Загружается, подождите...

Тавегіл (Tavegyl)


міжнародна та хімічна назви: клемастин; R)-2-[2-[(R)-1-(4-хлорфеніл)-1-фенілетоксі]етил]-1-метилпіроллідин(Е)-2-бутенедіоат;

основні фізико-хімічні властивості: прозорий, безбарвний або дуже блідо-жовтого,або дуже блідо-зеленкувато-жовтого кольору розчин;

склад: 1 мл розчину містить 1 мг клемастину гідрофумарату, що еквівалентно 1мг клемастину;допоміжні речовини: сорбітол, етанол 96 %, пропіленгліколь, натріюцитрат, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Антигістамінні засоби. Код АТС R06A A05.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Тавегіл – антагоніст Н1-рецепторів.Належить до антигістамінних засобів групи бензгідрильних ефірів. Тавегілселективно інгібує гістамінні Н1-рецептори та зменшує проникністькапілярів. Він здійснює виражену антигістамінну та протисвербіжну дію, якахарактеризується швидким початком і значною тривалістю (до 12 год).Фармакокінетика

. Зв’язуванняклемастину з білками плазми становить близько 95%.Невелика кількість препарату виділяється в грудне молоко.Клемастин метаболізується в печінці. Виведення з організму здійснюєтьсяза дві фази: період напіввиведення першої фази становить у середньому 3,6 год;другої фази – 37 год. Метаболіти у великій кількості (45 – 65%) виводятьсянирками із сечею. Незмінена активна речовина виявляється у сечі лише вневеликій кількості.

Показання для застосування. Анафілактичний або анафілактоїдний шок таангіоневротичний набряк (як допоміжний засіб). Профілактика та лікуванняалергічних та псевдоалергічних реакцій, наприклад відповідь на введенняконтрастних речовин, переливання крові, діагностичне застосування гістаміну.

Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старше 12 років длялікування алергічних захворювань і реакцій призначають введення Тавегілувнутрішньовенно повільно ( протягом 2 - 3 хв) або внутрішньом’язово в разовійдозі 2 мл (2 мг) 2 рази на добу (вранці і ввечері).Для профілактики алергічних реакцій вводять 2 мл Тавегілу повільновнутрішньовенно перед можливим розвитком анафілактичної реакції або реакції нагістамін. Розчин можна розводити фізіологічним розчином або 5% розчином глюкозиу співвідношенні 1 : 5. Дітям 6 – 12 років вводять внутрішньом’язово в добовій дозі 25 мкг/кгмаси тіла 2 рази на добу.

Побічна дія. З боку центральної нервової системи: відчуття стомлюваності, седативнийефект; рідко – стимулювальна дія на ЦНС, особливо у дітей; зрідка – сухість уроті, головний біль, запаморочення.З боку шлунково-кишкового тракту: рідко – нудота, біль у ділянцішлунка, запор. Алергічні реакції: зрідка після внутрішньовенного введення препаратуспостерігалися реакції гіперчутливості, які виявлялися задишкою і/або шоком.Інші: рідко – шкірні висипання.

Протипоказання. Підвищена чутливість до активної речовини препарату.Одночасне застосування інгібіторів МАО.Тавегіл не слід призначати дітям до 1 року, а також жінкам у періодгодування груддю.Тавегіл, як і інші антигістамінні препарати з холінолітичнимивластивостями, не слід застосовувати при захворюваннях нижніх відділівдихальних шляхів, у тому числі при бронхіальній астмі.

Передозування. Можуть виникнути симптоми як пригнічення, так ізбудження ЦНС, а також розвинутись антихолінергічні симптоми: сухість у роті,фіксоване розширення зіниць, припливи, зниження тонусу гладкої мускулатурикишечнику.Лікування: проведення симптоматичної терапії.

Особливостізастосування. Слід зособливою обережностю призначати Тавегіл пацієнтам із закритокутовою глаукомою,стенозуючою виразкою шлунка, обструктивними явищами в пілоричній і дуоденальнійділянках; з гіпертрофією передміхурової залози, яка супроводжується затримкоюсечовипускання; за наявності обструктивних явищ у шийці сечового міхура.Застосування у період вагітност і лактаціїі.У періоди вагітності та годування груддю Тавегіл призначають тільки за суворимипоказаннями. Невелика кількість препарату може надходити в грудне молоко.Вплив наздатність керувати автотранспортом і механізмами.Хворим, якіприймають Тавегіл, слід бути обережними при керуванні транспортними засобами,при роботі з машинами/механізмами, оскільки Тавегіл може спричинюватиседативний ефект.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Антигістамінні препарати потенціюють діюлікарських засобів, що пригнічують ЦНС (снодійні, седативні, транквілізатори),а також алкоголю.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці притемпературі до 30о С. Термін придатності – 5 років. Препарат не слідзастосовувати після закінчення терміну, зазначеного на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z