Загружается, подождите...

Тербінокс (Terbinox)


міжнародна назва: terbinafine;

основні фізико-хімічні властивості: білі або майже білі, круглі двоопуклі таблеткиз рискою з однієї сторони;

склад: 1 таблетка містить тербінафіну гідрохлоридуеквівалентно 250 мг тербінафіну;допоміжні речовини – гідроксипропілметилцелюлоза, крохмалькукурудзяний, кальцію стеарат, кремнезем колоїдний безводний, тальк очищений,парафін легкий рідкий, целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, натріюкрохмальгліколят.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Протигрибкові засоби для системного застосування.Код АТС J02A.

Фармакологічні властивості. Тербінафін - активна речовина Тербіноксу,має широкий спектр протигрибкової дії. Активний по відношенню до такихдерматофітів, як Trichophyton (T.rubrum, T.mentagrophytes, T.tonsurans,T.verrucosum, Tviolaceum), Microsporum canis, Epidermophyton floccosum. Унизьких концентраціях викликає фунгіцидну дію по відношенню до дерматофітів,цвілевих грибів (Aspergillus, Cladosporium, Scopulariopsis brevicaulis і ін.) ідеяких диморфних грибів. Дія на дріжджові гриби роду Candida і його форми можебути фунгіцидною чи фунгістатичною, залежно від виду гриба. Тербінафін активнийтакож по відношенню до Pityrosporum – збудника різнобарвного лишаю.Тербінафін порушує біосинтез ергостеролу, щовідбувається в грибах, шляхом інгібування ферменту скваленепоксидази,розташованої на клітинній мембрані гриба. Це веде до дефіциту ергостеролу івнутрішньоклітинного нагромадження сквалену, що викликає загибель клітки гриба.Фармакокінетика

. Післяоднократного прийому тербінафіну внутрішньо в дозі 250 мг максимальнаконцентрація препарату у плазмі крові досягається через 2 години і складає 0,97мкг\мл. Препарат добре абсорбується при пероральному прийомі (близько 70%),біодоступність складає 40%. Тербінафін добре зв’язується з білками плазми крові(99%), швидко проникає в термальний шар шкіри і накопичується в роговому шарішкіри і нігтьових пластинках, забезпечуючи фунгіцидну дію. Швидко проникає всекрет сальних залоз, призводячи до створення високої концентрації у волосянихфолікулах, волоссі, шкірі, підшкірній клітковині.Біотрансформується в печінці з утворенням неактивних метаболітів;приблизно 70% прийнятої дози виводиться із сечею.Період напіввиведення препарату становить приблизно17 годин. Не кумулюється в організмі. Не виявлено змін рівноважної концентраціїтербінафіну залежно від віку, однак у хворих з нирковою недостатністю (при КК£ 50 мл\хв.) або у хворих на цироз печінки швидкість виведення препаратуможе бути уповільнена, що призводить до більш високих концентрацій тербінафінув плазмі крові.

Показання для застосування.Оніхомікози;мікози волосистої частини голови;грибкові захворювання шкіри – лікуваннярозповсюджених дерматомікозів тулуба і кінцівок;кандидози шкіри і слизової, викликані грибами роду Candida– у тих випадках, коли локалізація та поширеність процесу обумовлюютьдоцільність пероральної терапії.Примітка: на відміну від Тербіноксу для місцевогозастосування, Тербінокс таблетки неефективні при різнобарвному лишаї.

Спосіб застосування та дози. Тривалість курсу лікування і режим дозуваннявстановлюються індивідуально і залежать від локалізації процесу і тяжкостізахворювання.Дорослимзвичайнопризначають Тербінокс по 1 табл. (250 мг) один раз на добу.Застосування препарату у дітей.Дітям препарат призначають віддвох років. Доза Тербіноксу залежить від маси тіла дитини і складає:для дітей з масою тіла до 20 кг – 62,5 мг/добу (1/4таблетки) 1 раз на добу;від 20 кг до 40 кг – 125 мг/добу (1/2 таблетки) 1раз на добу;більше 40 кг – 250 мг/добу (1 таблетка) 1 раз надобу.Даних про застосування препарату у дітей у віці до 2років (з масою тіла менш 12 кг) немає.Тривалість лікування, що рекомендується:- дерматомікоз стопи (міжпальцевий, підошовний абопо типу «шкарпеток») – від 2 до 6 тижнів;- дерматомікоз тулуба, кінцівок – від 2 до 4 тижнів;- кандидоз шкіри і слизової – від 2 до 4 тижнів.Повне зникнення клінічних проявів захворюванняспостерігається, як правило, через декілька тижнів після мікологічноголікування.Мікози волосистої частини головиТривалість лікування, що рекомендується:мікоз волосистої частини голови – близько 4 тижнів.Оніхомікози.Тривалість курсу лікування Тербіноксом у більшості хворих складає 6 - 12тижнів. При оніхомікозі верхніх кінцівок у більшості випадків курс лікуванняскладає 6 тижнів, а при оніхомікозі нижніх кінцівок – 12 тижнів. Деяким хворим,що мають знижену швидкість росту нігтів, може бути потрібне тривалішелікування. Оптимальний клінічний ефект спостерігається через кілька місяцівпісля мікологічного лікування і припинення терапії. Це визначається тимперіодом часу, що необхідний для відростання здорового нігтя.

Побічна дія. Тербінокс взагалі переноситься добре. Побічні діїзвичайно носять легкий характер.Однак при прийомі препарату можуть спостерігатися:з боку шлунково-кишкового тракту і печінки:диспепсія, біль в животі, відчуття переповнення шлунка, нудота, втрата апетиту,діарея; іноді порушення смакових відчуттів, включаючи їхню втрату(відновлюється через кілька тижнів після припинення лікування);з боку кістково-м'язової системи: біль в м'язах,суглобний біль.з боку системи кровотворення: нейтропенія,агранулоцитоз, тромбоцитопенія, рідко – лімфопенія.Алергічні реакції: шкірна висипка у вигляді плям,пухирів, рідко – токсичний епідермальний некроліз, синдром Стівенса-Джонсона,анафілактоїдні реакції.

Протипоказання. Підвищена чутливість до тербінафіну чи будь-якогоіншого компонента, що входить до складу Тербіноксу.Вагітність і лактація. Досвід застосуванняпрепарату при вагітності обмежений, тому не слід застосовувати Тербінокс привагітності та в період лактації.

Передозування. При передозуванні (прийом 4 г і більше препарату)можлива нудота, біль в епігастральній ділянці, запаморочення. Лікуваннясимптоматичне, промивання шлунка.

Особливості застосування. Слід з обережністю призначати Тербіноксхворим з порушеннями функції печінки чи нирок. Хворим із хронічними порушеннямифункції печінки і нирок варто призначати половину звичайної дози препарату, щорекомендується, і контролювати показники функцій печінки і нирок у процесілікування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Тербінокс in vitro має вкрай малуздатність впливати на кліренс більшості препаратів, що метаболізуються заучастю системи цитохрому Р450 (наприклад, циклоспорину, толбутаміду,тріазоламу або оральних контрацептивів).У пацієнток, що одночасно приймають Тербінокс іпероральні контрацептиви, може спостерігатися порушення менструального циклу.Загальний кліренс тербінафину може прискорюватися лікарськими препаратами, щовикликають індукцію ферментів цитохрому Р450 (наприклад, рифампіцин)і може сповільнюватися лікарськими препаратами – інгібіторами цитохромноїсистеми Р450 (наприклад, циметидин). Тому при необхідностіодночасного застосування цих препаратів з Тербіноксом може бути потрібнакорекція дози.

Умови та термін зберігання. Зберігати при кімнатній температурі внедоступному для дітей місці.Термін придатності – 5 років.Не використовувати препарат після закінчення термінупридатності, зазначеного на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z