Загружается, подождите...

Ехінацеї настойка (Tinctura echinaceae)


основні фізико-хімічні властивості

: прозора рідина жовто-коричневогокольору, духмяного запаху, пряна на смак;

склад: 1 флакон містить 40 млнастойки кореневищ із коренями ехінацеї пурпурної свіжих;допоміжна речовина: спирт етиловий 60 %.

Форма випуску. Настойка.

Фармакотерапевтична група. Цитокіни таімуномодулятори. Код АТС: L03A X11**.

Фармакологічні властивості. Механізм дії препаратузумовлений активізацією процесів клітинного імунітету, стимуляцією фагоцитарноїактивності макрофагів і хемоктаксису гранулоцитів, а також сприяннямвивільненню цитокінів. При тривалому застосуванні настойка ехінації підвищуєнеспецифичну резистентність організму до несприятливих умов навколишньогосередовища.

Показання для застосування. Препарат призначають дляпрофілактики і лікування простудних захворювань, грипу, інфекційно-запальнихзахворювань носоглотки і ротової порожнини, а також при хронічних неспецифічнихзахворюваннях органів дихання (у складі комбінованої терапії).

Спосіб застосування та дози. Призначають внутрішньодорослим по 5-15 крапель 2-3 рази на день за 30 хвилин до їжі. При необхідностідосягнення швидкого ефекту приймають по 10-15 крапель 5-6 разів на деньпротягом 1-3 днів.Курс лікування не повинний перевищувати 8 тижнів. Дітям віком 7 – 12 років настойку призначають урозведеному вигляді (до 1 частини препарату додають 2 - 3 частини кип”яченоїводи) по 5 - 10 крапель 2 - 3 рази на день до їжі.

Побічна дія. Озноб, диспептичні явища,алергічні реакції.

Протипоказання. Підвищена індивідуальначутливість до активних речовин, що містяться в препараті, алергія набагатоквіткові рослини, цукровий діабет, прогресуючі системні захворювання(туберкульоз, лейкози, колагенози, поширений атеросклероз).Не застосовувати у дітей до 7 років.

Особливості застосування. Безпечність та ефективністьзастосування препарату в період вагітності та лактації не встановлена. Слід утримуватися від керування транспортнимизасобами та потенційно небезпечними механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Невідома.

Умови та термін зберігання. Зберігати у прохолодному,захищеному від світла місці. Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z