Загружается, подождите...

Софорияпонської настойка (Tinctura sophorae japonicae)


основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина бурого кольору із своєріднимзапахом;

склад: настойка плодів софори японської (1 : 2); допоміжні речовини: спирт етиловий 48%.

Форма випуску. Настойка

Фармакотерапевтична група. Гемостатичні засоби рослинного походження. Код АТС В02В Х04**. Антисептичні та дезінфікуючі засоби.Код АТСD08A X10**.

Фармакологічні властивості. Біологічно активні речовини, що містяться вплодах софори (рутин, кемпферол, кверцетин та інші речовини), зумовлюютьпротизапальну, антимікробну та кровоспинну дію препарату.

Показання для застосування. Софори японської настойку призначають прилікуванні та профілактиці кровотеч різного походження (крововиливи в мозок,серце, сітківку ока), при стенокардії, гіпертонічній хворобі, цукровомудіабеті, виразковому коліті, сечокам'яній хворобі. Використовують також для лікування флегмознихвугрів, ранової поверхні після опіків, при трофічних виразках

Спосіб застосування та дози. Софори японської настойку призначаютьвнутрішньо дорослим від 10 крапель до 1 чайної ложки 4 - 5 разів на добу.Зовнішньо застосовують у формі аплікацій підпов’язку та зрошень.

Побічна дія. Препарат, як правило, переноситься добре, проте удеяких хворих при індивідуальній підвищеній чутливості можливий розвитокалергічних реакцій (почервоніння та висипи на шкірі, свербіж).

Протипоказання. Софори японської настойка протипоказана приіндивідуальній непереносимості будь-якого з компонентів препарату.

Передозування. При передозуванні препарату спостерігаютьсяшлунково-кишкові розлади.

Особливості застосування. Оскільки до складу препарату входить етиловий спирт,настойку не рекомендується вживати внутрішньо дітям віком до 12 років і жінкаму періоди вагітності та годування груддю.

Взаємодія з лікарськими засобами. Взаємодія софори японської настойки з іншимилікарськими засобами поки що невідома.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, захищеному відсвітла місці при температурі 8 - 15°С. Термін придатності -2 роки .
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z