Загружается, подождите...

Ехінацеї пурпурної настойка (Tinctura echinaceaepurpurea)

міжнароднаназва: Echinacea purpurea / Angustifolia;

основні фізико-хімічні властивості: рідина жовто-бурого кольору, з ароматнимзапахом;

склад: настойка кореневищ з коренями ехінацеї пурпурної (1 : 5);допоміжні речовини: спирт етиловий, вода.

Форма випуску. Настойка для внутрішнього та зовнішньогозастосування.

Фармакологічна група. Цитокіни та імуномодулятори. Код АТС L03А Х13.

Фармакологічні властивості. Кореневища та корені ехінацеї пурпурної містятьполісахариди (інулін, левульозу, бетаїн), флавоноїди, жирні та ефірні олії,глікозиди, фітостерини, смоли, мікроелементи (магній, калій, залізо, алюміній).Препарати ехінацеї сприяють підвищенню фагоцитарної активностінейтрофілів та макрофагів, стимулюють синтез інтерлейкіну-1 і трансформаціюВ-лімфоцитів у плазматичні клітини, покращують функції Т-хелперів, нормалізуютьпроцеси обміну речовин, стимулюють діяльність центральної нервової системи,мають антибактеріальні, противірусні та протизапальні властивості.

Показання для застосування. Настойку ехінацеї пурпурної застосовують дляпрофілактики та лікування (у складі комплексної терапії) вірусних табактеріальних інфекцій, аутоімунних (артрит, гепатит, нефрит), гінекологічнихта урологічних захворювань, при імунодефіцитних станах різної етіології, атакож у відновлювальному періоді після проведення інтенсивноїантибактеріальної, цитостатичної, імунодепресивної або променевої терапії.Зовнішньоехінацеї настойку пурпурної застосовують при ранових ушкодженнях, які тривалийчас не загоюються, та трофічних виразках шкіри.

Спосіб застосування та дози. Настойку ехінацеї призначають внутрішньо за30 хвилин до їжі. На початку лікування дорослим рекомендують прийняти 40крапель настойки, потім протягом 2 годин - ще 20 крапель, у подальшому - по 20крапель 3 рази на день. Дітям віком понад 12 років настойку призначають в розведенні 1:2 або1:3 по 5 – 10 крапель 2 – 3 рази на день.Тривалість курсу лікування визначають індивідуально для кожногопацієнта з урахуванням характеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігузахворювання, стабільності досягнутого терапевтичного ефекту і переносимостіпрепарату.Рекомендована тривалість лікування – від 1 до 8 тижнів. Зовнішньо препарат застосовують у вигляді розчинів (20-60 крапельнастойки у 100 мл 0.9% розчину хлориду натрію) для примочок, компресів,полоскань, порожнинних тампонів.

Побічна дія. При індивідуальній підвищеній чутливості допрепарату можливий розвиток алергічних реакцій (висипи, свербіж, гіперемія танабрякання шкіри).

Протипоказання. Настойка ехінацеї пурпурної протипоказана хворим нацукровий діабет та системні захворювання, що прогресують (туберкульоз, лейкози,колагенози, розсіяний склероз), дітям віком до 12 років, жінкам у періодивагітності та годування груддю, а також при індивідуальній непереносимостібіологічно активних речовин, що містяться в лікарській рослинній сировині.

Передозування. При перевищенні рекомендованих доз або тривалостізастосування настойки ехінацеї можливий розвиток симптомів порушеньфункціонування шлунково-кишкового тракту (нудота, блювання), підвищене нервовезбудження, розлади сну.У разіпередозування слід припинити застосування препарату і вжити негайних заходівсимптоматичної та підтримуючої терапії (у відповідності з клінічним станомхворого).

Особливості застосування.Тривалість курсу лікування настойкою ехінацеї не повинна перевищувати 8тижнів.При зберіганні настойки можливе її помутніння, випадання осаду, якийскладається з активних полісахаридів, тому перед прийомом препарату, флаконнеобхідно збовтувати.Вплив препарату на здатність керувати транспортними засобами тапрацювати з потенційно небезпечними механічними пристроями.У періодлікування настойкою ехінацеї пацієнту слід утримуватися від керуваннятранспортними засобами та виконання іншої роботи, яка потребує підвищеноїуваги, швидких психічних і рухових реакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія препарату з іншими лікарськимизасобами невідома.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей,захищеному від світла місці, при температурі 8-15°С. Термін придатності – 2роки. Не можна застосовувати препарат після дати, зазначеної на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z