Загружается, подождите...

Горіха грецького настойка (Tinctura foliorum juglandisregiae)


основні фізико-хімічні властивості: рідина темно-коричневого кольору зі специфічнимзапахом; допускається наявність осаду.

склад: горіха грецького листя настойка (1:5);допоміжні речовини: спирт етиловий 40%.

Форма випуску.Настойка.Фармакотерапевтичнагрупа.Засоби, що впливають на систему травлення та метаболізм.КодАТС А16А Х10 **.

Фармакологічні властивості. Настойка листя горіха грецького чинить помірнупротизапальну, ранозагоювальну, антиоксидантну та антимікробну дію.При внутрішньому застосуванні сприяє загоюванню пептичних виразок, невпливає на секрецію хлористоводневої кислоти в шлунку. Фармакокінетика. Не вивчалася.

Показання длязастосування. Прифункціональних диспепсіях у комплексній терапії гастритів, виразкової хворобишлунка та дванадцятипалої кишки, що перебігають зі зниженою кислотоутворюючоюфункцією шлунка.

Спосіб застосування та дози. Препарат застосовують внутрішньо по 2 - 3чайні ложки (10-15 мл), що розводяться в 100 мл води, за півгодини до їди 3рази на день. Термін лікування залежить від ефективності препарату та супровідноїтерапії і становить від 10 до 20 днів.

Побічна дія. Печія,алергічні реакції.

Протипоказання. Настойкагоріха грецького протипоказана при індивідуальній чутливості до будь-якого зкомпонентів препарату.Оскільки до складу препарату входить етиловий спирт, настойку нерекомендують застосовувати жінкам у період вагітності та годування груддю,дітям до 12 років.

Передозування. Увеликих дозах викликає пригнічення діяльності дихального центру (спиртетиловий). При отруєнні цим препаратом викликають блювання. Шлунок промиваютьсуспензією ентеросорбентів. Забезпечують форсований діурез. Внутрішньо вводять5% розчин глюкози та призначають вітаміни групи В, аскорбінову кислоту.

Особливості застосування. При прийомі настойки горіха грецького слід утримуватися від керуваннятранспортними засобами та роботи з потенційно-небезпечними механізмами.Препарат приймають під контролем лікаря при підвищенійкислотоутворюючій функції шлунка та при тяжких захворюваннях печінки і нирок.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При застосуванні препарату разом з пероральнимипротидіабетичними засобами і похідними сульфанілової кислоти може розвинутисягіпоглікемічна кома. Препарат знижує ефективність тіаміну. Препарат за рахуноквмісту дубильних речовин утворює комплекси з солями металів і частково втрачаєсвою фармакологічну активність. Тому його не слід призначати разом з альмагелем,препаратами вісмуту, заліза та іншими лікарськими засобами, що містять метали.

Умови татермін зберігання. Зберігатив прохолодному (8-15°С), захищеному від світла та недоступному для дітей місці.Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z