Загружается, подождите...

Евкаліптанастойка (Tincturaeucalypti)


основні фізико-хімічні властивості: прозора рідиназеленкувато-бурого кольору зі специфічним запахом;

склад: 1 флакон містить настойки листя евкаліпта (1:5) - 25 мл;допоміжна речовина: спирт етиловий 70%.

Форма випуску. Настойка.

Фармакотерапевтична група. Антисептичні засоби. Код АТС А01АD11.

Фармакологічні властивості. Евкаліпта настойка має усвоєму складі дубильні речовини, елагову кислоту, флавоноїди, смоли, віск,ефірну олію, до складу якої входять різні терпенові сполуки, особливо активнідо грампозитивних, грамнегативних мікроорганізмів, які пагубно впливають нагриби та найпростіші. Евкаліпт пригнічує ріст золотистого стафілококу,ешерихій, туберкульозних мікобактерій, трихомонад, дизентиртерійної амеби.Основним компонентом ефірної олії є цинеолмоноциклічний терпен. Евкаліптанастойка має атисептичну, протизапальну і дезінфікуючу дію, яка зумовленаокислювальним ефектом цинеолмоноциклічного терпена і протизапальним впливом,пов’язаним практично з усіма фізіологічно активними речовинами, які входять доїї складу. Фармакокінетика. Не визначалась.

Показання для застосування. Евкаліпта настойку застосовують при запальнихзахворюваннях верхніх дихальних шляхів і порожнини рота, а також при порушенняхсну та легких формах неврозів і неврастенічних розладів.

Спосіб застосування та дози. Евкаліпта настойку приймаютьвнутрішньо, а також застосовують для полоскання та парових інгаляцій.Дорослим рекомендується вживати внутрішньо по 15 - 30крапель настойки 3 – 4 рази на день після їжі. Дітям старше 12 років зрозрахунку 1 крапля на 1 рік життя 3 – 4 рази на день після їжі.Для полоскання розводять 10–15 крапель настойки у 200 мл теплоїкип’яченої води.Парові інгаляціїпроводять за допомогою інгаляторів будь-якого типу, використовуючи евкаліптанастойку в нерозведеному стані або після попереднього розведення її водою (якдля полоскання).Тривалість застосування препарату залежить від досягнутого лікувальногоефекту, що визначається лікарем.

Побічна дія. При підвищеній чутливості до препаратуможуть виникнути алергічні реакції, іноді – контактний дерматит (в ділянцігуб). При виражених реакціях застосування препарату припиняють.

Протипоказання. Евкаліпта настойка протипоказана при індивідуальнійнепереносимості препарату. Оскільки до складу препарату входить етиловий спирт,настойку не рекомендується вживати внутрішньо дітям віком до 12 років і жінкаму періоди вагітності та годування груддю.

Передозування. Не встановлено.

Особливості застосування. При прийомі евкаліпта настойки внутрішньо, слідутримуватись від керування транспортними засобами та роботи зпотенційно-небезпечними механізмами.

Взаємодія з лікарськими засобами. Не встановлена.

Умови та термін зберігання. Зберігати в прохолодному(8-15°С), захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термінпридатності - 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z