Загружается, подождите...

Тиклопідин-дарниця (Ticlopidine-darnitsa)


міжнародна та хімічна назви: ticlopidine;5-(2-хлорбензил)-4,5,6,7-тетрагідротієно(3,2-с)піридину гідрохлорид;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті оболонкою, білого кольоруз двоопуклою поверхнею. На поперечному розрізі видно два шари;

склад: 1 таблетка містить 250 мг тиклопідину гідрохлориду в перерахунку на100 % речовину;допоміжні речовини: картопляний крохмаль, целюлоза мікрокристалічна,кислота лимонна, аеросил, кальцію стеарат, макрогол-1500, метилцелюлоза, титанудіоксид.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Антитромботичні засоби. Код АТС B01А С05.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Тиклопідин – антитромботичний, антиагрегаційний засіб.Інгібує фосфоліпазу C, призводить до оборотного гальмування зв’язування тромбоцитівз фібриногеном, що зумовлене аденозинфосфатом, і, відповідно, пригнічуєагрегацію тромбоцитів. Знижує агрегацію тромбоцитів, не змінюючи активностіциклооксигенази і фосфодіестерази. Механізм дії на агрегацію обумовлений тим,що препарат за рахунок взаємодії з глікопротеїном IIb/IIIа, перешкоджаєзв’язуванню фібриногену з активованими тромбоцитами.Гальмує ріст ендотеліальних клітин. Зменшує в’язкість крові і подовжуєчас кровотечі. У хворих із гломерулонефритом знижує протеїнурію і збільшуєкліренс креатиніну. Поліпшує судинну мікроциркуляцію, збільшує опір тканингіпоксії.Ефект настає через 24–48 год після прийому, досягає максимуму на 3–6день і триває 4–10 днів.Фармакокінетика. Після прийому всередину біодоступність препаратустановить 80-90 % (застосування після прийому їжі збільшує біодоступність на10-20 %). Час досягнення максимальної концентрації в плазмі крові становить 2год. Зв’язок з білками плазми – 98 % (з альбуміном, кислим α1-глікопротеїномі ліпопротеїнами). Рівноважне розподілення Css створюється через 2-3 тижні.Метаболізується в печінці з утворенням чотирьох метаболітів, один з яких маєфармакологічну активність. Період напіввиведення після однократного прийому 250мг становить 13 год, на фоні регулярного застосування 4-5 днів. Виводитьсячерез жовчні шляхи – 70 % (у незмінному вигляді), нирками – 30 % (в основному увигляді метаболітів).

Показання для застосування. Ризик первинного чи повторного інсульту в хворих,що перенесли тромбоемболічний чи ішемічний інсульт; минуще ішемічне порушеннямозкового кровообігу, включаючи монокулярну сліпоту; профілактика ішемічнихускладнень у хворих із хронічними поразками коронарних артерій і артерій нижніхкінцівок (переміжна кульгавість); профілактика тромбозів, викликанихоперативним втручанням з екстракорпоральним кровообігом або хронічнимгемодіалізом, гострій оклюзії коронарних стентів.

Спосіб застосування та дози. Тиклопідин

®-Дарницяпризначають внутрішньо під час їди по 0,25 г 2 рази на день. При необхідностідоза може бути збільшена до 1 г на добу. При добрій переносимості тривалістьлікування визначається індивідуально (2 - 6 місяців).

Побічна дія. З боку системи гемостазу: геморагічний синдром,тромбоцитопенічна пурпура, кровотечі, гематурія.З боку органів кровотворення: нейтропенія (у перші 3 місяці прийомупрепарату) аж до агранулоцитозу, тромбоцитопенія, панцитопенія, аплазіякісткового мозку (особливо виражена в пацієнтів літнього віку).З боку системи травлення: зниження апетиту, нудота, гастралгія, діарея,абдомінальні болі, метеоризм, підвищення активності “печінкових” трансаміназ ілужної фосфатази (у перші 4 місяці), холестатична жовтяниця,гіпербілірубінемія.З боку нервової системи: запаморочення, головний біль, шум у вухах,астенія.Алергічні й імунопатологічні реакції: шкірний висип(макулопапульозний), свербіж, кропив’янка; васкуліт, вовчакоподібний синдром,нефрит.Інші: гіперхолестеринемія і гіпертригліцеридемія.

Протипоказання. Гіперчутливість до компонентів препарату.Кровотеча, гемофілія або інші порушення коагуляції чи системи гемостазу,геморагічний діатез (у т. ч. в анамнезі), подовження часу кровотечі.Лейкопенія, тромбоцитопенія чи агранулоцитоз (у т. ч. в анамнезі). Виразковахвороба шлунка й дванадцятипалої кишки, варикозне розширення вен стравоходу. Геморагічнийінсульт у гострій і підгострій фазі, внутрішньочерепний крововилив (у т. ч. ванамнезі). Печінкова недостатність. Вагітність і період годування груддю.Супутня гепаринотерапія. Первинна профілактика тромбозу у здорових пацієнтів.Дитячий вік.

Передозування. Симптоми: геморагічний синдром, судоми, гіпотермія,задишка, вестибулярні порушення, збільшення часу кровотечі й активностітрансаміназ.Лікування. Під лабораторним контролем показників згортальної системикрові, призначають препарати кальцію, вітамін К, у важких випадках –переливання крові.

Особливості застосування. Перед початком лікування й у процесі терапіїнеобхідний контроль периферичної крові кожні 15 днів протягом перших 3 місяців.Лікування препаратом припиняють за 1 тиждень до проведення планових операцій(за винятком випадків, коли тромбоцитарна дезагрегація є бажаною). Передекстракцією зубів варто запитувати в пацієнтів про можливе проведене лікуваннятиклопідином. Пацієнтам, що мають у минулому інфаркт міокарда і транзиторніішемічні напади, варто застосовувати Тиклопідин-Дарниця тільки у випадкунепереносимості ацетилсаліцилової кислоти або неефективності її застосування. Зпоявою в процесі лікування фарингіту, виразок на слизовій оболонці порожнинирота, загострення тонзиліту, пропасниці чи кровотечі гематом, необхідно негайноприпинити лікування препаратом. Поновлення лікування препаратом буде залежативід результатів екстреного дослідження крові і наступної клінічної оцінки станупацієнта. З обережністю препарат слід застосовувати при планованих оперативнихвтручаннях, травмах, важкій нирковій недостатності. У осіб похилого вікукліренс тиклопідину знижується порівняно з особами молодого віку у два рази.Ефективність і безпека застосування препарату для лікування дітей іпідлітків до 18 років не встановлені.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Непрямі антикоагулянти, гепарини інестероїдні протизапальні препарати підвищують ризик розвитку кровотечі.Препарат на 15 % знижує концентрацію дигоксину в плазмі, а також концентраціюциклоспорину і кліренс теофіліну, збільшує концентрацію фенітоїну в плазмікрові. Антациди, зменшуючи всмоктування препарату, знижують його концентрацію вплазмі крові на 18 %. Циметидин, блокуючи мікросомальне окислення, знижуєкліренс препарату на 50 %.Не існує незаперечних даних про взаємодію препарату з етиловим спиртом.Бажано під час лікування препаратом припинити вживання алкоголю.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці, в оригінальнійупаковці, при температурі не вище 25 °С.Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z