Загружается, подождите...

Ехінацеї пурпурноїкореневищ з коренями настойка (Tinctura echinaceapurpurea rhizomata cum radicibus)


міжнародна назва: Echinacea рurpurеa / Angustifolia;

основні фізико-хімічні властивості: рідина жовто-бурого кольору, з ароматнимзапахом, допускається утворення осаду в процесі зберігання;

склад: ехінацеї пурпурної кореневищ з коренями настойка у спирті етиловому 50%(1:5).

Форма випуску. Настойка.

Фармакотерапевтична група. Цитокіни та імуномодулятори. Код АТС L03А Х13.

Фармакологічні властивості. Кореневища та кореніехінацеї пурпурної містять полісахариди (інулін, левульозу, бетаїн),флавоноїди, жирні та ефірні олії, глікозиди, фітостерини, смоли, мікроелементи(магній, калій, залізо, алюміній).Препарати ехінацеї сприяютьпідвищенню фагоцитарної активності нейтрофілів та макрофагів, стимулюють синтезінтерлейкіну-1 і трансформацію В-лімфоцитів у плазматичні клітини, покращуютьфункції Т-хелперів, нормалізують процеси обміну речовин, стимулюють діяльністьцентральної нервової системи, мають антибактеріальні, противірусні тапротизапальні властивості.

Показання для застосування. Настойку ехінацеїпурпурної застосовують для профілактики та лікування (у складі комплексноїтерапії) вірусних та бактеріальних інфекцій, аутоімунних (артрит, гепатит,нефрит), хронічних інфекцій сечовивідних шляхів, при імунодефіцитних станахрізної етіології, а також у відновлювальному періоді після проведенняінтенсивної антибактеріальної, цитостатичної, імунодепресивної або променевоїтерапії.

Спосіб застосування та дози. Настойкуехінацеї призначають внутрішньо за 30 хвилин до їжі. На початку лікуваннядорослим рекомендують прийняти 40 крапель настойки, потім протягом 2 годин – ще20 крапель, у подальшому – по 20 крапель 3 рази на день.Дітям віком понад 12 років настойкупризначають в розведенні 1:2 або 1:3 по 5-10 крапель 2-3 рази на день.Тривалість курсу лікуваннявизначають індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням характеру, ступенятяжкості та особливостей перебігу захворювання, стабільності досягнутоготерапевтичного ефекту и переносимості препарату.Рекомендована тривалість лікування– від 1 до 8 тижнів.

Побічна дія. При індивідуальній підвищеній чутливості допрепарату можливий розвиток алергічних реакцій (висипи, свербіж, гіперемія танабрякання шкіри).

Протипоказання. Настойка ехінацеї пурпурної протипоказана хворим нацукровий діабет та системні захворювання, що прогресують (туберкульоз, лейкози,колагенози, розсіяний склероз), дітям віком до 12 років, жінкам у періодивагітності та годування груддю, а також при індивідуальній непереносимості біологічно активних речовин, щомістяться в лікарській рослинній сировині.

Передозування. При перевищенні рекомендованих доз або тривалостізастосування настойки ехінацеї можливий розвиток симптомів порушеньфункціонування шлунково-кишкового тракту (нудота, блювання), підвищене нервовезбудження, розлад сну.У разу передозування слід припинити застосування препарату і вжитинегайних заходів симптоматичної та підтримуючої терапії (у відповідності зклінічним станом хворого).

Особливості застосування. Тривалість курсу лікування настойкою ехінацеї неповинна перевищувати 8 тижнів.Вплив препарату на здатність керувати транспортними засобами тапрацювати з потенційно небезпечними механічними пристроями.У період лікування настойкою ехінацеї пацієнту слід утримуватися відкерування транспортними засобами та виконання іншої роботи, яка потребуєпідвищеної уваги, швидких психічних і рухових реакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія препарату з іншими лікарськимизасобами невідома.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, захищеному відсвітла місці при температурі від 8 0С до 15 0С. Термінпридатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z