Загружается, подождите...

Трахісан (Trachisan)


основні фізико-хімічні властивості: білі круглі плоскі таблетки зі скошенимикраями;

склад: 1 таблетка містить тиротрицину 0,5 мг, лідокаїну гідрохлориду 1 мг,хлоргексидину диглюконату 1 мг;допоміжні речовини: сорбітол, магнію стеарат, олія м’ятна.1 таблетка містить 0,690 г сорбітолу (цукрозамінної речовини), щовідповідає 0,057 хлібної одиниці.

Форма випуску. Таблетки для смоктання.

Фармакотерапевтична група. Препарати, що застосовуються при захворюванняхгорла. Код АТС R02А.

Фармакологічні властивості. Препарат містить комбінацію речовин, що маютьпротимікробні властивості та місцевоанестезуючу дію.Тиротрицин - це суміш різних циклічних та лінійних (аліфатичних)поліпептидів, що виявляють антибактеріальну дію за рахунок подібностітиротрицину до будови ендотоксинів спороутворювальних Bacillus brevis. Сумішмістить до 70-80 % тироцидину – лужного циклічного декапептиду та 20-30 %граміцидину – нейтрального лінійного пентадекапептиду.Тироцидин призводить до вивільнення із бактеріальних клітин субстанцій,що містять азот та фосфор, які подібно до катіонних детергентів, руйнуютьосмотичний бар’єр мембрани бактеріальної клітини. Тироцидин впливаєбактерицидно на мікроорганізми, що ростуть та діляться.Граміцидин створює катіонопровідні канали у клітинній мембранібактерії, що призводить до зміни внутрішньоклітинної концентрації катіонів тацитолізу. Граміцидиновий компонент сприяє подальшому роз’єднанню процесівтканинного дихання та окислювального фосфорилювання.Спектр дії тиротрицину росповсюджується на грампозитивні коки, бактеріїта деякі види грибів, наприклад, Candida albicans.На відміну від антибіотиків, при застосуванні тиротрицину неспостерігається перехресна резистентність мікроорганізмів. Ця властивістьзумовлена особливим механізмом дії тиротрицину.Хлоргексидин та його солі мають широкий спектр антимікробної дії щодогрампозитивних і грамнегативних бактерій.Механізм дії хлоргекидину базується на його спорідненості з клітинноюоболонкою мікроорганізмів, властивості якої змінюються внаслідок контакту зактивною речовиною.Ліпофільні групи хлоргексидину спричиняють дезагрегацію ліпопротеїновоїмембрани клітинної оболонки, порушують осмотичну рівновагу в клітинах, щоруйнує цитоплазматичну мембрану клітини збудника.Вплив на деякі грамнегативні бактерії (Pseudomonas, Proteus), дріжджі,дерматофіти та мікобактерії не значний. Хлоргексидин не ефективний проти спорівгрибів, гнилвних грибів, вірусів.Лідокаїну гідрохлорид є місцевим анестетиком амідного типу. Препаратвикликає блокаду натрієвих каналів нервового волокна. При цьому блокуєтьсяпередача збудження у волокнах чутливих нервів.При тривалому застосуванні (більше декількохмісяців) зменшується ефективність препарату, що, мабуть, зумовлено змінамибактеріального спектра мікрофлори ротової порожнини та зубної поверхні.

Показання для застосування. Запальні та інфекційні захворювання порожнини ротата глотки, такі як стоматити, гінгівіти, пародонтити, глосити, тонзиліти,фарингіти та інші стани, що супроводжуються порушенням ковтання. Дляпрофілактики інфекцій перед та після хірургічного втручання у ділянки порожнинирота та глотки (екстракція зуба, хірургічне лікування ясен, тонзилектомія).

Спосіб застосування та дози. Приймати по 1 таблетці, розсмоктуючи вротовій порожнині, кожні 2 год. Добова доза для дорослих та дітей після 12років - 8 таблеток, для дітей віком від 4 до 12 років - 6 таблеток.Як правило, симптоми захворювання минають через кілька днів, але длядосягнення стабільного терапевтичного ефекту рекомендують продовжити терапію ще2 - 3 доби. Якщо після 5 діб застосування препарату покращання стану пацієнтане настає, слід змінити тактику лікування.Безперервне застосування таблеток для смоктанняТрахісан без призначення лікаря не повинне тривати довше 2 тижнів.

Побічна дія. Можливі короткочасні зміни смаку, тимчасовеоніміння язика. При тривалому застосуванні у поодиноких випадках можливенезначне забарвлення в жовтий або світло-коричневий колір зубів, зубних пломбта протезів або язика, яких можна позбутися за допомогою гігієни ротовоїпорожнини. Забарвлення зникає самостійно після припинення прийому препарату.

Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого з компонентівпрепарату.Непереносимість фруктози.

Особливості застосування. Не рекомендовано застосовувати препарат для дітеймолодше 4 років, оскільки препарат треба розсмоктувати.Вагітність і лактація. Відомостейпро негативний вплив препарату в періоди вагітності і лактації не надходило.Однак спеціальні дослідження у цієї категорії пацієнтів не проводилися. Томуперед застосуванням препарату слід зважити співвідношення ризик/користь дляцієї групи пацієнтів.Трахісан не містить у своєму складі цукру і тому не сприяє карієсузубів. Препарат можна застосовувати пацієнтам, які хворіють на цукровий діабет,використовуючи перерахунок цукрозамінної речовини сорбітолу на хлібні одиниці(0,690 г сорбітолу відповідає 0,057 хлібної одиниці).Препарат не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортомабо іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не виявлена.

Передозування. Випадки передозування не описані. При випадковомузастосуванні надмірної кількості таблеток рекомендовано промити шлунок.

Умови та термін зберігання. Зберігати при кімнатній температурі (15 - 25ºC) у сухому, недоступному для дітей місці. Термін придатності - 5 років. Не застосовувати після зазначеної на упаковці дати закінчення термінупридатності.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z