Загружается, подождите...

Тимогексал (Timohexal)


міжнародна назва: тимолол;

основні фізико-хімічнівластивості: прозорий,безбарвний розчин;

склад:

Тимогексал 0,1% -1 мл розчинумістить 1,37 мг тимололу малеату, щовідповідає 1 мг тимололу;Тимогексал 0,25% - 1 мл розчину містить 3,42 мгтимололу малеату, що відповідає 2,5мг тимололу; Тимогексал 0,5%-1 млрозчину містить 6,83 мг тимололумалеату, що відповідає 5 мг тимололу;допоміжні речовини: бензалконіюхлорид.

Форма випуску. Краплі очні.

Фармакологічна група. SO1EDO1. Протиглаукомніпрепарати. Блокатори β-адренорецепторів.

Фармакологічні властивості.Антиглаукомний препарат, знижуєвнутрішньоочний тиск за рахунокзменшення продукції водявої вологи.Вплив на серце: якбета-адреноблокатор, тимолол гальмує як бета-1-рецептори,розташовані переважно у серцевому м’язі,так і бета-2-рецептори. Тимололзнижує стимулюючий ефекткатехоламінів на серце, у зв’язку з чимуповільнюється проведення імпульсув синусовому вузлі та частота серцевихскорочень, знижується ударний об’ємсерця.Вплив на очі: краплі тимололу знижуєтьяк підвищений, так і нормальнийвнутрішньоочний тиск, що пов’язанезі зменшенням продукції водявої вологи.Деякі дослідження свідчать пронезначне поліпшення її відтоку.Ефект у порівнянні з препаратамиміотиками для пацієнтів з тимололурозвивається приблизно через 20хвилин після локального застосування, досягаємаксимального через 2 години ітриває протягом 24 годин. Зниженнявнутрішньоочного тиску проходитьбез суттєвого впливу на акомодацію, що єперевагою у порівнянні зпрепаратами - міотиками для пацієнтів з катарактою.

Фармакокінетика.Після місцевого застосуваннятимололу в загальнотерапевтичних дозах вміст його у крові майже не виявляється(концентрація нижче 2 нг/мл). Максимальна концентрація препарату в кровіспостерігалась у разі застосування його по 2 краплі двічі на день та складала9,6 нг/мл.

Показання для застосування.Підвищений внутрішньоочний тиск,хронічна відкритокутова глаукома, афакічна глаукома після видалення кришталика,дитяча глаукома (при недостатній ефективності інших терапевтичних заходів).

Спосіб застосування та

дози.Залежно від рівня внутрішньоочноготиску у дорослих терапія починається із закапування двічі на день по 1 крапліТимогексалу 0,1%; 0,25% або 0,5% у кожний кон’юнктивальний мішок. Після нормалізаціївнутрішньоочного тиску кількість інстиляцій зменшується до 1 разу на день.Препарат призначений для тривалого застосування.

Побічна дія.Вплив на очі: подразненнякон’юнктиви, запалення краю повік, відчуття сухостіабо крапковий кератит.Необхідно пам’ятати , що призастосуванні очних крапель можуть виникатипобічні ефекти, пов’язані не тількиз впливом препарату на око, а й з іншимиефектами тимололу як блокаторабета-рецепторів.Серцево-судинна система:уповільнення або нерегулярність пульсу, відчуттясерцебиття, зниження артеріальноготиску, розвиток av-блокад та серцевоїнедостатності.У деяких випадках спостерігалосяпорушення мозкового кровообігу та зупинкасерця.Органи дихання: у пацієнтів згіперреактивністю бронхів можуть виникатинапади задухи.Шкіра: реакції гіперчутливості(висипи, кропив’янка).Системні прояви: рідко - головнийбіль, запаморочення, депресія, порушеннясну, слабкість, нудота.При цукровому діабеті: можевпливати на рівень цукру в крові.

Протипоказання:гіперреактивність бронхів,бронхіальна астма, хронічні обструктивні захворювання легень;брадикардія, av-блокада ІІ-IIIступенів;серцева недостатність;кардіогенний шок;підвищена чутливість до складовихчастин препарату;тяжкі алергічні запалення слизової оболонкиносу;• дистрофічні захворювання рогівки.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами.При одночасному застосуванні очнихкрапель, які містять адреналін, виникаєрозширення зіниць. Тимогексалпосилює вплив на внутрішньоочний тисккрапель, що містять адреналін іпілокарпін.Одночасне застосуваннябета-блокаторів посилює системні ефекти останніх якна очі, так і на серцево-судиннусистему.Застосування гіпотензивнихпрепаратів може призвести до суттєвого зниженняартеріального тиску та уповільненнячастоти серцевих скорочень.Загальна хірургія: застосуванняТимогексалу необхідно припинити за 48 годиндо проведення інгаляційного наркозуіз застосуванням міорелаксантів, оскількиможливий розвиток асистолії танеконтрольованої гіпотонії.

Передозування. Передозування препаратуможе призвести до тяжкої гіпотонії, серцевої недостатності, кардіогенного шоку,брадикардії, зупинки серця, порушення функції дихання, бронхоспазму, блювання,порушення свідомості та генералізованих судом.Специфічна терапія при інтоксикаціїтимололом.Антидот - атропін по 0,5-2 мг в/вболюсно. Глюкагон початково - 1-10 мг в/в, далі - 2-2,5 мг за годину у виглядітривалої інфузії. Бета-симпатомиметики (добутамін, ізопреналін, окспреналін абоадреналін) призначаються залежно від маси тіла та очікуваного ефекту.Електрокардіостимуляція проводиться при неконтрольованій брадикардії. Присудомах застосовують повільне в/в введення діазепаму. При бронхоспазмірекомендується в/в або інгаляційне застосування бета-симпатоміметиків.

Особливості застосування.При лікуванні глаукоми необхіднорегулярно вимірювати внутрішньоочний тиск і стежити за станом рогівки.Не рекомендується користуватисям’якими контактними лінзами, оскільки консервант, який знаходиться у складіпрепарату, може знижувати їх прозорість. Жорсткі контактні лінзи передзакапуванням Тимогексалу необхідно вийняти і вставити лише тільки через 15хвилин після застосування препарату.

Умови та термін зберігання.Після відкриття флакону препаратнеобхідно використати на протягом 6 тижнів. Термін зберігання - 3 роки.Зберігати при температурі не вище 25°С. Не застосовуйте препарат післязакінчення зазначеного на упаковці термінузберігання!Зберігати ліки у місцях,недоступних для дітей!
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z