Загружается, подождите...

Тауфон (Taufon)


міжнародна та хімічна назви: taurinum; 2-аміноетансульфонова кислота;

основні фізико-хімічні властивості: безбарвна прозора рідина, рН 5,0-6,5;

склад: 1 мл містить 2-аміноетансульфонової кислоти (таурин) 0,04 г;допоміжні речовини: метилпарагідроксибензоат, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Краплі очні.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються в офтальмології.Трофічні засоби. Код АТС S01Х A18**.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Тауфон (таурин) відноситься до препаратівамінокислот, які стимулюють репаративні та регенераційні процеси призахворюваннях сітківки ока дистрофічного характеру, травматичних ураженняхтканин ока, патологічних процесах, що супроводжуються різким порушеннямметаболізму цих тканин. Як амінокислота, що містить сірку, препарат сприяєнормалізації функцій кліткових мембран, оптимізації енергетичних і обміннихпроцесів, підтриманню сталості електролітного складу цитоплазми клітин,гальмуванню синаптичної передачі (нейромедіаторна роль). За окремими даними,препарат збільшує гіпотензивний ефект тимололу при їх сумісному застосуванні.Фармакокінетика. Препарат всмоктується слизовою оболонкою ока.

Показання для застосування. Дистрофічні ураження сітківки ока (включаючиспадкові тапеторетинальні дегенерації), дистрофії рогівки та старечі,діабетичні, травматичні і променеві катаракти, а також як засіб стимуляціївідновних процесів при травмах рогівки. У поєднанні з тимололом застосовуєтьсяпри лікуванні відкритокутової глаукоми для посилення гіпотензивного ефекту зарахунок збільшення коефіціента легкості відтоку та пониження продукції водянистоївологи.

Спосіб застосування та дози. При катарактах тауфон призначають у виглядіінстиляцій по 1-2 краплі 2-4 рази на день щоденно протягом 3 місяців. Курсилікування повторюють з місячним інтервалом. При травмах застосовують у таких жедозах протягом 1 місяця. Для лікування тапеторетинальної дегенерації та іншихдистрофічних захворювань сітківки, проникаючих ран рогівки препарат вводять підкон’юнктиву по 0,3 мл 4% розчину 1 раз на день протягом 10 днів. Курс лікуваннячерез 6-8 місяців повторюють. При відкритокутовій глаукомі інстиляції 2 рази надень за 20 – 30 хв. до застосування тимололу.

Побічна дія. Може спостерігатися підвищена індивідуальначутливість до компонентів препарату, яка проявляється у вигляді алергічнихреакцій.

Протипоказання. Гіперчутливість до препарату.

Передозування. Алергічні реакції.

Особливості застосування. При відкритокутовій глаукомі тауфон застосовуютьразом з тимололом (інстиляції 2 рази на день за 20 – 30 хвилин до прийняттятимололу). Досвід застосування препарату в період вагітності та лактаціївідсутній. Дія препарату на організм людини під час керування автотранспортом невивчалась.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При застосуванні з тимололомспостерігається посилення гіпотензивного ефекту при лікуванні відкритокутовоїглаукоми.

Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла місці притемпературі від 8 оС до 15 оС. Термін зберігання. 4 роки-у скляних флаконах, після розкриттяфлакона-14 діб.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z