Загружается, подождите...

Прополісунастойка (Tincturapropolisi)


основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина віджовтувато-коричневого до червонувато-коричневого кольору, і специфічнимзапахом;

склад: прополісу (бджолиногоклею) настойка - 1:10;допоміжнаречовина: спирт етиловий 80%.

Форма випуску. настойка.

Фармакотерапевтична група. дерматологічний засіб длялікування ран і виразкових уражень. Код АТС DOЗА Х12**.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Прополісмістить віск, ефірні олії, суміш смол, похідні коричної кислоти, флавони та іншібіогенні сполуки. Проявляє протизапальну дію, посилює регенерацію пошкодженихтканин і нормалізує метаболічні процеси в організмі.

Показання для застосування. Мікротравми та інші поверхневіпошкодження шкіри, слизових оболонок, хронічний тонзиліт, хронічний гнійнийотит, хронічний фарингіт, гайморит, пародонтит.

Спосіб застосування та дози. Прополісу настойку застосовуютьлише місцево у вигляді аплікацій, полоскань, промивань, а також у форміінгаляцій.При мікротравмах настойку наносять за допомогоютампона на уражену ділянку шкіри чи слизової оболонки 2 – 3 рази на день. При отиті: в зовнішній слуховий хід (після йогоочищення) вводять на 1 - 2 хвилини змочений настойкою тампон або закапують по 1- 2 краплі препарату 3- 4 рази на день.При фарингіті і тонзиліті прополісу настойкоюзмазують слизові оболонки глотки та мигдаликів 2 - 3 рази на добу протягом 8 - 15днів. При хронічному тонзиліті препарат використовують і для приготуванняінгаляційного розчину, змішуючи настойку з водою у співвідношені 1:20.Проводять 1 - 2 інгаляції на добу протягом 7 - 10 днів.Придаткові пазухи носа промивають сумішшю прополісу настойкиз фізіологічним розчином (0,9% розчином натрію хлориду) у співвідношенні 1:10 2рази на день протягом 2 тижнів. При пародонтиті у пародонтальні порожнини вводятьзмочені прополісу настойкою тампони (турунди) на 5 хвилин.Для полоскання ротової порожнини при поверхневихураженнях та ушкодженнях слизової оболонки застосовують розчин, приготовлений з30 - 40 крапель прополісу настойки розчиненої у 100 мл теплої води. Полосканняпроводять 4 - 5 разів на добу протягом 3 - 4 днів.

Побічна дія. можливий розвитокалергічної реакції.

Протипоказання. гостра екзема, підвищеначутливість до прополісу або до інших продуктів бджільництва, алергічнізахворювання. Не рекомендується наносити препарат на уражені ділянки шкіри абослизові оболонки при наявності кровотечі.

Передозування. Не було повідомлень.

Особливості застосування. З обережністю слідзастосовувати для лікування дітей,вагітних і в період годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. нерекомендується змішувати з антисептичними засобами чи іншими продуктамибджільництва.

Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному відсвітла місці при температурі 8 - 15°С. Зберігати у недоступному для дітей місці.Під час зберігання настойки можливе випадання осаду.Термін придатності препарату 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z