Загружается, подождите...

Пустирника настойка (Tinctura leonuri)


міжнародна назва: Leonurus cardiaca;

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина зеленувато-бурого кольору,гіркувата на смак, із слабким ароматним запахом;

склад: 1 флакон містить 25 мл настойки трави пустирника у спирті етиловому70% (1 : 5).

Форма випуску. Настойка.

Фармакотерапевтична група. Седативні та снодійні засоби. Код АТС N05C M15.

Фармакологічні властивості. Трава пустирника (собачої кропиви) міститьстероїдні глікозиди, ефірна олія, стахідрин, алкалоїд леопурин, флавоноїди (кверцетин,рутин, квінквелозид), провітамін А, аскорбінова кислота, сапоніни, цукор,дубильні та барвні речовини, гіркості, мінеральні солі.Препарати пустирника посилюють процеси гальмування або зменшуютьпроцеси збудження в центральній нервовій системі, полегшують засинання тапоглиблюють природний сон, сприяють нормалізації артеріального тиску, маютьпомірну кардіотонічну дію. При тривалому застосуванні не спричиняють звикання,розвитку психічної та фізичної залежності.

Показання для застосування. Пустирника настойку призначають при функціональнихрозладах діяльності серцево-судинної системи (нейроциркуляторна дистонія загіпертонічним або кардіальним типом), на початкових стадіях гіпертонічноїхвороби (артеріальної гіпертензії), а також при підвищеній емоційнійзбудливості, невротичних станах та легких формах порушень сну.

Спосіб застосування та дози. Пустирника настойкуприймають внутрішньо після їжі. Дорослим призначають по 30 - 50 крапельнастойки 3 - 4 рази на день, дітям віком понад 12 років та підліткам – ізрозрахунку 1 крапля на 1 рік життя. Тривалість курсу лікування визначають індивідуально длякожного пацієнта з урахуванням характеру і ступеня тяжкості патологічногопроцесу, особливостей перебігу захворювання, переносимості препарату та стабільностідосягнутого лікувального ефекту

Побічна дія. При індивідуальній підвищеній чутливості можливийрозвиток місцевих алергічних реакцій (почервоніння та набрякання шкіри, висипи,свербіж), а також запаморочення, сонливість, відчуття втоми, зниження розумовоїта фізичної працездатності.

Протипоказання. Пустирника настойка протипоказана пацієнтам,схильним до гіпотонії (артеріальної гіпотензії), дітям віком до 12 років, атакож при індивідуальній непереносимості біологічно активних речовин, щомістяться в лікарській рослинній сировині.

Передозування. При перевищенні рекомендованих доз препарату можутьспостерігатися запаморочення, сонливість, зниження артеріального тиску.У разіпередозування слід припинити застосування препарату і вжити негайних заходівсимптоматичної та підтримуючої терапії (у відповідності з клінічним станомхворого).

Особливості застосування. Застосування препарату в періоди вагітності та лактаціїОскільки до складу препарату входить етиловий спирт,настойку пустирника не слід вживати жінкам у періоди вагітності та годуваннягруддю.Вплив на здатність керувати автомобілем та працювати змеханічними пристроямиВодіям транспортних засобів та іншим особам, робота яких пов’язана знеобхідністю швидкого реагування, під час виконання професійних обов’язківвживати препарати пустирника не рекомендується.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Пустирника настойка може потенціюватифармакологічні ефекти седативних, снодійних, аналгетичних, антигіпертензивнихпрепаратів та серцевих глікозидів, а також підсилює дію алкоголю.

Умови та термін зберігання. Зберігати у прохолодному (8 - 15 °С), захищеномувід світла, недоступному для дітей місці. Термін придатності – 2 роки.Не можна застосовувати препарат після дати, зазначеної на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z