийому ТРАЛГІТУ СР100не залежить від приймання їжі.

Побічна дія. Взагалі препарат переноситься досить добре, небажанідії трапляються рідко.Можливі нудота, блювання, сухість у роті, сонливість, втомлюваність,запаморочення, головний біль, в окремих випадках пригнічення дихального центру,дисфорія, хвороблива пристрасть до препарату. Однак ризик виникнення залежностівід препарату мінімальний і стійкість до препарату не розвивається. В терапевтичних дозах ТРАЛГІТ СР100 мінімально впливає на дихальнусистему, не міняє суттєво частоту серцевих скорочень і тиск крові, не викликаєзапору.

Протипоказання. Підвищена чутливість до трамадолу або до допоміжнихречовин ТРАЛГІТУ СР 100, або до наркотичних аналгетиків; гостра алкогольнаінтоксикація, отруєння снодійними, наркотичними аналгетиками, психотропнимизасобами або засобами, що пригнічують ЦНС. Не призначають одночасно зінгібіторами МАО або впродовж 14 днів після їх відміни. Не призначають дітямвіком менше 14 років.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Седативна дія трамадолу на центральнунервову систему посилюється у комбінації з алкоголем, снодійними, аналгетикамиабо психотропними засобами. Інгібітори МАО підвищують токсичність трамадолу.При поєднаному лікуванні з нейролептиками зрідка спостерігається підвищена схильністьдо судом. Одночасний прийом з карбамазепіном знижує концентрацію трамадолу всироватці до такої міри, що можливе пригнічення аналгетичного ефекту трамадолуі зменшення часу його дії. Трамадол добре комбінується з нестероїднимипротизапальними засобами, міорелаксантами і спазмолітичними засобами.

Передозування. Передозування проявляється пригніченням дихання,гіпотензією з брадикардією та пригніченням перистальтики. Лікуванняінтоксикації повинно бути комплексне, з обов’язковим введенням антидотуналаксону, застосуванням штучного дихання та ін. Подальше лікуваннясимптоматичне. Гемодіаліз і гемоперфузія лише в мінімальній мірі допомагаютьвиводити трамадол з сироватки крові, тому як самостійні засоби в лікуваннігострої інтоксикації недостатньо ефективні.Попередження. Препарат знижує концентрацію уваги. При триваломузастосуванні може розвинутись хворобливапристрасть до препарату.

Умови та термін зберігання: Зберігати у сухому місці при температурі15-25 оС, захищати від світла.Термін зберігання - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z