Загружается, подождите...

Евкаліпта настойка (Tinctura eucalypti)


міжнародна назва: Eucalyptus viminalis;

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина зелено-бурого кольору, ізспецифічним запахом. Під час зберігання допускається утворення невеликогоосаду;

склад: настойка листя евкаліпта у спирті етиловому 70% (1:5).

Форма випуску. Настойка.

Фармакотерапевтична група. Засоби для місцевого застосування в стоматології.Код АТС А01А D11.

Фармакологічні властивості. Листя евкаліпта лозиноподібного (Eucaliptusviminalis) містить ефірну олію (до складу якої входять цинеол, пінен, іншітерпеноїдні феноальдегіди та тритерпеноїди), флавоноїди, дубильні речовини,елагову кислоту, смоли, віск. Препарати евкаліпта виявляють антисептичну активність (обумовленуокислювальними властивостями терпенового компонента ефірної олії), сприяютьшвидкому загоюванню ран, мають протизапальну, болезаспокійливу, відхаркувальнудію та помірний седативний (заспокійливий) ефект.

Показання для застосування. Настойку евкаліпта застосовують призапаленні слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, носоглотки та ротовоїпорожнини (трахеїти, ларингіти, фарингіти, гінгівіти, стоматити), приушкодженнях шкіри (у тому числі при інфікованих ранах), а також при легкихформах невротичних розладів (дратівливість, емоційна лабільність, порушеннязасинання та сну).

Спосіб застосування та дози. Настойку евкаліптапризначають внутрішньо та застосовують для полоскань, промивань і паровихінгаляцій. Дорослим і підліткам рекомендують вживати внутрішньо по 15 - 30 крапельнастойки 3 – 4 рази на день після їжі. Дітям віком понад 12 років препаратпризначають із розрахунку 1 крапля настойки на 1 рік життя.Для полоскань та промивань розводять 10 – 15 крапель настойки евкаліптау 200 мл теплої перевареної води.Парові інгаляції проводять за допомогою інгаляторів будь-якого типу,використовуючи настойку евкаліпта нерозведеною або після попередньогорозведення її водою (як для полоскань).Кількість процедур і тривалість курсу лікування визначаютьіндивідуально для кожного пацієнта з урахуванням характеру і ступеня тяжкостіпатологічного процесу, особливостей перебігу захворювання, досягнутоготерапевтичного ефекту та переносимості препарату.

Побічна дія. При індивідуальній підвищеній чутливості допрепарату можливий розвиток місцевих алергічних реакцій (гіперемія, висипи,свербіж та набрякання шкіри), а також контактного дерматиту в ділянці губ.

Протипоказання. Настойка евкаліпта для внутрішнього застосуванняпротипоказана при індивідуальній непереносимості біологічно активних речовин,що містяться в лікарській рослинній сировині, дітям віком до 12 років і жінкаму періоди вагітності та годування груддю.

Передозування. Повідомлень щодо передозування препарату ненадходило.

Особливості застосування.Вплив на здатність керувати транспортними засобами тапрацювати з потенційно небезпечними механічними пристроями.У періодлікування настойкою евкаліпту (при внутрішньому застосуванні) пацієнту слідутримуватися від керування транспортними засобами та від виконання іншоїроботи, яка потребує швидких психічних і рухових реакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія препарату з іншими лікарськимизасобами невідома.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, захищеному відсвітла місці, при температурі не вище +30 °С. Термінпридатності – 5 років. Не можна застосовувати препарат після закінчення термінупридатності, зазначеного на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z