Загружается, подождите...

Тотема (Totema)


основні фізико-хімічні властивості: рідина темно-коричневого кольору, з ароматомкарамелі;

склад: І ампула (10 мл розчину) міститьзаліза (у вигляді заліза двовалентногоглюконату) 50мг,марганцю (у вигляді марганцю глюконату) 1,33мг,міді (у вигляді міді глюконату) 0,07 мг;допоміжні речовини: гліцерол, глюкоза,сахароза, кислота лимонна безводна,натрію цитрат, натрію бензоат, полісорбат80, барвник карамельний (Е-150),ароматизатор “тутті фрутті”, вода очищена.

Форма випуску. Розчин для перорального застосування.

Фармакотерапевтична група. Протианемічні засоби; препарати заліза. Код АТС ВОЗА Е10.

Фармакологічні властивості. Комбінований препарат, який міститьосновнімікроелементи, необхідні для підтриманняпроцесу кровотворення.Залізо швидко поповнює недостачу цьогоелементу в організмі, стимулює еритропоез.Марганець і мідь є важливими складовимичастинами ферментативних систем, що беруть участь в основних окисно - відновнихпроцесах в організмі.При курсовому застосуванні препаратувідбувається поступова регресія клінічних симптомів анемії (слабкість,втомлюваність, тахікардія) та нормалізація лабораторних показників.Звичайно солі заліза лише часткововсмоктуються при внутрішньому вживанні (від 10 до 20 % введеної дози). Ступіньабсорбції зростає при зменшенні запасів заліза в організмі. Всмоктуваннявідбувається в основному у дванадцятипалій кишці та в проксимальній частиніпорожньої кишки.

Показання для застосування.Препарат Тотема застосовують для лікуваннязалізодефіцитної анемії.

Спосіб застосування та дози.Вміст ампули слід розчинити в звичайній чипідсолодженій воді або в іншому напої, крімчаю, кави, молока та тих, що містять алкоголь.Під час лікування залізодефіцитної анемії слідсуворо дотримуватися порад лікаря. Дорослим призначають по 100 - 200 мг залізана день, тобто 2-4 ампули препарату; дітям, вік яких більше 1 місяця, - по 5 -10 мг заліза на 1 кг маси тіла на день.Ампулу відкривають руками, шляхомнадламування з обох кінців, без застосування пилочки.Тривалість курсу лікуваннязалізодефіцитної анемії - від 3 до 6 місяців (залежно від темпів відновленнязапасів заліза в організмі). Можливе й більштривале застосування, якщо остаточна причиназалізодефіцитної анемії не встановлена або ще не ліквідована. Контрольефективності терапії потрібно проводити не раніше, ніж через 3 місяці відпочатку лікування.При профілактичному застосуваннівагітним призначають по 50 мг заліза(1 ампула) на день, протягом останніх 6місяців вагітності або починаючи з 4-го місяця.

Побічна дія. Забарвленнявипорожнення в чорний колір, шлунково-кишковірозлади: печія, нудота, запор, пронос.Можлива тимчасова зміна кольору зубної емалі, яка не має ніяких наслідків дляздоров’я. Для запобігання такому явищу слід достатньо розводити розчинпрепарату у відповідному напої та не утримувати його довго у ротовій порожнині.

Протипоказання. Анемія, непов’язана з дефіцитом заліза.Не рекомендується дітям віком до 1 місяця.

Передозування. Випадки передозування солей заліза відмічались удітей,особливо молодше 2 років, після застосуванняпрепарату в великих дозах. У більшості випадків це виявлялось у виглядінудоти, блювання та шокових станів. У разі передозування необхідно терміновозвертатися за кваліфікованою допомогою. Спеціального антидоту немає.Проводиться симптоматичне лікування.

Особливості застосування. Надмірне вживання чаю стримує всмоктуваннязаліза. Необхідно враховувати, що кожна ампула препарату містить 3 г сахарози.З метою профілактики недостачі заліза у немовлят потрібно урізноманітнитираціон харчування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Можливо виникнення комплек-сних сполук міжсолями заліза та ципрофлоксацином або тетрациклінами, що призводить до зниженнявсмоктування останніх. Інтервал між прийомамипрепарату Тотема та ципрофлоксацином аботетрациклінів повинен становити не менше 2 годин.Солі, оксиди та гідроксиди магнію,алюмінію та кальцію порушують всмоктування препаратів заліза. Інтервал міжприйомами препарату Тотема та препаратів магнію, алюмінію, кальцію повиненстановити не менше 2 годин.Тотема зменшує всмоктування дифосфатівпри їх внутрішньому застосуванні. Тому препарат потрібно приймати не раніше,ніж через 2 години після прийому дифосфатів.Для запобігання можливій взаємодії зіншими препаратами пацієнт повинен попереджувати лікаря про супутнє вживаннябудь-яких лікарських засобів.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухомумісці, при кімнатній температурі.Термін зберігання - 3 роки.Не вживати препарат після закінчення термінупридатності, зазначеного наупаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z