Загружается, подождите...

Тіамінухлорид (Thiamine chloride)


мiжнародна та хімічна назви: Thiamine;(3-[(4-аміно-2-метилпіримідин-5-іл)метил]-5-(2-гідроксиетил)-4-метилтіазолухлорид гідрохлорид);

основнi фiзико-хiмiчні властивостi: прозора безбарвна чи зізлегка жовтуватим відтінком і слабким характерним запахом рідина;

склад: 1 мл розчину містить 0,05 гтіаміну гідрохлориду;допоміжні речовини: унітіол, вода дляін'єкцій.

Форма випуску. Розчин 5% для ін'єкцій.

Фармакологічна група. Препарати вітаміну В1.Код АТС A11D A01.

Фармакологічнівластивості. Фармакодинаміка. Тіамін входить до складукокарбоксилази (кофактора дегідрогенази піровиноградної таα-кетоглутарової кислот, а також транскетолази) і деяких інших кофакторів,тому він бере участь у регуляції вуглеводного обміну, сприяє утилізаціїглюкози, згорянню піровиноградної і молочної кислот, кетонових тіл, ліквідаціїметаболічного ацидозу. Дифосфат тіаміну є синергістом інсуліну. Транскетолаза -ключовий фермент пентозного циклу і необхідна для утворення нікотинаміднихнуклеотидів, жирних кислот, ацетилхоліну і особливо серотоніну, тому принестачі вітаміна В1 порушуються функції ЦНС, особливо пам׳ять.Тіаміну хлорид, який містить четвертинний атом азоту, впливає на проведеннянервового збудження в синапсах, має гангліоблокуючий та курареподібний ефекти.Препарат може послаблювати курареподібну дію деполяризуючих м’язовихрелаксантів.Фармакокiнетика.Швидко і повно абсорбується при в/мін'єкції. Розподіляється по всіх тканинах, створюючи у них депо, особливо вмозку, серці, нирках, надниркових залозах. Вітамін В1 захищаємембрани клітин від токсичного впливу продуктів перекисного окислювання. Утканинах, особливо в печінці, препарат перетворюється в активні метаболіти:моно-, ди- і трифосфати. Щодня метаболізується близько 1 мг вітаміна В1.Метаболізм тіаміну здійснюється переважно у печінці, препарат виводиться ізсечею у вигляді піримідину і ще 9 метаболітів, а також у вигляді незмінноготіаміна. Період напіввиведення тіаміна становить 9 - 18 діб.

Показання длязастосування. Тіаміну хлорид застосовують при гіповітамінозіта авітамінозі В1, у тому числі у хворих, які знаходяться назондовому харчуванні, при синдромі мальабсорбції та на програмному гемодіалізі.Тіаміну хлоридзастосовують у комплексній терапії невритів, поліневритів, радикуліту,невралгій, периферичних паралічів, енцефалопатій, неврастенії, виразковоїхвороби шлунка та 12-палої кишки, атонії кишечнику, захворювань печінки,дистрофії міокарда, спазмів периферичних судин (ендартериїт та інш.),дерматозів неврогенного походження, при свербежу шкіри, піодермії, екземі,псоріазі. Також препарат використовують призниженому надходженні вітаміну В1 в організм: порушення всмоктуванняу кишечнику, голодування, хронічний алкоголізм, і при підвищеній потребі увітаміні В1: вагітність, лактація, період інтенсивного росту.Спосібзастосування та дози. Дорослим вводять розчин тіаміну хлоридувнутрішньом’язово по 0,025-0,05 г (0,5-1мл) 1 раз на добу. Курс лікування - 10- 30 ін’єкцій.Побічна дія. Можливі алергічні реакції(свербіж шкіри, кропивниця, набряк Квінке), анафілактичний шок. Указані реакціївиникають при схильності пацієнта до алергічних реакцій, у жінок вклімактеричний та передклімактеричний періоди, у хворих на алкоголізм. У такомуразі препарат необхідно відмінити. Лікування симптоматичне.Протипоказання.Гіперчутливість до препарату.Взаємодія зіншими лікарськими засобами. Не рекомендоване одночаснепарентеральне введення тіаміну хлориду з вітаміном В12(цианкобаламін) і вітаміном В6 (піридоксин), оскільки цианкобаламінпосилює алергізуючий ефект тіаміну, а піридоксин гальмує перетворення його вфосфорильовану біологічно активну форму (дифосфат тіаміну). Не слід змішувати водному шприці тіаміну хлорид з пеніциліном або стрептоміцином (утвореннякомплексних сполук з порушенням активності антибактеріальних препаратів), атакож тіаміну хлорид та кислоту нікотинову(руйнування самого тіаміну).

Передозування. Призастосуванні рекомендованих доз явищ передозування не спостерігалось.Особливостізастосування. Внутрішньом”язове введення тіамінусупроводжується падінням артеріального тиску і порушенням скорочення скелетнихта дихальних м'язів, пригніченням ЦНС і дихання, які з'являються із-заздатності тіаміну надавати гангліоблокуючий та міорелаксантний ефекти.Надвеликі дози тіаміну можуть порушувати активність ферментів печінки.Підшкірні ін'єкції, а іноді і внутрішньом”язові - болючі.Вагітність та період лактації. Препарат можна застосовувати у періоди вагітності талактації.

Умови та термiн зберiгання. Зберігати у захищеному відсвітла та недоступному для дітей місці, при температурі 15 – 25°С. Термін зберігання - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z