Загружается, подождите...

Глодунастойка (Tincturacrataegi)


міжнародна назва: fructus Crataegi;

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина червонувато-коричневогокольору, солодкувата на смак;

склад: 1 флакон містить настойки плодів глоду ( 1:10) 25 мл;допоміжні речовини: спирт етиловий 70 %.

Форма випуску. Настойка.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються в кардіології. Код АТС С01Е В04.

Фармакологічні властивості. Біологічно-активні речовини, що містяться в плодахглоду (флавоноїди, холін, ацетилхолін, дубильні речовини, фітостерини,тритерпенові кислоти) посилюють кровообіг у коронарних судинах та судинахголовного мозку, підвищують чутливість міокарда до серцевих глікозидів ізменшують його збудливість, що призводить до певного посилення скороченьсерцевого м’яза.Препарат добре всмоктується при прийомі внутрішньо. Ефект настає через30 хв – 1 год.

Показання для застосування. Глоду настойку застосовують при функціональнихрозладах діяльності серцево-судинної системи (нейро-циркуляторні дистонії таін.), а також як допоміжний лікарський засіб при легких формах порушеньсерцевого ритму (миготлива аритмія, пароксизмальна тахікардія).

Спосіб застосування та дози. Глоду настойку приймаютьвнутрішньо до їди. Дорослим рекомендується вживати по 20 крапель настойки 3рази на день до досягнення стабільного лікувального ефекту (нормалізаціяартеріального тиску, зменшення серцебиття тощо). Дітям з 12 років – ізрозрахунку 1 крапля на 1 рік життя.

Побічна дія. Рідко спостерігаються сонливість, значнеуповільнення серцевого тиску, алергічні реакції (почервоніння та висипи нашкірі, свербіж)..

Протипоказання. Глоду настойка протипоказана при індивідуальнійнепереносимості компонентів препарату.Безпечність та ефективність застосування глоду настойки у дітей невстановлені, тому не рекомендується без призначення лікаря застосовуватипрепарат у дітей віком до 12 років. Відносно можливості застосування глоду настойки в періоди вагітності тагодування груддю необхідно порадитись з лікарем.

Передозування. Можливе виникнення сонливості, брадикардія, що непотребує відміни препарату.

Особливості застосування. Препарат не рекомендують приймати під час їжі, щобуникнути взаємодії з її компонентами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат посилює ефекти серцевихглікозидів. Прийом з солями алкалоїдів не рекомендується у зв’язку з можливістюутворення негативних комплексів.

Умови та термін зберігання. У прохолодному (8-15°C), захищеному від світла танедоступному для дітей місці. Термін зберігання – 4 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z