Загружается, подождите...

Пустирниканастойка (Tincturaleonuri)


міжнародна назва: Leonuruscardiaca;

основні фізико-хімічнівластивості: прозорарідина зеленкувато-бурого кольору,гіркувата на смак, із слабкимароматним запахом;

склад: 1 флакон містить 25 млнастойки трави пустирника;допоміжні речовини: спирт етиловий70 %.

Форма випуску. Настойка.

Фармакологічна група. Седативні та снодійнізасоби. АТС N05C М15.

Фармакологічні властивості.Захарактером дії настойка пустирника близька до препаратів валеріани.Заспокійливий ефект відбувається за рахунок посилення процесу гальмування абозниження процесу збудження у центральній нервовій системі. Снодійного впливу невиявляє, але полегшує настання фізіологічного сну та поглиблює його. Невикликає явищ звикання, психічної залежності.Фармакокінетика не визначена.

Показання для застосування.Пустирниканастойку застосовують при функціональних розладах діяльності серцево-судинноїсистеми (нейро-циркуляторна дистонія за гіпертонічним типом), на початковихстадіях артеріальної гіпертензії, а також при підвищеній емоційній збудливості,дратівливості, легких формах порушень сну.

Спосіб застосування та дози. Настойку пустирникаприймають внутрішньо. Якщо лікар не призначив іншу схему лікування, дорослимрекомендується вживати по 30 - 50 крапель настойки 3 - 4 рази на день додосягнення стабільного лікувального ефекту, дітям з 12 років - із розрахунку 1крапля на 1 рік життя.

Побічна дія. Препарат, як правило,переноситься добре, проте у деяких хворих при індивідуальній підвищенійчутливості можливий розвиток алергічних реакцій (почервоніння шкіри, висипи,свербіж), відчуття стомленості, сонливість, запаморочення.

Протипоказання. Пустирника настойкапротипоказана при вираженій гіпотонії(зниженому артеріального тиску) таіндивідуальній непереносимості компонентівпрепарату.Оскільки до складу препаратувходить етиловий спирт, настойку не рекомендуєтьсявживати жінкам у періоди вагітностіі годування груддю та дітям до 12 років.


Передозування. Можливий розвитокпідвищеної чутливості до препарату.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Посилює ефекти снодійних, аналгетичних та седативнихзасобів.

Особливості застосування. Препарат містить спирт!Слід бути обережним при прийманні лікарського засобу через те, що препаратвпливає на здатність керування автомобілем та іншими механізмами. Седативнийефект розвивається повільно протягом трьох тижнів.

Умови та строки зберігання.Зберігаютьу захищеному від світла місці при температурі від +8С до +15 С. Термінпридатності - 4 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z