Загружается, подождите...

Тіоцетам (Tiocetam)


основні фізико-хімічні властивості:прозора безбарвна рідина;

склад: 1 мл розчину містить пірацетаму 0,1 г, тіотриазоліну0,025 г;допоміжні речовини: вода для ін'єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін'єкцій.

Фармакотерапевтична група. Психостимулюючі та ноотропнізасоби. Код АТС N06B X53**.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Тіоцетам належить до групи цереброактивних засобів,має ноотропні, протиішемічні, антиоксидантні і мембраностабілізуючівластивості.Фармакологічний ефект препаратузумовлений взаємопотенціюючою дією тіотриазоліну та пірацетаму.Тіоцетам прискорює утилізацію глюкози в реакціях аеробного таанаеробного окислення, нормалізує біоенергетичні процеси, стабілізує метаболізму тканинах мозку та підвищує стійкість організму до гіпоксії.Препарат гальмує шляхи утворення активних форм кисню, реактивуєферментативну антиоксидантну систему, особливо супероксиддисмутазу, гальмуєвільнорадикальні процеси в тканинах мозку при ішемії, покращує реологічнівластивості крові за рахунок активації фібринолітичної системи, стабілізує тазменшує відповідно зони некрозу та ішемії.Тіоцетам підвищує інтенсивність роботи метаболічного ГАМК-шунта іконцентрацію ГАМК в ішемізованих тканинах.Тіоцетам поліпшує інтегративну і когнітивну діяльність мозку, сприяєпроцесу навчання, усуває амнезію, підвищує показники короткочасної тадовгочасної пам’яті. Тіоцетам усуває наслідки стресу (почуття тривоги, фобії,депресії, порушення сну), зменшує відставання у фізичному і розумовому розвиткунедоношених дітей.Фармакокінетика.Не вивчалась.

Показання для застосування. Лікування ішемічного інсульту тайого наслідків, таких як порушення мови, психічні та соматичні розлади,зниження активності, порушення емоційної сфери; лікування (у відновлювальномуперіоді) судинної, токсичної та травматичної енцефалопатії; усунення абстинентногосиндрому при алкогольній інтоксикації.

Спосіб застосування та дози. При ішемічному інсульті тадля лікування його наслідків призначають по 20 - 30 мл препарату, попередньорозведеного в 100 - 150 мл фізіологічного розчину, і вводять внутрішньовеннокрапельно 1 раз на добу. Курс лікування становить 2 тижні.Для лікування енцефалопатії та усуненняабстинентного синдрому при алкогольній інтоксикації призначаютьвнутрішньом’язово 5 мл препарату 1 раз на добу протягом 10 - 15 діб.

Побічна дія. Тіоцетам добре переноситься. У деяких хворих можливіявища, характерні для пірацетаму: збудження, порушення сну, диспептичні явища,гіперкінезія, збільшення маси тіла, сонливість, депресія, астенія.

Протипоказання. Гостра ниркова недостатність, діабет, алергічніреакції на препарат, періоди вагітності та лактації, гострі порушення мозговогокровообігу (геморагічний інсульт).

Передозування. При застосуванні терапевтичних доз передозуваннянеможливе. Однак при відхиленні від рекомендованих лікарем доз можливовиникнення чи посилення побічних ефектів препарату (збудження, порушення сну,диспептичні явища). У цих випадках припиняють застосування препарату тапризначають симптоматичне лікування.

Особливості застосування. З обережністю препарат призначаютьхворим з хронічною нирковою недостатністю. Тіоцетам впливає на агрегаціютромбоцитів, тому його необхідно застосовувати з обережністю у хворих зпорушенням гемостазу, під час хірургічних втручань та у хворих на цукровийдіабет.Досвіду застосування у дітей немає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат підсилює ефектантидепресантів та антиангінальних препаратів, потенціює дію непрямихантикоагулянтів.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей,захищеному від світла місці при температурі від +15°С до + 25°С. Термінпридатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z