Загружается, подождите...

Тиніба (Tiniba)


міжнародна та хімічна назви: tinidazole;1- (2 - етилсульфонілетил) - 2метил - 5 - нітро – імідазол;

основні фізико-хімічні властивості: забарвлені в жовтий колір, гладкі таблеткиу формі капсул, вкриті плівковою оболонкою, рівні з обох боків;

склад: 1 таблетка містить тинідазолу 500 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кальцію фосфатдвохосновний, гідрокси пропіл метил целюлоза (6 Cps), крохмаль, сорбітол,барвник хіноліновий жовтий лак, магнію стеарат, натрію крохмальгліколят,кремнію діоксид колоїдний, вінкоат жовтий WT AQ1148, поліетиленгліколь 6000, талькочищений.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби. Код АТС J01X D02. Похідні імідазолу.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Механізм дії засобів групинітроімідазолу пов’язаний з тим, що препарат у незмінному вигляді проникаєвсередину мікроорганізму та викликає порушення синтезу або структури ДНК.Тиніба діє як проти протозойних, так і проти облігатних анаеробних бактерій. Дотинідазолу чутливі Trihomonas vaginalis, Entamoeba histolytica i Giardialamblia. Тинідазол діє проти Gardnerella vaginalis і більшості анаеробнихбактерій, включаючи Baсteroides fragilis, Baсteroides melaninogenicus,Baсteroides spp., Clostridium, Eubacterium spp., Fusobacterium spp.,Peptococcus spp., Peptostreptococcus spp., Veillonella spp.Фармакокінетика. Тинідазол швидко і повністю всмоктується післяперорального прийому. Пікові концентрації в сироватці, як правило, настаютьпротягом двох годин після застосування і повільно знижуються з періодомнапіввиведення 12 – 14 годин. Біодоступність становить понад 90%. Максимальнаконцентрація у плазмі крові відмічається через дві години після прийому.Тинідазол у високій концентрації накопичується в осередках запалення, у слині,жовчі, жіночих статевих органах, грудному молоці, проникає крізь ГЕБ. Післяприйому тинідазолу сполука добре розподіляється у тканинах тіла у клінічноефективних концентраціях і добре проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр. У пацієнтів з ураженням нирок від помірного до серйозного ступеняфармакокінетичні характеристики не мають істотних відмінностей порівняно зтими, що спостерігались у здорових добровольців. Таким чином, немаєнеобхідності змінювати дозування для пацієнтів з ураженням нирок. Зв’язування зпротеїнами плазми становить приблизно 12%. Препарат виводиться за допомогою печінки та нирок. Протягом 5 днів 60– 65% тинідазолу екскретується з сечею, 20 – 25% у незмінному вигляді.Приблизно 12% тинідазолу виводиться з калом.

Показання для застосування. Профілактика і лікування післяопераційнихінфекцій, які спричинені анаеробними бактеріями (особливо при операціях нашлунково-кишковому тракті та гінекологічних операціях).Протозойні інфекції: амебна дизентерія і амебний абсцес печінки,лямбліоз,трихомоніаз.Анаеробні інфекції.Хірургічна стоматологія: перед операцією або видаленням зуба.

Спосіб застосування та дози.Профілактика післяопераційних інфекцій: разова пероральна доза длядорослих – 2 г за дванадцять годин до операції.Анаеробні інфекції: початкова доза для дорослих 2 г з подальшимприйомом 1 г на добу у вигляді разової дози або по 500 мг два рази на добу.Курс лікування зазвичай становить 5 – 6 днів.Трихомоніаз:дорослим 2 г на добу, одноразово, або 500 мг через кожні 15 хвилин впродовжгодини (в 4 прийоми) Як правило, віддають перевагу лікуванню за допомогоюразової дози. Слід проводити одночасне лікування обох партнерів.Амебна дизентерія: дорослим: по 2 г приймається протягом 2 – 3 днів 1раз на добу.Дітям від 50 до60 мг/кг маси тіла у вигляді разової дози протягом 3 – 5 днів. Амебний абсцес печінки: дорослим по 2 г один раз на добу протягом 3 – 5днів.Дітям від 50 до60 мг/кг маси тіла у вигляді разової дози протягом 5 днів. Лямбліоз: дорослим 2 г у разовій дозі. Дітям – разова доза від 50 до 75 мг/кг маси тіла.

Побічна дія. Побічні реакції з боку шлунково-кишкового трактувключають нудоту, блювання, анорексію, діарею і металевий присмак у роті.Реакціїпідвищеної чутливості виникають у вигляді шкірних висипів, свербежу,кропив’янки та ангіоневротичного набряку.Тиніба може спричиняти лейкопенію. Іншими побічними реакціями, якірідко відмічаються, є головний біль, втомлюваність, обкладений язик ізабарвлення сечі в темний колір.

Протипоказання. Перший триместр вагітності, період годуваннягруддю. Тиніба протипоказана пацієнтам із захворюваннями системи крові. Тинібуне слід приймати пацієнтам з підвищеною чутливістю до препарату, і його слідуникати пацієнтам з органічними ураженнями ЦНС. Тинідазол протипоказаний дітямдо 5 років.

Передозування. Не існує специфічного лікування при передозуванніТиніби, але рекомендується промивання шлунка, симптоматична терапія, принеобхідності – проведення реанімаційних заходів.

Особливості застосування. При прийомі препарату можливе виникненнялейкопенії або нейтропенії. При появі аномальних неврологічних ознак прийомпрепарату необхідно припинити. Пацієнти повинні бути проінформовані про те, щопрепарат забарвлює сечу в темний колір, проте це не має ніякого клінічногозначення.При амебномуабсцесі печінки може бути необхідною аспірація гною, як доповнення до терапії. Оскільки не було повідомлень про те, що Тиніба шкідлива у ІІ та ІІІтриместрі вагітності, при його прийомі під час останніх двох триместріввагітності необхідно зважувати можливу користь для матері і потенційний ризикдля плоду.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне застосування з алкоголем можепризводити до дисульфірамподібних реакцій, таких як аномальні спазми, нудота,блювання, головний біль і припливи крові.Варфарин: може спостерігатись посилення дії варфарину.

Умови та термін зберігання. Зберігатипри температурі нижче + 25 ° С, унедоступному для дітей місці. Термін придатності – 4 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z