Загружается, подождите...

Прополісу настойка (Tinctura propolisi)


основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина від жовто-коричневого дочервоно-коричневого кольору, зі специфічним запахом; допускається наявністьосаду;

склад: 1 мл настойки містить 0,1 г прополісу очищеного;допоміжні речовини: спирту етилового 80%.

Форма випуску. Настойка.

Фармакотерапевтична група. Засоби для лікування ран та виразкових уражень.Препарати, які сприяють загоюванню ран. Код АТС D03A X12.

Фармакологічні властивості. Прополіс (бджолиний клей) – продуктжиттєдіяльності бджіл, який містить ряд біогенних речовин: ефірні олії, сумішсмол, віск, флавоноїди, флавони, похідні коричної кислоти та інші. Виявляєпротимікробну, протизапальну, репаративну активність.

Показання для застосування. Мікротравми і поверхневі ушкодження шкіри,слизових оболонок, піодермія, отит, фарингіт, тонзиліт, гайморит, пародонтит.

Спосіб застосування та дози. Настойку прополісу застосовують місцево дорослимта дітям віком від 3-х років у вигляді аплікацій, полоскання, промивання, атакож призначають у формі інгаляцій. У випадку мікротравм та гнійних захворюваньшкіри настойку прополісу наносять тампоном на уражену ділянку 1 – 3 рази надобу. Під час лікування зовнішнього гнійного отиту, після туалету слуховогопроходу, у вухо вводять тампон, змочений настойкою прополісу (на 1 – 2 хвилини2 – 3 рази на добу) або закапують по 1 – 2 краплі настойки прополісу 3 – 4 разина добу. У разі хронічного тонзиліту і фарингіту слизову оболонку змащують 1 –2 рази на добу протягом 8 – 15 днів. Крім того, при тонзиліті настойкупрополісу використовують для приготування інгаляційного спиртово-водногорозчину у співвідношенні 1:20.Проводять 1 – 2 інгаляції на добу, курс лікування – 7 – 10 днів. У разіхронічного гаймориту промивають гайморові пазухи розчином, приготовленим ізнастойки прополісу і 0,9% розчину натрію хлориду (у співвідношенні 1:10), 2рази на добу, протягом 2 тижнів. У разі пародонтозу настойку прополісу вводятьна турундах у пародонтальні кишені на 5 хв. У разі поверхневих ерозій і ураженьслизової оболонки порожнини рота для полоскання використовують розчин,приготовлений з 15 мл настойки прополісу на 1/2 склянки теплої води, 4 – 5разів на добу, протягом 3 – 4 днів.

Побічна дія. Можливі алергічні реакції.

Протипоказання. Підвищена чутливість до прополісу, екзема,алергічні реакції (особливо на продукти бджільництва), кровотечі з ушкодженихділянок шкіри і слизових оболонок, діти до 3 років.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не рекомендують змішувати з іншимиантисептичними засобами або продуктами бджільництва.

Передозування. Симптоми передозування – поява шкірного висипу. Терапіяантигістамінними препаратами.

Особливості застосування. У випадку розвитку алергічних реакцій препаратпотрібно відмінити, призначити антигістамінні засоби. Про застосування в дитячій практиці та в період вагітності та лактаціїінформації немає.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла танедоступному для дітей місці при температурі 8 – 15оС. Термінпридатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z