Загружается, подождите...

Тіаміну хлорид (Thiamini chlorid)


міжнародна та хімічна назви: Thiaminum;3-[(4-аміно-2-метил-5-піримідиніл)метил]-5-(2-оксиметил)-4-метил-тіазоліюхлорид гідрохлорид;

основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна або злегка жовтуватарідина зі слабким характерним запахом, рН від 2,7 до 3,4;

склад: 1 мл розчину містить 0,05 г тіаміну хлориду; допоміжніречовини: унітіол, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін´єкцій.

Фармакотерапевтична група. Прості препарати вітаміну В1. Код АТС A11D A01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Препарат має не тільки специфічний вплив при гіпо- таавітамінозі В1, а й активно впливає на функції організму,включаючись в обмін речовин та нервово-рефлекторну регуляцію. Тіаміну хлорид,який містить четвертинний атом азоту, виявляє вплив на проведення нервовогозбудження в синапсах, має гангліоблокуючий та курареподібний ефекти. Препаратможе послаблювати курареподібний вплив деполяризуючих м´язовихрелаксантів.Фармакокінетика.В організмі перетворюється у кокарбоксилазу,яка бере участь у будуванні ферментів, що каталізують окислювальне танеокислювальне декарбоксилування α-кетокислот, а також пентозний цикл.Виводиться сечею головним чином у незмінному виді, частково у виглядіметаболітів.

Показання для застосування. Профілактика та лікування гіпо- таавітамінозу В1, в комплексній терапії невритів, поліневритів,радикуліту, невралгій, периферичних паралічів, енцефалопатій, неврастенії, виразковоїхвороби шлунка та 12-палої кишки, атонії кишечнику, порушень функції печінки,хронічних гепатитів, цирозів печінки, інтоксикацій, дистрофій міокарда,ендатеріїтів, дерматозів неврогенного походження, піодермії, екземи, псоріазу.

Спосіб застосування та дози. Розчин тіаміну хлориду вводятьвнутрішньом´язово дорослим по 0,025 - 0,05 г (0,5 мл – 1 мл 5% розчину) 1раз на добу щоденно; дітям молодше 8 років – по 0,0125 г (0,25 мл 5% розчину).На курс лікування – 10 – 30 ін´єкцій.

Побічна дія. Можливі алергічні реакції (свербіж шкіри,кропивниця, набряк Квінке), анафілактичний шок. Указані реакції виникають присхильності до алергії, у жінок у клімактеричний та передклімактеричний періоди,у хворих на алкоголізм.

Протипоказання. Тіаміну хлорид протипоказаний при алергічнихзахворюваннях та медикаментозній несприйнятливості в анамнезі.

Передозування. Про випадки передозування при застосуванні урекомендованих дозах не повідомлялося. Особливостізастосування. Парентеральне введення препарату необхідно починати змінімальних доз; підвищення дози можливе тільки при добрій чутливості допрепарату. Взаємодіяз іншими лікарськими засобами. Не слід змішувати в одному шприцітіаміну хлорид з пеніциліном або стрептоміцином, а також тіаміну хлорид такислоту нікотинову. Тіамін може послаблювати дію деполяризуючих міорелаксантів,адренолітичних та симптоматичних засобів.

Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла місці прикімнатній температурі. Термін придатності 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z