Загружается, подождите...

Ехінацеїпурпурової настойка (Tincturaechinaceae purpureae)


міжнародна назва: еchinacea purpurea;

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина від світло-жовтого до бурогокольору, з ароматним запахом; у процесі зберігання допускається утворенняосаду;

склад: 1 мл настойки містить кореневищ з коренями ехінацеї пурпурової 0,1 г;допоміжні речовини: спирт етиловий 50%.

Лікарська форма. Настойка.

Фармакотерапевтична група. Імуностимулятори. Код АТС L03A X13.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Комплекс діючих речовин підвищує фагоцитарнуактивність нейтрофілів і макрофагів, стимулює синтез інтерлейкіну-1, стимулюєтрансформацію В-лімфоцитів у плазматичні клітини, покращує функції Т-хелперів.Інулін, лавулоза та бетаїн покращують процеси обміну, особливо в печінці танирках. Має противірусні, антибактеріальні, протимікотичні властивості.Фармакокінетика. Дослідження фармакокінетики препарату не проводилися.

Показання для застосування. Імунодефіцитний стан при хронічних рецидивуючихзапальних захворюваннях різної локалізації. Стан після антибіотикотерапії,цитостатичної, імунодепресивної, променевої терапії. Початкові прояви ГРВІ,тривале застосування антибіотиків. Місцеве лікування ран, що тривалий час незагоюються.

Спосіб застосування та дози. Для досягнення швидкого ефекту з початкулікування дорослі приймають по 40 крапель настойки, а потім протягом 2 годин ще20 крапель. Далі препарат приймають по 20 крапель тричі на добу. Курс лікування– не більше 8 тижнів. Дітям після 12 років настойку призначають у розведенні1:2 або 1:3 по 5 – 10 крапель 2 – 3 рази на добу за 30 хвилин до їди. Прилікуванні ран настойку застосовують шляхом локальної дії на уражені ділянки.Зовнішньо застосовують для компресів, тампонів. 20 – 60 крапель настойкирозводять у 100 мл ізотонічного розчину натрію хлориду, змочують цим розчиноммарлю, накладають її на рану і накривають компресним папером. Пов’язку змінюютьдвічі на добу.

Побічна дія. Можливі алергічні реакції.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату тарослин родини айстрових, туберкульоз, лейкоз, аутоімунні захворювання,колагенози, розсіяний склероз, періоди вагітності та годування груддю, дитячийвік до 12 років.

Передозування. Нудота, блювання, порушення з бокушлунково-кишкового тракту, порушення сну, підвищене збудження нервової системи.Терапія симптоматична.

Особливості застосування. Препарат слід приймати не більше 8 тижнів. Препаратмістить 50% спирту, що може спричинити алергізацію до рослин цього виду.Підчас застосування препарату слід утримуватися від керування транспортнимизасобами та роботи з потенційно небезпечними механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія невідома.

Умови та термін зберігання. У захищеному від світла місці, притемпературі не вище 25 0С. Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z