Загружается, подождите...

Глоду настойка (Tinctura crataegi)

міжнароднаназва: Crataegus L.;

основні фізико-хімічні властивості: (прозорість, колір, запах, смак)

склад: настойка плодів глоду в спирті етиловому 70%(1:10).

Форма випуску. Настойка.

Фармакотерапевтична група. Кардіологічні препарати. Код АТС C01E B04.

Фармакологічні властивості. Плоди глоду містять комплекс біологічно активнихречовин: флавоноїди, холін, ацетилхолін, дубильні речовини, фітостерини,тритерпенові кислоти. Препарати глоду посилюють кровообіг у коронарних судинахсерця та судинах головного мозку, підвищують чутливість міокарда до серцевихглікозидів, певною мірою посилюють скорочення серцевого м’яза та зменшують йогозбудливість, мають заспокійливу дію, нормалізують артеріальний тиск.

Показання для застосування. Настойку глоду призначають при функціональнихрозладах діяльності серцево-судинної системи (нейро-циркуляторні дистонії таін.), а також як допоміжний лікарський засіб при легких формах порушеньсерцевого ритму (миготлива аритмія, пароксизмальна тахікардія) та на початковихстадіях артеріальної гіпертензії.

Спосіб застосування та дози. Настойку глоду приймаютьвнутрішньо до їжі.Дози і тривалість курсу лікування визначає лікар індивідуально длякожного пацієнта з урахуванням характеру і ступеня тяжкості патологічногопроцесу, особливостей перебігу захворювання, досягнутого ефекту тапереносимості препарату.Як правило, дорослим та підліткам віком понад 14 роківрекомендують вживати по 20 крапель настойки 3 рази на день до досягненнястабільного лікувального ефекту (нормалізація артеріального тиску, зменшення серцебиття).

Побічна дія. При індивідуальній підвищеній чутливості допрепарату можливий розвиток місцевих алергічних реакцій (гіперемія, висипи,свербіж та набрякання шкіри).

Протипоказання. Препарат протипоказаний при вираженій артеріальнійгіпотензії та брадикардії, а також при індивідуальній непереносимостібіологічно активних речовин, що містяться в лікарській рослині. Безпечність та ефективність застосування настойки глоду у дітей невстановлені, тому не рекомендується призначати препарат дітям віком до 14років.

Передозування.При значному перевищенні рекомендованих доз препаратів глоду виникаютьсонливість, сповільнення пульсу.У разіпередозування слід припинити застосування препарату і вжити негайних заходівсимптоматичної та підтримуючої терапії (у відповідності з клінічним станомхворого).

Особливості застосування.Застосування препарату в періоди вагітності та лактаціїПитаннящодо призначення препаратів глоду вагітним жінкам і матерям-годувальницямдоцільно вирішувати з урахуванням співвідношення необхідності лікування дляжінки та потенційної небезпечності препарату для дитини. Вплив на здатність до керування автомобілем та роботи змеханічними пристроямиНа період лікування пацієнтам, які вживають настойку глоду, слідутримуватися від керування транспортними засобами та роботи з потенційнонебезпечними механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Настойка глоду може посилити дію серцевихглікозидів та антиаритмічних препаратів.

Умови та термін зберігання. Настойку глоду слід зберігати у недоступному длядітей, прохолодному (8-15°С), захищеному від світла місці.Термін придатності - 4 роки.Неможна застосовувати препарат після закінчення терміну придатності.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z