Загружается, подождите...

Теофедрин-нео (Theophedrinum-neo)


основні фізико-хімічні властивості: таблетки кремувато-білогокольору з вкрапленнями;

склад

: одна таблетка містить теофіліну,теоброміну, кофеїн-бензоату натрію по 0,05 г, ефедрину гідрохлориду, фенобарбіталупо 0,02 г, парацетамолу - 0,2 г, екстракту красавки густого 0,004 г, цитизину0,0001 г;допоміжні речовини: крохмаль, кальцію стеарат,тальк, желатин, кислота стеаринова.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакологічна група. Протиастматичні засобидля системного застосування. Ксантини у комбінації з адренергічними засобами.АТС R03D В04.

Фармакологічнівластивості. Диметилксантинитеофілін і теобромін інгібують фосфодиестеразу, сприяють накопиченню цАМФ, щоведе до реалізації бронхолітичного ефекту, розширенню вінцевих судин,поліпшенню кровообігу, стимуляції серцевої діяльності та метаболізму в нервовійі м'язовій тканинах, гальмуванню агрегації тромбоцитів, посиленню діурезу зарахунок зменшення реабсорбції іонів натрію, хлору і води в канальцях іполіпшенню гемодинаміки, реалізації протизапальної і протиалергічної дії.Кофеїну бензоат натрію має подібний до диметилксантинів механізм дії, а такожконкурує з аденозином за рецептори, тому проявляє значну психостимулюючу,аналептичну і незначну бронхолітичну активність. Посилення бронхолітичногоефекту диметилксантинів відбувається за рахунок непрямого адреноміметичного,настойка красавки - м-холіноблокуючого, фенобарбітал у малих дозах -спазмолітичного ефекту посилюють бронхолітичний вплив диметилксантинів. Цитизинзавдяки стимуляції Н-холінорецепторів синокаротидних клубочків рефлекторностимулює дихальний центр.Фармакокінетика Теофедрину-НЕО не вивчена.

Показання для застосування. Для профілактики ілікування бронхіальної астми, гострого обструктивного бронхіту.

Спосіб застосування та дози. Теофедрин-нео дорослі приймають всередину по1/2-1 таблетки 1 раз на день, при необхідності 2-3 рази на день. Залежно відвираженості бронхоспазму разова доза препарату може бути збільшена до 2таблеток 1 або 2-3 рази на день.Дози для дітей: від 2-х до 5-тироків: 1/4—1/2 таблетки, від 6 до 12 років: 1/2—3/4 таблетки 1 раз на день.Тривалість лікування визначає лікар.

Побічна дія. Збудження, порушення сну,головний біль, тремор кінцівок, зниження апетиту, нудота, блювання, підвищенапітливість, пронос.

Протипоказання. Глаукома, гіпертиреоз,порушення сну, підвищена чутливість до компонентів препарату, гострий інфарктміокарда, епілепсія, судомні стани.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Фуросемід,циметидин, верапаміл, пропранолол, лінкоміцин, макроліди посилюють побічну діюТеофедрину-НЕО.

Передозування. При тривалому застосуванніпрепарату спостерігають метгемоглобінемію (через наявність парацетамолу),неспокій. Необхідно викликати блювання, промити шлунок, ввести активованевугілля, сольові проносні. При метгемоглобінемії (понад 30%) вводять хромосмонабо метиленовий синій (0,1 мл/кг 1% розчину внутрішньовенно протягом 10 хв).При сильному збудженні вводять внутрішньовенно або внутрішньом’язово сибазон.

Особливості застосування. З метою запобіганя порушеньнічного сну Теофедрин-НЕО рекомендують приймати ранком і вдень. З обережністюслід призначати препарат хворим на серцеву недостатність, артеріальну гіпертензію,атеросклероз. Препарат не слід призначати в період вагітності та лактації безабсолютних показань до застосування.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступномудля дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 0С.Термін придатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z