Загружается, подождите...

М’яти перцевої настойка (Tinctura menthae piperitae)


основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина зеленого кольору із запахомта смаком м’яти перцевої;

склад: 1 флакон містить настойки листя м’яти перцевої (1:20) – 25 мл; допоміжна речовина: спирт етиловий 90%.

Форма випуску. Настойка.

Фармакотерапевтична група. Засіб рослинного походження, що подразнює рецепторислизових оболонок. Протиблювотний засіб. Код АТС А04АD20**.

Фармакологічні властивості. Олія м’яти перцевої (містить до 70% ментолу та йогоефірів) та інші біологічно-активні речовини, що містяться в листі м’ятиперцевої (кетон-ментон, олеанолова та урсолова кислоти, флавоноїдні глікозиди),стимулюючи чутливі рецептори слизових оболонок ротової порожнини та шлунка,рефлекторним шляхом зменшують відчуття нудоти і запобігають блюванню, а такожвиявляють помірну спазмолітичну, заспокійливу та жовчогінну дію.

Показання для застосування. М’яти перцевої настойку застосовують прифункціональних розладах діяльності серцево-судинної системи, а також якзаспокійливий, спазмолітичний, жовчогінний засіб. Призначають також при нудотіта блюванні.

Спосіб застосування та дози. М’яти перцевої настойкупризначають внутрішньо до їди. Дорослим призначають по 10 – 15 крапель настойкина прийом до досягнення стабільного лікувального ефекту. Дітям з 12 роківпрепарат призначається із розрахунку 1 крапля на 1 рік життя.

Побічна дія. При підвищеній індивідуальній чутливості допрепарату можливий розвиток алергічних реакцій (почервоніння шкіри, висипи,свербіж тощо).

Протипоказання. Препарат протипоказаний дітям до 12 років, хворим набронхіальну астму і спазмофілію та при індивідуальній непереносимостібудь-якого з компонентів препарату. Періоди вагітності і лактації.

Передозування. Повідомлення відсутні.

Особливості застосування. Оскільки до складу препарату входить спирт етиловий,він може вплинути на здатність керувати транспортними засобами та працювати зпотенційно-небезпечними механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Невідома.

Умовита термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому, прохолодному,захищеному від світла місці. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z