Загружается, подождите...

М’ятиперцевої настойка (Tincturamenthae piperitae)


міжнародна назва: Mentha piperita*;

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина зеленого кольору із запахомм’яти перцевої. В процесі зберігання допускається утворення осаду;

склад: суміш м’ятної олії та настойки листя м’яти перцевої (1:10);допоміжні речовини: спирт етиловий 90%.

Форма випуску. Настойка.

Фармакотерапевтична група. Проти блювотні засоби та препарати, що усуваютьнудоту. Код АТС А04А D10**.

Фармакологічні властивості. Олія м’яти перцевої (містить до 70% ментолу та йогоефірів) та інші біологічно-активні речовини, що містяться в листі м’ятиперцевої (ментон, олеанолова та урсолова кислоти, флавоноїдні глікозиди),стимулюючи чутливі рецептори слизових оболонок ротової порожнини та шлунка,рефлекторним шляхом зменшують відчуття нудоти і запобігають блюванню, а такожвиявляють помірну спазмолітичну, седативну та жовчогінну дію.Фармакокінетика. Препарат легко засвоюється утравному тракті. Виводиться з калом і сечею.

Показання для застосування. Функціональні розлади діяльності серцево-судинноїсистеми, а також як седативний, спазмолітичний, жовчогінний засіб, як засібпроти нудоти та блювання.

Спосіб застосування та дози. Препарат застосовують внутрішньо. Доросліта діти віком понад 12 років вживають по 10 – 15 крапель препарату на прийомпісля їжі до досягнення стабільного лікувального ефекту.

Побічна дія. При індивідуальній підвищеній чутливості можливийрозвиток алергічних реакцій.

Протипоказання. Препарат протипоказаний дітям віком до 12 років,при бронхіальній астмі, спазмофілії, індивідуальній непереносимості будь-якогоз компонентів препарату.

Передозування. При передозуванні можливий розвиток алергічнихреакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія невідома.

Особливості застосування. Не рекомендується застосовувати препарат безпризначення лікаря жінкам в період вагітності та годування груддю.

Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла та недоступномудля дітей місці, при температурі від 8°С до 15° С. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z