Загружается, подождите...

Тралгіт ср 200 (Tralgit sr 200)


міжнародна та хімічна назви: трамадол;(±)транс-2-(диметиламінометил)-1-(3-метоксифеніл)-циклогексанол;

основні фізико-хімічні властивості: майже білі, овальні таблетки з лінієюрозлому;

склад: 1 таблетка містить 200 мг трамадолу гідрохлориду;допоміжні речовини: гліцерину трибегенат, кальцію дигідрофосфат,повідон К 25, кремнію діоксид колоїдний.

Форма випуску. Таблетки пролонгованої дії.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики. Опіоїди. Код АТС N02AX02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Трамадол – синтетичнийопіоїд, аналгетична активність якого та ряд інших властивостей зумовленіагоністичною взаємодією з опіатними рецепторами ЦНС.Аналгезивна дія забезпечується також інгібуванням вивільненнянейромедіаторів серотоніну та норадреналіну в синаптичних закінченнях нисхіднихбольових шляхів із середнього мозку та мосту в спинний мозок. Фармакокінетика. Після перорального прийому всмоктується понад 90 %трамадолу. Його абсолютна біологічна доступність становить приблизно 68 %. Пікконцентрації в плазмі досягається через 4-5 годин після прийому таблетокпролонгованої дії. Достатньо ефективні для аналгетичної дії концентраціїтрамадолу в плазмі підтримуються протягом 12 годин. Зв’язок з білками плазми –20 %, об’єм розподілу – 3 л/кг. Трамадол метаболізується в печінці.Деметилюванням утворюється моно-О-деметилтрамадол, що характеризується більшсильною аналгетичною дією, ніж трамадол; інші метаболіти не мають аналгетичноїактивності. Трамадол та його метаболіти виводяться на 90 % із сечею, залишок –з випорожненнями. Напівперіод виведення трамадолу становить приблизно 6 годин,у хворих на цироз печінки – від 9 до 18 годин, у хворих з нирковоюнедостатністю (кліренс креатиніну менше 5 мл/хв) напівперіод виведеннятрамадолу має діапазон 8-14 годин.

Показання для застосування. Больовий синдром середньої та сильноїінтенсивності, а також біль, що спричинений болісними діагностичними татерапевтичними втручаннями, головним чином у хірургії, гінекології, онкології,ортопедії та ревматології. Симптоматична протибольова терапія при ішемічних захворюваннях (інфарктміокарда, ішемічні захворювання нижніх кінцівок).

Спосіб застосування та дози. Дозування –індивідуальне, залежитьвід інтенсивності болю та індивідуальної чутливості пацієнта. Дорослі і діти старше 14 років (з масою тіла більше 50 кг) приймаютьзвичайно по 200 мг (1 таблетка) через кожні 12 годин, переважно вранці таввечері. Залежно від індивідуальної потреби пацієнта можна приймати дози і зменшим інтервалом, але не раніше, ніж через 6 годин після прийому останньоїдози. Звичайно добовадоза 400 мг достатньо ефективна, але допускається також призначення більшвисоких добових доз при обгрунтованих показаннях, головним чином пацієнтам зонкологічними захворюваннями. Максимальнадобова доза – 400 мг.Пацієнтам похилого віку з нормальною фунцією нирок та печінки зменшеннядоз не потрібно. При печінковій та нирковій недостатності виведення трамадолууповільнюється, тому необхідно або збільшити інтервал між прийомом доз, або зменшитидозування. Таблетку слід приймати цілою, запиваючи достатньою кількістюнейтральної рідини. Час прийому препарату не залежить від прийому їжі.

Побічна дія. Можливі нудота, блювання, сухість у роті, сонливість,втомлюваність, запаморочення, головний біль, в окремих випадках – пригніченнядихального центру, зміни настрою (дисфорія), хвороблива пристрасть допрепарату, судоми, сечовиділення, алергічні реакції.

Протипоказання. Підвищена чутливість до трамадолу або до допоміжнихречовин препарату, або до наркотичних аналгетиків; гостра алкогольнаінтоксикація, отруєння снодійними, наркотичними аналгетиками, психотропнимизасобами або засобами, що пригнічують ЦНС. Не призначають одночасно зінгібіторами МАО або впродовж 14 днів після їх відміни. Вагітність і годуваннягруддю. Тралгіт СР 200 не призначають дітям до 14 років.

Передозування. Передозування виявляється пригніченням дихання,судомами, комою, гіпотензією з брадикардією. Лікування інтоксикації повиннобути комплексне, з обов’язковим введенням антидоту налаксону, застосуваннямштучного дихання. Подальше лікування – симптоматичне. Промивання шлунка.Гемодіаліз і гемоперфузія лише мінімальною мірою допомагають виводити трамадоліз сироватки крові, тому як самостійні засоби в лікуванні гострої інтоксикаціївони недостатньо ефективні.

Особливості застосування. Тралгіт СР 200 може негативно вплинути на здатністьвиконувати роботу, що вимагає підвищеної концентрації уваги, координації рухіві здатності швидко приймати рішення. Під час лікування препаратом нерекомендується вживати алкогольні напої. При тривалому прийомі можливо звиканнядо препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Седативна дія трамадолу на центральнунервову систему посилюється у комбінації з алкоголем, снодійними, аналгетикамиабо психотропними засобами. Інгібітори МАО підвищують токсичність трамадолу.При поєднаному лікуванні з нейролептиками зрідка спостерігається підвищенасхильність до судом. Одночасний прийом з карбамазепіном знижує концентраціютрамадолу в сироватці до такої міри, що можливо пригнічення аналгетичногоефекту трамадолу і зменшення часу його дії. Трамадол добре комбінується знестероїдними протизапальними засобами, міорелаксантами і спазмолітичними засобами.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла,недоступному для дітей місці при температурі 15-25 оС. Термінпридатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z