Загружается, подождите...

Софори японської настойка (Tinctura sorhorae japonicae)


основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина бурого кольору із своєріднимзапахом;

склад: 1 флакон містить настойки плодів софори японської (1:2) – 40 мл;допоміжні речовини: спирт етиловий 48 %.

Форма випуску. Настойка.

Фармакотерапевтична група. Гемостатичні засоби рослинного походження. Код АТС В02В Х04**. Антисептичні та дезінфікуючі засоби. Код АТС D08AX10**.

Фармакологічні властивості. Біологічно активні речовини, що містяться в плодах софори(рутин, кемпферол, кверцетин та інші речовини), зумовлюють протизапальну,антимікробну та кровоспинну дію препарату.

Показання для застосування. Софори японської настойку призначають при лікуванніта профілактиці кровотеч різного походження (крововиливи в мозок, серце,сітківку ока), при стенокардії, гіпертонічній хворобі, цукровому діабеті,виразковому коліті, сечокам'яній хворобі. Застосовують також для лікування флегмонознихвугрів, ранової поверхні після опіків, при трофічних виразках.

Спосіб застосування та дози. Софори японської настойку призначаютьвнутрішньо дорослим від 10 крапель до 1 чайної ложки 4-5 разів на добу. Зовнішньо застосовують у формі аплікацій підпов'язку та зрошень.

Побічна дія. Препарат, як правило, переноситься добре, проте удеяких хворих при індивідуальній підвищеній чутливості можливий розвитокалергічних реакцій (почервоніння та висипи на шкірі, свербіж).

Протипоказання. Софори японської настойка протипоказана приіндивідуальній непереносимості будь-якого з компонентів препарату. Оскільки до складу препарату входить етиловий спирт,настойку не рекомендується вживати внутрішньо дітям віком до 12 років і жінкаму періоди вагітності та годування груддю.

Передозування. При передозуванні препарату – шлунково-кишковірозлади.

Взаємодія зіншими лікарськими засобами. Взаємодіясофори японської настойки з іншими лікарськими засобами поки що невідома.

Умови татермін зберігання. Зберігаютьу прохолодному (8-15°С), захищеному від світла та недоступному для дітей місці.Термін придатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z