Загружается, подождите...

Тетрациклін (Tetracycline)


міжнародна та хімічна назви:тетрациклін [4S(4 альфа, 4a альфа, 5а альфа 6 бета, 12аальфа)]–4-(диметиламіно)-1,4,4а,5,5а,6,11,12а-октагідро-3,6,10,12,12а-пентагідрокси-6-метил-1,11-діоксо-2-нафтаценкарбоксамід(у вигляді гідрохлориду);

основні фізико-хімічні властивості: мазь жовтого кольору;

склад: 1 г мазі містить тетрацикліну гідрохлориду 0,03 г;допоміжні речовини: ланолін безводний, парафін нафтовий твердий, церезин,натрію метабісульфіт, вазелін.

Форма випуску. Мазь.

Фармакотерапевтична група. Дерматологічні засоби. Антибіотик для місцевогозастосування Код АТС D06АА04.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Бактеріостатичнийантибіотик широкого спектра дії з групи тетрациклінів. Порушує утвореннякомплексу між транспортною РНК та рибосомою, що веде до порушення синтезубілка. Активний щодо Propionibacterium acnes (Corynebacterinum acnes),грампозитивних (Streptococcus spp., Staphylococcus spp., Haemophilusinfluenzae, Listeria spp., Bacillus anthracis) та грамнегативнихмікроорганізмів (Neisseria gonorrhoeae, Bordetella pertussis, Escherichia coli,Enterobacter spp., Klebsiella spp., Salmonella spp., Shigella spp.), а такожRickettsia spp., Chlamidia spp., Mycoplasma spp., Тreponema spp. Стійкі допрепарату: Pseudomonas aeruginosa, Proteus spp., Serratia spp., більшістьштамів Bacteroides spp. та грибів, дрібні віруси.Фармакокінетика. При нанесенні на неушкоджену шкіру практично невсмоктується.

Показання для застосування. Лікування гнійних інфекцій шкіри: фурункульоз,екземи інфіковані, вугревий висип, фолікуліт.

Спосіб застосування та дози. Тетрациклін застосовують місцево. Препарат наносять тонким шаром безпосередньо на уражену ділянку шкіри 1-2рази на добу. Тривалість лікування від декількох діб до 2-3 тижнів залежно відефективності лікування та індивідуальної чутливості хворого до компонентівпрепарату.Застосовується у дітей після 11 років, спосіб застосування та дозуваннятакі, як у дорослих.

Побічна дія. Можливі алергічні реакції (свербіж, легке печіння,почервоніння шкіри), фотосенсибілізація.

Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливість до компонентівпрепарату, грибкові захворювання, дитячий вік до 11 років.

Передозування. Випадки передозування тетрацикліну не описані.

Особливості застосування. Застосування у вагітних та в період лактації зурахуванням співвідношення користь / ризик .

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Тетрациклін не можна застосовувати одночасноз засобами для зовнішнього застосування, які містять спирт, а також засобамиособистої гігієни, які звужують пори, що веде до зниження активностітетрацикліну. Тетрациклін не можна застосовувати одночасно з милами, які маютьсильну висушувальну дію, ізотретіоніном. Тетрациклін не сумісний з засобами,які викликають лущення шкіри: бензоїлпероксидом, резорцином, саліциловоюкислотою або сіркою.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, недоступному для дітей місціпри температурі не вище +20 ºС. Термін придатності - 3 роки. Незастосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного наупаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z